Blitz

 Breaking News

Tost me pançetë dhe krem djathi

Tost me pançetë dhe krem djathi
October 21
22:02 2018
Përbërësit
 • 2 feta pamcetë
 • 3 Kokrra vezë
 • kripë
 • 180 ml qumësht soje
 • 3 feta bukë
 • vaj ulliri
 • 60 gr krem djathi
 • 4 kokrra domate qershi
 • sallatë jeshile
 • sheqer
  Përgatitja
  1.Në një tigan vendosni për të skuqur pançetën. Ndërkohë në një enë rrihni vezët, shtoni pak sheqer dhe piper.
  2.Shtoni pak kripë himalaje me mulli dhe qumështin Valsoia. Trazojini mirë.
  3.Merrni bukën tost dhe e lyeni me masën që sapo përgatitëm. Kalojini në tigan për ti skuqur.
  4.Pas skuqjes i lyeni me krem djathi. Sipër i vendosni pançetën, pomoderinit dhe një fetë sallatë jeshile. Sipër i vendosni fetën tjetër të tostit. Veproni kështu dy herë.
  5.Në fund e ndani përgjysmë me ndihmën e një thike dhe shijoni tostin!

  tost dhe e lyeni me masën që sapo përgatitëm. Kalojini në tigan për ti skuqur.

  Burimi: Revistja shije
Share