Blitz

 Breaking News

Alfredo Sauce – Salca Alfredo

Alfredo Sauce – Salca Alfredo
January 13
13:52 2017

Përbërësit:

  • 125 g gjalpë
  • 2 kuti pana kuzhinë
  • 3-4 thelpinj hudhra
  • 150 g  parmixhano
  • pak kripë dhe piper të zi
  • sipas dëshirës pak arrë myshku

Përgatitja:

Vendosni gjalpin të shkrihet dhe shtoni në të hudhrat e grira shumë imët, sapo gjalpi të aromantizohet shtoni panën e kuzhinës, kripë, piper të zi, pak arrë myshku dhe parmixhanon. Përziejini mirë derisa salca të bëhet uniforme. Ruajeni mënjanë për përgatitjet tuaja./Blitz.al/

Burimi: Adda’s All

Share