Blitz

 Breaking News

“Forbes” publikon listën, kush është këngëtarja më e paguar në botë?

“Forbes” publikon listën, kush është këngëtarja më e paguar në botë?
November 21
09:55 2018

Revista prestigjoze “Forbes” ka publikuar listën me e femrave më të paguara në industrinë e muzikës për vitin 2018-të. Ajo që kryeson është këngëtarja Katy Parry dhe kjo nuk është hera e parë.

Tre vjet më parë ajo kishte arritur të fitonte 135 milionë dollarë duke zënë kështu vendin e parë. Por tashmë Katy Parry arrin të kryesojë përsëri listën e këngëtareve më të paguara. Duke lënë  mbrapa emra si Tylor Swift, Beyonce etj.

Kjo është lista e dhjetë këngëtareve më të paguara:

1.Katy Perry
2.Taylor Swift
3.Beyoncé
4.Pink

5.Lady Gaga
6.Jennifer Lopez
7.Rihanna
8.Helene Fischer
9.Celine Dion
10.Britney Spears.

Share