Blitz

 Breaking News

Dj i famshëm maskohet si Dua Lipa për Halloween dhe videoja po bëhet virale

Dj i famshëm maskohet si Dua Lipa për Halloween dhe videoja po bëhet virale
November 01
18:49 2018

Pasi kemi parë një mori maskimesh për festën e Halloween-in, personazhe të njohur që imitojnë kolegë apo ikona që kanë lënë gjurmë në botë Dua Lipa na tregoi se dikush kishte zgjedhur të maskohej si ajo.

Në një video të  publikuar në Instagram ajo tregoi se DJ Diplo një nga bashkëpunëtorët por edhe miqtë e saj më të mirë, i veshur me streçe të bardha , të brendshme të kuqe dhe bluzë të bardhë, njësoj si Dua në klipin “Electricity” ,  ka imituar kërcimin e saj.

Shumë nga komentuesit e kanë pëlqyer këtë imitim të DJ-t të njohur dhe e kanë komplimentuar që ka arritur të realizojë po njësoj lëvizjet e këngëtares.

Vetë Dua bashkangjitur videos shkruan:

“Lëvizje më të mira se vetë Electricity”.

Për të vlerësuar impenjimin serioz të Diplo shihni dy videot në vijim ./Blitz.al/

 

View this post on Instagram

 

better moves than electricity herself @diplo

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on

 

View this post on Instagram

 

ELECTRICITY IS OUT EVERYWHERE NOW ⚡ LINK IN BIO

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on

Share