Blitz

Fushata e marketingut të verës për produktet FatmaRrela e tregon Fatmën më sensuale se kurrë

    Fushata e marketingut të verës për produktet FatmaRrela e tregon Fatmën më sensuale se kurrë

Këtë verë Fatma Haxhialiu, moderatorja dhe gazetarja e njohur, ndryshe nga shumica që preferojnë pushimet në jug duke shfrytëzuar bregdetin Jon,  ajo është fokusuar në zhvillimin e biznesit të saj.

Read Full Article

Ndërron jetë 70-vjeçarja me COVID-19 nga Durrësi. 53 raste pozitive

    Ndërron jetë 70-vjeçarja me COVID-19 nga Durrësi. 53 raste pozitive

Në 24 orët e fundit një 70 vjeçare nga Durrësi ka ndërruar jetë në spitalin infektiv, megjithë mjekimin intensiv dhe përkujdesin e mjekëve. 70 vjeçarja e prekur nga Covid19, vuante

Read Full Article

Flor Binaj tregon si u infektua me Covid-19: U shqetësova sepse nuk e prisja

    Flor Binaj tregon si u infektua me Covid-19: U shqetësova sepse nuk e prisja

Aktori i njohur i humorit Florjan Binaj ditën e djeshme deklaroi se ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Ai u shpreh se gjendja e tij shëndetësore është e mirë dhe nuk

Read Full Article

50 raste të reja me COVID-19 në vend, Tirana mban numrin më të lartë të të prekurve

    50 raste të reja me COVID-19 në vend, Tirana mban numrin më të lartë të të prekurve

50 raste të reja më COVID -19 janë shënuar në 24 orët e fundit në vend . Shifrat u bënë të ditur në përditësimin e fundit të Ministrisë së Shëndetësisë.

Read Full Article

Emigracioni në nivelin më të lartë të dekadës, shqiptarët ikin më shumë e kthehen më pak

    Emigracioni në nivelin më të lartë të dekadës, shqiptarët ikin më shumë e kthehen më pak

Nga Shqipëria, në vitin 2019 janë larguar rreth 44 mijë persona, si emigrantë niveli më i lartë që nga 2014-s, sipas statistikave të publikuara nga INSTAT. Ndërsa janë më të

Read Full Article

Në pritje të ëmbël: Çiljeta Xhilaga dhe Alban Hoxha do të bëhen prindër

    Në pritje të ëmbël: Çiljeta Xhilaga dhe Alban Hoxha do të bëhen prindër

Këngëtarja Çiljeta Xhilaga shumë shpejt do të bëhet nënë për herë të dytë! Ajo është në pritje të ëmbël të fëmijës së saj të parë me partnerin, Alban Hoxhën, ndërsa

Read Full Article

Ndiheni të lodhur? Ja çfarë i mungon trupit tuaj!

    Ndiheni të lodhur? Ja çfarë i mungon trupit tuaj!

A e dinit se mungesa e magnezit mund të shfaqë probleme serioze në shëndetin tuaj. Si mund ta kuptoni se trupi juaj ka nevojë për magnez? Ja disa nga simptomat :

Read Full Article

Opera me pizhama, TKOB rikthen “Peshkatarët e Perlave”

    Opera me pizhama, TKOB rikthen “Peshkatarët e Perlave”

Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit, në kuadër të sezonit artistik të pazakontë online, #ndiqOPERAMEPIZHAMA, shfaq në fundjavë operën “Peshkatarët e perlave” të kompozitorit Georges Bizet, e cila ktheu në

Read Full Article

“Nuk do ikim në plazh se njerëzit kanë korona”, Pipero i përgjigjet vajzës së Sonila Meços

  “Nuk do ikim në plazh se njerëzit kanë korona”, Pipero i përgjigjet vajzës së Sonila Meços

Pëllumb Pipero ishte i ftuar në “Tempora” nga Sonila Meço ku gjatë emisionit iu përgjigj edhe pyetjes nëse do të

Read Full Article

Bie numri i të infektuarve me COVID në Shqipëri, 50 raste pozitive janë regjistruar në 24 orët e fundit

  Bie numri i të infektuarve me COVID në Shqipëri, 50 raste pozitive janë regjistruar në 24 orët e fundit

Numri i të infektuarve në vendin tonë në 24 orët e fundit është më i ulët se një ditë më

Read Full Article

Sot 82 të prekur me COVID-19, Rama: E dinim se numri do rritej, pasojat më normale

  Sot 82 të prekur me COVID-19, Rama: E dinim se numri do rritej, pasojat më normale

Vijon të rritet frikshëm numri i të infektuarve me koronavirus në Shqipëri. Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 82

Read Full Article

Policia intensifikon masat kundër COVID-19: Kontroll në çdo subjekt e institucion, kemi kontaktuar gjithë të infektuarit

  Policia intensifikon masat kundër COVID-19: Kontroll në çdo subjekt e institucion, kemi kontaktuar gjithë të infektuarit

Policia e Shtetit ka intensifikuar masat kundër koronavirusit, për shkak të rritjes së numrit të të infektuarve.  Gjatë 24 orëve

Read Full Article

Çifti i njohur i ‘Big Brother Albania’ martohet në fshehtësi

  Çifti i njohur i ‘Big Brother Albania’ martohet në fshehtësi

Tea Zhuli dhe Kristi Becka janë një nga çiftet më të njohur të “Big Brother Albania”. Para dy vitesh Kristi

Read Full Article

Numër rekord të infektuarish, konfirmohen 69 raste pozitive në 24 orët e fundit

  Numër rekord të infektuarish, konfirmohen 69 raste pozitive në 24 orët e fundit

Këto 24 orë kanë shënuar një tjetër rekord të shifrave të koronavirusit në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë raporton se në

Read Full Article

Zbardhet dinamika e vrasjes te Komuna e Parisit/ Autorët e qëlluan me 11 plumba, arma e ekzekutimit si ato që përdor Garda

  Zbardhet dinamika e vrasjes te Komuna e Parisit/ Autorët e qëlluan me 11 plumba, arma e ekzekutimit si ato që përdor Garda

Detaje të reja zbardhen nga ekzekutimi i 40-vjeçarit Hekuran Billa, mbërmjen e kaluar te “Komuna e Parisit”. Policia ka dyshime

Read Full Article

Lihet i lirë njëri nga 4 efektivët që u akuzuan për vdekjen e George Floyd!

  Lihet i lirë njëri nga 4 efektivët që u akuzuan për vdekjen e George Floyd!

Thomas Lane, një nga katër oficerët e policisë së Minneapolis i përfshirë në vdekjen e George Floyd, është liruar me

Read Full Article

Ditë e trishtë në familjen e Rita Orës, humbet njeriun e shtrenjtë të familjes

  Ditë e trishtë në familjen e Rita Orës, humbet njeriun e shtrenjtë të familjes

Mëngjesin e sotëm këngëtarja me famë ndërkombëtare, Rita Ora ka humbur njeriun e saj të dashur. Gjyshja e saj është

Read Full Article

COVID 19 në Shqipëri, 44 raste në 24 orë, ndërron jetë një pacient

  COVID 19 në Shqipëri, 44 raste në 24 orë, ndërron jetë një pacient

Kurba e COVID 19 nuk njeh ulje. Vazhdon të rritet numri i rasteve të reja në vend. Ministria e Shëndetësisë

Read Full Article

Ndërron jetë 81-vjeçarja në Infektiv, ishte me COVID asimptomatik

  Ndërron jetë 81-vjeçarja në Infektiv, ishte me COVID asimptomatik

Një paciente e shtruar në spitalin Infektiv ka ndërruar jetë për shkak të insuficiencës multiorganore, ndërsa ishte dhe me COVID

Read Full Article

Shënohet numër rekord i të prekurve me koronavirus, 42 raste në 24 orët e fundit në vend

  Shënohet numër rekord i të prekurve me koronavirus, 42 raste në 24 orët e fundit në vend

42 raste të reja me koronavirus janë identifikuar përgjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë. Gjatë përditësimit të të

Read Full Article

Eneda Tarifa flet për divorcin: Duhet trajtuar sa më normalisht

  Eneda Tarifa flet për divorcin: Duhet trajtuar sa më normalisht

Eneda Tarifa ishte e ftuar mbrëmjen e djeshme në programin në ‘Kurthin e Piter Panit’ . Këngëtarja në mes të

Read Full Article