Blitz | Kliko dhe Informohu

Lifestyle

Njihuni me 9 stilistët e rinj që morën të gjithë vëmendjen e Javës së Modës në New York!

    Njihuni me 9 stilistët e rinj që morën të gjithë vëmendjen e Javës së Modës në New York!

Bota e modës ka konkurrencë, por atë mund ta sundosh me pak stil dhe inovacion. Të paktën këtë duket se kanë bërë stilistët e rinj që morën vëmendjen në Javën

Lexo me Shume

Apple lançon sot 3 Iphone-at e rinj, zbulohen risitë dhe çmimet e tyre!

    Apple lançon sot 3 Iphone-at e rinj, zbulohen risitë dhe çmimet e tyre!

Apple pritet të lançojë ditën e sotme 3 prodhime të reja: iPhone 11, iPhone 11 Pro dhe iPhone 11 Pro Max. Ato do të prezantohen në eventin e orës 7,

Lexo me Shume

4 receta të shëndetshme gatimi nga Aulona Musta!

    4 receta të shëndetshme gatimi nga Aulona Musta!

Aulona Musta është një ndër moderatoret më të ndjekura të televizionit shqiptar, kjo dhe për faktin se angazhohet me ndjekësit përtej punës së saj. Duke numëruar më shumë se 235

Lexo me Shume

Shkolla po bëhet më e shtrenjtë, çmimet e librave dhe mjeteve shënojnë rritje në 2019

    Shkolla po bëhet më e shtrenjtë, çmimet e librave dhe mjeteve shënojnë rritje në 2019

Librat dhe pajisjet shkollore janë bërë më të shtrenjta këtë vit. Teksa pjesa dërrmuese e çmimeve të shportës së mallrave fatmirësisht ka shenuar rënie ose rritje shume të dobët këtë

Lexo me Shume

Ekspertja e seksit rrëfen se tradhëtia mund të përmirësojë lidhjen tuaj

    Ekspertja e seksit rrëfen se tradhëtia mund të përmirësojë lidhjen tuaj

Tradhëtia zakonisht është ajo gjë që bën që çifti t’i japë menjëherë fund lidhjes. Por një terapiste seksi rrëfen se mund të jetë çelësi i përmirësimit të marrëdhënies suaj. Pavarësisht

Lexo me Shume

Studentet zbulojnë bakterin që i kthen mbetjet plastike në ujë

    Studentet zbulojnë bakterin që i kthen mbetjet plastike në ujë

Po e lexuat mirë. Ndotja e madhe e oqeaneve është një prej probleme kryesore mjedisore të planetit tonë. Sipas disa studimeve të fundit, brenda vitit 2050, do të ketë më

Lexo me Shume

Google dhe Youtube gjobiten me 170 milionë dollarë!

    Google dhe Youtube gjobiten me 170 milionë dollarë!

Google dhe kompania aksionet e së cilës zotëron, YouTube, të akuzuara për shkelje të ligjit, duke ekspozuar fëmijët me video të papërshtatshme apo për mbledhjen e të dhënave personale të

Lexo me Shume

Trendi global përfshin edhe Shqipërinë, kemi më shumë akses në celular se në tualet

    Trendi global përfshin edhe Shqipërinë, kemi më shumë akses në celular se në tualet

Aksesi në higjienë, sidomos disponomi i një tualeti me ujë brenda banesës është një nga 30 objektivat e qëndrueshëm të zhvillimit global. Për shkak se tualeti me ujë brenda banesës

Lexo me Shume

Vullkani më i rrezikshëm në botë që mund të shkatërrojë njerëzimin

  Vullkani më i rrezikshëm në botë që mund të shkatërrojë njerëzimin

Cfarë e kërcënon jetën në planetin tonë? Me siguri, kriza aktuale e klimës është përgjigjja e saktë. Jo të gjitha

Lexo me Shume

Adoleshenti verbohet nga konsumi i përditshëm i patatinave

  Adoleshenti verbohet nga konsumi i përditshëm i patatinave

Ekspertët janë duke ngritur shqetësimin për mënyrën e të ngrënit tek fëmijët dhe adoleshentët, pasi një 17-vjeçar humbi shikim pas

Lexo me Shume

Hapet në Indi “kafeneja e mbeturinave”, ofron ushqim falas në këmbim të plastikës së ricikluar

  Hapet në Indi “kafeneja e mbeturinave”, ofron ushqim falas në këmbim të plastikës së ricikluar

India sapo ka lançuar “kafenenë e mbeturinave”. Po, po siç e lexuat! E ndërtuar në një ish strehë autobusësh dhe

Lexo me Shume

Pas Instagramit, dhe Facebook do të bëjë ndryshimin thelbësor në rrjetin e tij

  Pas Instagramit, dhe Facebook do të bëjë ndryshimin thelbësor në rrjetin e tij

Disa muaj më parë, Instagram testoi risinë që dëshiron të sjellë: të fshehë numrin e pëlqimeve në foto. Ndryshimi është

Lexo me Shume

(Sondazh) Votoni të veshurat më mirë dhe më keq në “British GQ Men of the Year Awards”

  (Sondazh) Votoni të veshurat më mirë dhe më keq në “British GQ Men of the Year Awards”

Një ceremoni tjetër ku personazhet e njohur u vlerësuan me çmime për kontributin e tyre: Nicole Kidman si aktorja më

Lexo me Shume

10 faktet që nuk i dinit për Poloninë do jua kthejnë atë në destinacionin e radhës!

  10 faktet që nuk i dinit për Poloninë do jua kthejnë atë në destinacionin e radhës!

Polonia po kthehet gjithnjë e më shumë në një atraksion për turistët, qoftë për historinë që fsheh apo edhe për

Lexo me Shume

Kujdes! Kjo është mënyra se si po vidhen llogaritë në Instagram ditët e fundit!

  Kujdes! Kjo është mënyra se si po vidhen llogaritë në Instagram ditët e fundit!

Një fushatë e re mashtrimi po ndodh në Instagram dhe duhet të bëni kujdes që të mos vidhet llogaria juaj.

Lexo me Shume

Nga përshtypja e parë te kush duhet të paguajë, ja çfarë duhet të dini për takimet romantike

  Nga përshtypja e parë te kush duhet të paguajë, ja çfarë duhet të dini për takimet romantike

Takimet e para mund të jenë sfiduese.Ku të shkoni, çfarë të bëni, çfarë të thoni (çfarë të mos thoni) dhe

Lexo me Shume

Një letër për burrin tim që për pak do më kishte lënë për një tjetër: “Ta fala…”

  Një letër për burrin tim që për pak do më kishte lënë për një tjetër: “Ta fala…”

Është bërë thuajse një vit qëkur dolëm për një xhiro në plazh kur ishim me pushime dhe ti më the

Lexo me Shume

Nisur nga Lori Hoxha, si ta shndërroni një shall në rroba banjo?

  Nisur nga Lori Hoxha, si ta shndërroni një shall në rroba banjo?

Jo më kot Lori Hoxha cilësohet si një ndër vajzat shqiptare më me stil. Të qenit “fashionista” nuk do të

Lexo me Shume

Ky çift kurseu £1600 në lulet e dasmës duke i rritur vetë në kopshtin e tyre

  Ky çift kurseu £1600 në lulet e dasmës duke i rritur vetë në kopshtin e tyre

Një nga elementët më domethënës në dasmën e një çifti janë lulet e dekorit. Çiftet shpenzojnë shuma marramendëse në dekorin

Lexo me Shume

Varfëria, më shumë se 14% e shqiptarëve jetojnë nën kufirin minimal të jetesës

  Varfëria, më shumë se 14% e shqiptarëve jetojnë nën kufirin minimal të jetesës

A po ndjekin fëmijët shkollën? A kanë familjet qasje në ambientet e kujdesit shëndetësor? A po marrin komunitetet ujë të

Lexo me Shume

Pse ishi vazhdon t’ju shohë storyt në Instagram? Ekspertët e kanë një përgjigje

  Pse ishi vazhdon t’ju shohë storyt në Instagram? Ekspertët e kanë një përgjigje

U ndatë, po mundoheni të vazhdoni përpara në jetë, por ish i dashuri/ish e dashura vazhdon t’ju shohë postimet dhe

Lexo me Shume