Blitz

 Breaking News

Studimi “i çuditshëm” rreth marijuanës: “Më mirë konsumojeni nëpërmjet anusit, mos e tymosni si cigare sepse…”

Studimi “i çuditshëm” rreth marijuanës: “Më mirë konsumojeni nëpërmjet anusit, mos e tymosni si cigare sepse…”
October 10
14:35 2018

Të gjithë e dimë që marijuana është një substancë narkotike, e cila përdoret edhe nga mjekët për të qetësuar dhimbjet.  Në një studim të fundit, mjekët në Kanada kanë thënë se marijuana është më mirë të merret nga anusi sesa duke u tymosur. Ajo jep efekt më të mirë dhe preferohet më tepër përdorimi në këtë mënyrë, por sigurisht të gjithë përdoruesit janë të hapur të zgjedhin.

Duke qenë se tymi është i dëmshëm për rrugët e frymëmarrjes si dhe ngrënia e farave shkakton probleme për stomakun, ju mund ta merrni dozën e marijuanës nëpërmjet anusit. Sipas mjekëve, kjo mënyrë jep efekt më të shpejtë dhe nuk ju shkakton probleme në organizëm. Duket pak e sikletshme, apo jo? /Blitz.al/

Share