Blitz

 Breaking News

(Foto) Proteston Albërie Hadërgjonaj… Ja heroi i saj

(Foto) Proteston Albërie Hadërgjonaj… Ja heroi i saj
January 09
20:10 2017

Prej disa ditësh, artistë dhe personazhe të njohura janë bashkuar duke bërë thirrje për lirimin e Ramush Haradinajt.

Pak minuta më parë, Albërie Hadërgjonaj ka postuar në rrjetet sociale një foto të disa shqiptarëve në New York, të cilët kanë protestuar para ambasadës serbe për lirimin e tij.

“Para ambasadës serbe sot shqiptarët në New York kërkuan lirimin e heroit të Kosovës, z. Ramush Haradinaj! Me ty të gjithë shqiptarët. Unë ngre zërin për heroin tonë”,- shkruan këngëtarja bashkangjitur me këtë foto.

Me simbolet shqiptare nëpër duar ata shpresojnë se zëri i tyre të dëgjohet dhe ish-kryeministri Haradinaj do të lirohet./Blitz.al/

albr

 

Share