Blitz

 Breaking News

Rutina e përditshme! Ndiqni këto rregulla për të patur një trup perfekt…

Rutina e përditshme! Ndiqni këto rregulla për të patur një trup perfekt…
April 07
20:27 2018

Çdo kush kërkon të ketë një bark të sheshtë dhe super forma. Por për t’i pasur shpeshherë bëjmë shumë gabime që në momentin që zgjohemi e deri sa flemë. Nuk bëhet fjalë vetëm për ushqimin, por edhe për rutinën e përditshme. Për të patur format e duhura ju duhet të ndiqni disa rregulla bazë çdo ditë.

1.Vendosni çfarë do të hani mëngjes para se të ngriheni nga krevati. Merrni ushqime proteinike, që mund të jenë edhe ushqimet e mbetura nga një ditë më parë, mjafton që të ngrohen.

2.Bëni seks në mëngjes. Seksi në mëngjes rikthen trurin në punë për të qenë të ndërgjegjshëm. Gjithashtu ndihmon edhe në uljen e kortizolit.

3.Mos shkoni në palestër por vraponi në ajër të pastër.

4.Merrni një sy gjumë sepse 10 deri në 20 minuta është një efekt i dobishëm për trupin dhe mendjen dhe ndihmon në djegien e yndyrës.

5.Shmangni frutat dhe sheqerin para se të trajnoheni.Domethënë para stërvitjes ju duhet të shmangni frutat apo pijet me sheqer, sepse kështu do të mund të digjni yndyrën. Kafe, gjalpë kokosi dhe 5 bajame do të ishin një vakt perfekt para stërvitjes./Blitz.al/

Share