Blitz

 Breaking News

Ushqimet që ju ndihmojnë të ndiheni më mirë kur jeni të mërzitur

Ushqimet që ju ndihmojnë të ndiheni më mirë kur jeni të mërzitur
January 10
13:40 2017

Ju ka ndodhur ndonjëherë që të jeni mërzitur dhe të gjeni shpëtim dhe ngushëllim vetëm tek ushqimi? Kjo është në fakt një gjë e zakonshme dhe me shumë mundësi e keni parë edhe shumë herë të tjera këtë skenë filmash.

Sigurisht që nuk duhet ta teproni me ushqimin kur jeni të mërzitur sepse kaloritë që merrni janë shumë të mëdha. Megjithatë, ekzistojnë disa ushqime që do t’ju bëjnë të ndiheni më mirë, ndaj mos i kurseni sa herë që të keni mundësi:

  1. Çokollatë (vetëm kur mendoni për çokollatën një buzëqeshje ju vjen në fytyrë apo jo?)
  2. Kafe (heq çdo dhimbje koke)
  3. Salmon (largon depresionin)
  4. Vezë (vitamina D ju ndihmon për të çliruar muskujt)
  5. Manaferra (ju ndihmon për lëkurën)
  6. Arra (përdorini në mes të vakteve)
  7. Avokado (ju ndihmon në hormonin e gjendjes së mirë, serotoninës)
  8. Banane (e pasur në potasium)
  9. Makarona (suksesi qëndron te karbohidratet)

/Blitz.al/

Share