Blitz

 Breaking News

Çiftet që flenë të ndarë kanë një marrëdhënie më të mirë

Çiftet që flenë të ndarë kanë një marrëdhënie më të mirë
August 30
17:55 2016

Në shumë filma shohim çifte të dashuruar që flenë në mënyrë paqësore duke u përqafuar. Disa çifte të tjerë nuk janë kështu, madje bezdisen nga përqafimet apo afrimiteti në gjumë.

Në librin e ri “Revolucioni i gjumit”, Arianna Huffington tregon se duke fjetur në një shtrat me partnerin mund të prishni marrëdhënien tuaj. Sipas saj, çiftet që flenë të ndarë janë më të lumtur se çiftet që flenë bashkë.  Është mirë që pasi keni kryer marrëdhënie seksuale të flini në dhoma ose shtretër të ndarë.

Dikush mund të flejë në dhomë tjetër sepse partneri gërhet ose fle me dritë ndezur, cilado qoftë arsyeja është një iluzion romantik. Shumë çifte tregojnë se acarohen me njëri-tjetrin në dhomën e gjumit sepse zgjohen të lodhur dhe të irrituar./Blitz.al/

Share