Blitz

 Breaking News

Kate Middleton provon whiskey: “Nuk e kam pirë kurrë më parë”

Kate Middleton provon whiskey: “Nuk e kam pirë kurrë më parë”
September 01
20:07 2016

Dukesha Kate dhe Princi William kanë udhëtuar në ishujt e Anglisë ku kanë provuar edhe disa pije. Pas takimit me anëtarët e klerit së Katedrales Truroata, ata bënë një vizitë në magazinën “Healey Cyder”, ku provuan pije të ndryshme.

Kate piu pak musht alkoolik dhe tha: “Unë nuk kam provuar kurrë një pije si kjo”. Çifti provoi 6 lloje pijesh alkoolike, derisa Kate si përfundim provoi edhe një gotë whiskey, për të cilin u shpreh se ishte i shijshëm.

Më pas ajo ia dha gotën Princit William, i cili komentoi se në qoftë se do të pinte më shumë alkool do të rrëzohej./Blitz.al/

Share