Blitz

 Breaking News

Dua Lipa i “rrëmben” çmimin Ariana Grande-s në MTV EMA

Dua Lipa i “rrëmben” çmimin Ariana Grande-s në MTV EMA
November 05
10:42 2018

Mbrëmjen e djeshme është zhvilluar ceremonia e ndarjes së çmimeve të “MTV Europe Music Aëards”. Ku kanë qenë të nominuara edhe këngëtaret me origjinë shqiptare si Bebe Rexha apo Dua Lipa.

Dua është nominuar në kategoritë: “Best Look”, “Artisti më i mirë” dhe “Best Pop”. Në një listë me këngëtarë të njohur të Pop-it Dua arriti të triumfonte duke i rrëmbyer kështu çmimin Ariana grandes, Camila Cabello dhe Shaën Mendes.

Pasi ka marrë trofeun ajo ka thënë: “Faleminderit fansave të mi që më votuan”.

MTV EMA është zhvilluar në Bilbao të Spanjës./Blitz.al/

 

 

View this post on Instagram

 

💅🏼MTV EMA AWARDS 💅🏼 THANKS TO MY FANS FOR VOTING 4 ME! I AM UR BEST POP BITCH 🏆🏆

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on

Share