Blitz | Kliko dhe Informohu

Klipe te Reja

(Video) Almeda Abazi fillon një sfidë të re, publikon këngën e saj të parë!

    (Video) Almeda Abazi fillon një sfidë të re, publikon këngën e saj të parë!

Pak kohë më parë Almeda Abazi ka treguar se do të bëjë një bashkëpunim me një nga artistët më të njohur në turqi Burak Yeter. Duket se ajo ka dashur

Lexo me Shume

“Kur të shoh ty, syni më qesh”, Mateusi rrëfen ndjenjat dhe na tregon ndryshimin drastik në pamje!

    “Kur të shoh ty, syni më qesh”, Mateusi rrëfen ndjenjat dhe na tregon ndryshimin drastik në pamje!

Mateus Frroku duket se ka ndërmend të fitojë edhe më tepër zemrat e ndjekësve të tij. “Syni m’qesh” është kënga më e re e këngëtarit, e lançuar mbrëmjen e djeshme.

Lexo me Shume

Bashkëpunimi i Argjentinës dhe Vig Poppa-s: Çfarë shkonte dhe çfarë jo ne këngën “Bad Boy”

    Bashkëpunimi i Argjentinës dhe Vig Poppa-s: Çfarë shkonte dhe çfarë jo ne këngën “Bad Boy”

Mbrëmjen e djeshme është lançuar një projekt i ri muzikor, bashkëpunimi mes Argjentina Ramosaj dhe Vig Poppa. Pa shumë publicitet paraprak nga të dy këngëtarët, kënga “Bad Boy” po pritej

Lexo me Shume

Harrojeni “Baftjarin”, Bes Kallaku dhe Ylli Baka sapo lançuan këngën e re që do kërcehet në çdo festë

    Harrojeni “Baftjarin”, Bes Kallaku dhe Ylli Baka sapo lançuan këngën e re që do kërcehet në çdo festë

Ishte një hit i vërtetë “Baftjari” i Bes Kallakut dhe Ylli Bakës, e nuk pati ndonjë festë në të cilën njerzit nuk e kënduan e kërcyen nga fillimi deri në

Lexo me Shume

Bashkëpunimi i shumëpritur erdhi! Flor Mumajesi dhe Dhurata Dora publikojnë “Trëndafil”

Bashkëpunimi i shumëpritur erdhi! Flor Mumajesi dhe Dhurata Dora publikojnë “Trëndafil”

Prej kohësh është paralajmëruar bashkëpunimi më i ri i Flor Mumajesit dhe Dhurata Dorës, me titullin “Trëndafil”. Projekti i shumë pritur sapo është publikuar.  “Trëndafil” është një këngë me ritme

Lexo me Shume

Pas “New Rules”, Dua Lipa jep këshillat e radhës: Vajza, mos e çani më kokën për ish-in!

    Pas “New Rules”, Dua Lipa jep këshillat e radhës: Vajza, mos e çani më kokën për ish-in!

Dua Lipa është kthyer në “guru” të lidhjeve sentimentale dhe po e bën këtë me anë të muzikës së saj. Me këngën “New Rules” që ktheu 2017-ën, në vitin e

Lexo me Shume

Sara Kapo nis një rrugëtim të ri, tashmë edhe këngëtare!

    Sara Kapo nis një rrugëtim të ri, tashmë edhe këngëtare!

Sara Kapo shpeshherë ka qenë në qendër të vëmendjes si për format trupore edhe për bëmat e saj. Por tashmë duket se ajo ka filluar një rrugë të re, atë

Lexo me Shume

Surprizojnë Blunt dhe Real One: “Ku ka si Tirona lali, ku ka si Prishtina”

    Surprizojnë Blunt dhe Real One: “Ku ka si Tirona lali, ku ka si Prishtina”

Vetëm pak më parë dyshja e njohur Blunt dhe Real One kanë publikuar këngën e tyre më të re me titull “TR-PR”. Zakonisht djemtë na kanë prezantuar me emra të

Lexo me Shume

“Ani syn, bëje veç për të!”, Damiano lançon klipin e tij të dytë!

  “Ani syn, bëje veç për të!”, Damiano lançon klipin e tij të dytë!

Ashtu siç edhe premtoi, Damiano sapo prezantoi klipin e tij më të ri “Ani Syn”. Me muzikë të Irkenc Hykës

Lexo me Shume

Dikur bënte miq, sot Lumi B bën vetëm… LEKË!

  Dikur bënte miq, sot Lumi B bën vetëm… LEKË!

E mbajmë mend të gjithë “Krejt shokt e mi” të Lumi B në bashkëpunim me Ledrin, me të cilën dy

Lexo me Shume

100, 200, apo 500? Këto janë “Numrat” që flasin Capital T dhe Mc Kresha

  100, 200, apo 500? Këto janë “Numrat” që flasin Capital T dhe Mc Kresha

Dy reperët kosovarë Capital T dhe Mc Kresha kanë sjellë bashkëpunimin e tyre i cili ka kohë që pritej.  Teksti është

Lexo me Shume

“Ku mbeti e jona dashuri?”: Greta Koçi na rrëfen ndjenjat e një dashurie të shkuar, si asnjëherë tjetër!

  “Ku mbeti e jona dashuri?”: Greta Koçi na rrëfen ndjenjat e një dashurie të shkuar, si asnjëherë tjetër!

Po që na kishte munguar Greta Koçi me një këngë të sajën? Pas bashkëpunimeve të suksesshme, këngëtarja sapo ka lançuar

Lexo me Shume

Dashuria në ajër! Pas fejesës Seldi dhe Mimoza publikojnë këngën e parë së bashku

  Dashuria në ajër! Pas fejesës Seldi dhe Mimoza publikojnë këngën e parë së bashku

Pak ditë më parë Seldi dhe Mimoza Shkodra kanë shpallur fejesën. Por sigurisht nuk e lanë vetëm me këtë pasi

Lexo me Shume

Pas skenave të nxehta, Bruno ka një mesazh për të: “Ti s’di të mbash premtimet”

  Pas skenave të nxehta, Bruno ka një mesazh për të: “Ti s’di të mbash premtimet”

Vjeshta e Brunos ka filluar me një këngë dedikuar dashurisë. Disa muaj më parë këngëtari i njohur i labelit “Threedots”

Lexo me Shume

Jo më një ish banor, tashmë edhe këngëtar! Damiano publikon klipin e parë “Dashnia”

  Jo më një ish banor, tashmë edhe këngëtar! Damiano publikon klipin e parë “Dashnia”

Damiano Agalliu ka qenë një ndër personazhet më të përfolur në shtëpinë e Big Brother por edhe jashtë saj. Pak

Lexo me Shume

Prisni pak, ‘Poppa Bottle’ është këngë shqiptare? Toquel & Adriano sapo na sollën këtu pak Amerikë…

  Prisni pak, ‘Poppa Bottle’ është këngë shqiptare? Toquel & Adriano sapo na sollën këtu pak Amerikë…

Vetëm disa javë më parë ne të Blitz.al dëgjuam në Youtube këngën e re të titulluar ‘Lambo’ të një artisti

Lexo me Shume

“Skifterja e zemrës” nga Klajdi dhe Besi do t’ju tregojë se si dasma e vitit u kthye në klip 

  “Skifterja e zemrës” nga Klajdi dhe Besi do t’ju tregojë se si dasma e vitit u kthye në klip 

Surpriza e Besit për Xhensilën në dasmën e tyre, “Skifterja e zemrës”, mban firmën “Threedots”, ndaj dhe suksesi do të

Lexo me Shume

Çiljeta ka një mesazh për të: “Edhe pa ty jetoj…”

  Çiljeta ka një mesazh për të: “Edhe pa ty jetoj…”

Ashtu siç kishte premtuar, Çiljeta u rikthyer sërish fuqishëm. Vetëm pak më parë, ajo ka publikuar këngën e saj më

Lexo me Shume

Këngëtarja shqiptare lë “On Records” për një tjetër label të njohur dhe publikon “Bonita”

  Këngëtarja shqiptare lë “On Records” për një tjetër label të njohur dhe publikon “Bonita”

Të gjithë e dimë se “On Records” është një familje e madhe me këngëtarë të rinj. Edhe Adelina Berisha ka

Lexo me Shume

Do ta lërë apo jo? Këtë jua tregon vetë Agon Amiga

  Do ta lërë apo jo? Këtë jua tregon vetë Agon Amiga

Vetëm pak më parë, reperi i label-it “Babastars”, Agon Amiga, ka publikuar këngën e tij të fundit në bashkëpunim me

Lexo me Shume

E dashura e Mozzik sapo e çoi “xhelozinë” e tij në një tjetër nivel

  E dashura e Mozzik sapo e çoi “xhelozinë” e tij në një tjetër nivel

Ka shumë kohë që një nga reperat më të rinj dhe më të pëlqyer, Mozzik, është mjaft aktiv si në

Lexo me Shume