Blitz

 Breaking News

Dashuroni partnerin tuaj apo thjesht idenë e tij? Zbulojeni nga këto 7 shenja

Dashuroni partnerin tuaj apo thjesht idenë e tij? Zbulojeni nga këto 7 shenja
October 14
17:46 2018

Të gjesh dashurinë e vërtetë në ditët e sotme është bërë akoma më e vështirë. Kjo për shkak se ndikojnë shumë faktorë të jashtëm që mund të na “gënjejnë” mendjen në lidhjen me konceptin e dashurisë dhe çfarë është ajo. Kjo sjell që mos të jenë të pakta rastet kur jemi në një lidhje dhe mendojmë se kemi rënë në dashuri, por në fakt thjesht na pëlqen ideja e tyre.

Sipas studimeve këto janë 7 shenjat që ju mund të mos e dashuroni partnerin tuaj, por thjesht idenë e tyre:

  1. Preferoni më shumë takimet në grup sesa vetëm ju të dy.
  2. Vazhdimisht e krahasoni marrëdhënien tuaj me atë të miqve të tu
  3. Jeni një person shumë i hapur në rrjetet sociale, por aty nuk ka asnjë shenjë të marrëdhënies tënde
  4. Gjeni shpesh justifikime në situate të ndryshme që krijohen me partnerin tuaj
  5. Mendoni se dashuria duhet të jetë e thjeshtë
  6. Kur flisni për të me miqtë dhe familjen, e idealizoni dhe ekzagjeroni paksa
  7. Kur jeni me të, jeni ndryshe në krahasim me normalitetin tuaj

/Blitz.al/

Share