Blitz

 Breaking News

Arrestohet Conor McGregor, shkak bëhet një celular!

Arrestohet Conor McGregor, shkak bëhet një celular!
March 12
20:01 2019

Një nga emrat e mëdhënj në MMA dhe ish kampion i UFC McGregor është përfshirë në një sherr me një nga fansat e tij dhe është arrestuar nga policia në Florida.

McGregor ka tentuar ti marrë telefonin një personi që ka dashur ta fotografonte dhe më pas e ka goditur atë. Kaq ka mjaftuar që pasditen e djeshme 30 vjeçari të arrestohej dhe të akuzohej për grabitje e keqtrajtim kriminal.

BGUK_1513973 - ** RIGHTS: WORLDWIDE EXCEPT IN UNITED STATES ** Los Angeles, CA - Conor McGregor is arrested in Miami for allegedly 'smashing a fan's phone' outside a Miami nightclub at 5am. An arrest report says McGregor and a fan were leaving the Fontainebleau Miami Beach hotel just after 5am Monday morning when the altercation went down. Surveillance footage allegedly shows McGregor slapping the fan's phone out of his hand as he was taking a photo and stomping on it several times. Police say McGregor then walked away with the phone valued at $1,000. The MMA fighter is charged with criminal mischief and strong-armed robbery. Police spent the day investigating the incident before arresting McGregor Monday evening at a home in Miami Beach. He was booked at Miami-Dade Jail and released later Monday night. McGregor's attorney's released the following statement after his arrest: "Last evening Conor McGregor was involved a minor altercation over a cell phone that resulted in a call to law enforcement. Mr McGregor appreciates the response of law enforcement and pledges his full cooperation." The Irish mixed martial arts fighter was in South Florida celebrating his mother's 60th birthday, according to Instagram photos posted over the weekend. *BACKGRID DOES NOT CLAIM ANY COPYRIGHT OR LICENSE IN THE ATTACHED MATERIAL. ANY DOWNLOADING FEES CHARGED BY BACKGRID ARE FOR BACKGRID'S SERVICES ONLY, AND DO NOT, NOR ARE THEY INTENDED TO, CONVEY TO THE USER ANY COPYRIGHT OR LICENSE IN THE MATERIAL. BY PUBLISHING THIS MATERIAL , THE USER EXPRESSLY AGREES TO INDEMNIFY AND TO HOLD BACKGRID HARMLESS FROM ANY CLAIMS, DEMANDS, OR CAUSES OF ACTION ARISING OUT OF OR CONNECTED IN ANY WAY WITH USER'S PUBLICATION OF THE MATERIAL* Pictured: Conor McGregor mugshot BACKGRID UK 11 MARCH 2019 BYLINE MUST READ: Miami Beach PD / BACKGRID UK: +44 208 344 2007 / uksales@backgrid.com USA: +1 310 798 9111 / usasales@backgrid.com *UK Clients - Pictures Containing Children Please Pixelate Face Prior To Publication*

Një prej avokatëve të tij ka thënë se grindja ishte e vogël dhe ylli i MMA do të bashkëpunonte me autoritetet.

“Mbrëmë Conor McGregor është përfshirë në një grindje të vogël për një celular, atij ju bë një thirrje për të zbatuar ligjin dhe premton se do të bashkëpunojë me autoritetet”.- ka pohuar ai.

Disa orë pas arrestimit, Conor është liruar nga burgu pasi ka paguar garancinë prej 12.500$.

Conor McGregor është pezulluar nga UFC për 6 muaj dhe u gjobit me 50.000$ për përleshjen që pati me Khabib Nurmagomedov, pas humbjes së tij./Blitz.al/

Miami, FL - MMA star Conor McGregor leaves jail in Miami-Dade County following his arrest. He was arrested earlier today after allegedly smashing a man's phone and taking it. Pictured: Conor McGregor BACKGRID USA 11 MARCH 2019 BYLINE MUST READ: VAEM / BACKGRID USA: +1 310 798 9111 / usasales@backgrid.com UK: +44 208 344 2007 / uksales@backgrid.com *UK Clients - Pictures Containing Children Please Pixelate Face Prior To Publication*

Share