Blitz

 Breaking News

Fatmir Hysenbelliu tregon për herë të parë pse hoqi dorë nga futbolli: “Në Shqipëri manipulohet!”

Fatmir Hysenbelliu tregon për herë të parë pse hoqi dorë nga futbolli: “Në Shqipëri manipulohet!”
November 10
21:09 2018

Fatmir Hysenbelliu ka qenë futbollist dhe ka luajtur me skuadra të ndryshme. Por erdhi një moment që ai hoqi dorë dhe për këtë e ka një arsye! I ftuar në emisionin Thumb në Abc Neës, teksa vendoste një skedinë në lloto, Fatmiri ka treguar edhe arsyet e largimit nga futbolli.

“Ka shumë padrejtësi, pakprofesionit dhe shumë gjëra që nuk më pëlqejnë”.

I pyetur nga gazetarja, nëse shkak i largimit ka qenë fakti që s’ka patur talent dhe duke qenë se tingëllon çuditshëm: të kesh lekë dhe mos realizosh ëndrrën, ai ka thënë

“ S’ka patur futbollist që është bërë nga leku se rezultatet i jep ti në fushë jo leku”.

Më tej Fatmiri ka dhënë mendimin e tij, ku është shprehur se ndeshjet në Shqipëri manipulohen!

/Blitz.al/

Share