Blitz

 Breaking News

Çiftet e famshëm që dikur kanë qenë të fejuar ose të martuar bashkë

September 30
12:24 2016

Ju njihni çiftet Brangelina, TomKar dhe Bennider, por a ju kujtohet CarRenee?

Ndoshta jo, sepse disa çifte të famshëm kanë qenë për pak kohë të fejuar ose të martuar me njëri-tjetrin dhe janë ndarë përpara shumë vitesh. Besojeni ose jo, disa prej personazheve tuaj të preferuar kanë dalë me dikë që nuk jua merrte mendja. Më poshtë do të gjeni disa prej yjeve që nuk e keni ditur se kanë qenë të fejuar ose të martuar bashkë./Blitz.al/

Lenny Kravitz dhe Adriana Lima janë fejuar në vitin 2002 dhe janë ndarë një vit më pas.

adriana-lima

Angelina Jolie dhe Jonny Lee Miller janë fejuar në mars 1996 dhe janë ndarë 3 vjet më pas.

Angelina Jolie & Jonny Lee Miller Attend The Bafta British Academy Film Awards At London'S Grosvenor House Hotel. (Photo by Antony Jones/UK Press via Getty Images)

Jill Schoelen dhe Brad Pitt kanë qenë 3 muaj të fejuar në 1989-n.

Actress Jill Schoelen and actor Brad Pitt attend the Mondrian Hotel and Model Magazine Host the Launch Party for the Mondrian Models and Photographers Club on November 17, 1988 at the Mondrian Hotel in West Hollywood, California. (Photo by Ron Galella, Ltd./WireImage)

Jennifer Espostito dhe Bradley Cooper janë martuar në dhjetor 2006 deri në nëntor 2007.

Jennifer Esposito and Bradley Cooper (Photo by John Shearer/WireImage for InStyle Magazine)

Richard Gere dhe Cindy Crawford kanë qenë të martuar nga 1991-shi deri në 1995-n.

Richard Gere & Cindy Crawford (Photo by KMazur/WireImage)

Julia Roberts dhe Dylan McDermott janë fejuar në 1988-n deri në tetor 1989.

Julia Roberts and Dylan McDermott (Photo by Jim Smeal/WireImage)

Gary Oldman dhe Uma Thurman janë martuar në 1990-n dhe janë ndarë pas 3 vitesh.

Uma Thurman and Gary Oldman (Photo by Ron Galella/WireImage)

Scott Foley dhe Jennifer Garner kanë qenë të martuar nga viti 2000 deri në 2003-shin.

Jennifer Garner and Scott Foley arriving at the premiere of "Daredevil." (Photo by Frank Trapper/Corbis via Getty Images)

Lule Lovett dhe Julia Roberts janë martuar në qershor 1993 deri në mars 1995.

Singer Lyle Lovett and actress Julia Roberts attend the 31st Annual New York Film Festival Opening Night - 'Short Cuts' Screening on October 1, 1993 at Avery Fisher Hall, Lincoln Center in New York City. (Photo by Ron Galella, Ltd./WireImage)

Alexis Phifer dhe Kanye West janë fejuar në 2006-n dhe janë ndarë në 2008-n.

LOS ANGELES, CA - OCTOBER 28: Alexis Phifer and Kanye West attend Louis Vuitton Gala Celebrating the Takashi Murakami Exhibition at Geffen Contemporary at Moca on October 28, 2007 in Los Angeles, CA. (Photo by BRIAN LINDENSMITH/Patrick McMullan via Getty Images)

Katie Holmes dhe Chris Klein janë fejuar në 2003-shin deri në 2005-n.

Katie Holmes and Chris Klein (Photo by Ron Galella/WireImage)

Kiefer Sutherland dhe Julia Roberts janë martuar në qershor 1991.

Actor Kiefer Sutherland and actress Julia Roberts attend the 'Flatliners' Hollywood Premiere on August 6, 1990 at Mann's Chinese Theatre in Hollywood, California. (Photo by Ron Galella, Ltd./WireImage)

Evan Rachel Wood dhe Marilyn Manson janë fejuar në 2009-n.

TORONTO, CANADA - SEPTEMBER 10: Evan Rachel Wood and Marilyn Manson at the Gala Screening of Sony Pictures "Across The Universe" during the 2007 Toronto International Film Festival held at the Roy Thompson Hall on September 10, 2007 in Toronto, Canada. (Photo by Eric Charbonneau/Wireimage)

Nicollette Sheridan dhe Michael Bolton janë fejuar në 2005-n.

Actress Nicollette Sheridan and singer Michael Bolton arrive at "Over Her Dead Body" Los Angeles premiere at the ArcLight Hollywood Theatre on January 29, 2008 in Hollywood, California. (Photo by Jason Merritt/FilmMagic)

Nick Cannon dhe Selita Ebanks kanë qenë 5 muaj të fejuar në 2007-n.

Nick Cannon and Selita Ebanks, presenters during BET Awards 2007 - Press Room at Shrine Auditorium in Los Angeles, California, United States. (Photo by M. Tran/FilmMagic)

Rose McGowan dhe Marilyn Manson kanë qenë të fejuar dy vjet deri në 2001-shin.

Rose McGowan and Marilyn Manson during Premiere of Paramount Pictures' "Sleepy Hollow" at Mann Chinese Theatre in Hollywood, California, United States. (Photo by Barry King/WireImage)

Sandra Bullock dhe Tate Donovan janë fejuar në 1992-shin.

UNITED STATES - CIRCA 1994: Sandra Bullock and Tate Donovan in LA 1994 (Photo by Vinnie Zuffante/Getty Images)

Tom Cruise dhe Mimi Rogers janë martuar në maj 1987 dhe janë divorcuar në shkurt 1990.

Actress Mimi Rogers and actor Tom Cruise attend the 'Someone to Watch Over Me' New York City Premiere on October 5, 1987 at the Lincoln Center Library in New York City. (Photo by Ron Galella, Ltd./WireImage)

Share