Blitz

 Breaking News

Fillimet e Bleonës në muzikë, këngëtarja publikon foton e veçantë nga fëmijëria

Fillimet e Bleonës në muzikë, këngëtarja publikon foton e veçantë nga fëmijëria
March 28
15:07 2019

Bleona Qereti është një ndër këngëtaret më të dashura shqiptar,  fama e së cilës ka kapërcyer edhe kufinjtë.
Këngëtarja është shumë aktive në rrjete sociale ku ndan me ndjekësit sukseset në karrieren muzikore në Shtete e Bashkuara të Amerikës, por edhe momente nga jeta e përditëshme.
Së fundmi, Bleona është bërë nostalgjike për kohën e fëmijërinë dhe ka publikuar një foto të asaj periudhe në llogarinë e saj në Instagram.
Bleona nuk njihet me flokët të shkurtra me balluke, duke i rënë violinës së bashku me moshatarët e saj të shtëpisë së pionerit.
Fotoja është shkëputur nga një gazetë në kohën e periudhës së diktaturës, dhe përbri është edhe artikulli i asaj kohe.
“Ka nisur pak si herët, shtëpia e pionerit”- shkruan këngëtarja në mbishkrimin që shoqëron foton e publikuar.

/Blitz.al/

 

Share