Blitz

Sociale

Shqipëria, perla e Ballkanit – Reportazhi francez që theu mitin e Shqipërisë së rrezikshme!

    Shqipëria, perla e Ballkanit – Reportazhi francez që theu mitin e Shqipërisë së rrezikshme!

Një video-reportazh i realizuar nga televizioni francez “France 2” mbi turizmin shqiptar arriti të thyente mitin se Shqipëria është një vend i pasigurt. Ai tregon aventurën e dy turisteve franceze

Read Full Article

“Heronjtë” e Pogradecit, kush janë djemtë e gatshëm në çdo rast rreziku të notuesve

    “Heronjtë” e Pogradecit, kush janë djemtë e gatshëm në çdo rast rreziku të notuesve

3 djem të rinj mbrojnë qytetarët që pushojnë në liqenin e Ohrit në Pogradec. Ata punojnë si roje plazhi prej 2 vitesh tashmë dhe janë përherë në gatishmëri në raste

Read Full Article

Ksamil, ujërat e zeza pushtojnë detin

    Ksamil, ujërat e zeza pushtojnë detin

Ata që kanë zgjedhur Ksamilin për të pushuar ditën e sotme nuk kanë kaluar një ditë aspak të mirë sepse ujërat e zeza kanë shpërthyer në këtë zonë për të

Read Full Article

Angli, dorëzohen prindërit e vogëlushit Charlie: “Duhet ta lëmë të shkojë djalin tonë të bukur”

    Angli, dorëzohen prindërit e vogëlushit Charlie: “Duhet ta lëmë të shkojë djalin tonë të bukur”

Pas muajsh të tërë përpjekjesh për të përmirësuar shëndetin e vogëlushit të tyre 1 vjeç tashmë, prindërit e Charli Guard në Britaninë e Madhe duket se janë dorëzuar. Rasti tërhoqi

Read Full Article

Lulzim Basha kapet mat në plazh me Aurelën fill pas fitores së zgjedhjeve në Partinë Demokratike

    Lulzim Basha kapet mat në plazh me Aurelën fill pas fitores së zgjedhjeve në Partinë Demokratike

Kreu i sapozgjedhur sërish i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zgjedhur të pushojë në plazh 1 ditë pas fitores së arritur në zgjedhjet brenda partisë. Basha është fotografuar në plazhin

Read Full Article

Rama darkon me Lindën dhe Zahon një ditë para betimit të presidentit

    Rama darkon me Lindën dhe Zahon një ditë para betimit të presidentit

Kryeministri Edi Rama është fotografuar mbrëmjen e djeshme në Durrës teksa ka qenë nën shoqërinë e bashkëshortes së tij Lindës dhe vogëlushit Zaho, duke darkuar në një nga restorantet e

Read Full Article

Në mbrëmje mature me kavalier gjyshin, maturantja kuksiane “ndez” skenën dhe zemrat e publikut

    Në mbrëmje mature me kavalier gjyshin, maturantja kuksiane “ndez” skenën dhe zemrat e publikut

Kur vjen puna te matura, idetë e të rinjve janë të shumta. Disa zgjedhin të shkojnë me makina të shtrenjta, disa me karroca; disa me veshje të shtrenjta e disa

Read Full Article

Vlorë – shkolla më e dobët në Shqipëri, nga 67 maturantë kaluan vetëm 15 prej tyre

    Vlorë – shkolla më e dobët në Shqipëri, nga 67 maturantë kaluan vetëm 15 prej tyre

Më 15 qershor të këtij viti në gjithë vendin u organizua provimi i matematikës për maturantët e shkollave. Edhe maturantët e Shkollës së Mesme Tregtare në Vlorë iu nënshtruan këtij

Read Full Article

Profecia e para 22 viteve: “Islamizmi do të kthehet në një problem ideologjik. Kina, superfuqi botërore”

  Profecia e para 22 viteve: “Islamizmi do të kthehet në një problem ideologjik. Kina, superfuqi botërore”

Në Australi është gjetur një letër e fshehur shumë vite më parë, ku bëhen disa parashikime interesante për të ardhmen.

Read Full Article

(VIDEO) Propozimi për martesë – i fut tmerrin me policë, por më pas i bën surprizën më të bukur

  (VIDEO) Propozimi për martesë – i fut tmerrin me policë, por më pas i bën surprizën më të bukur

Duhet të bëjë një turn shtesë një mëngjes. Kështu agjenti Smith del nga shtëpia pasi ka përshëndetur të fejuarën e

Read Full Article

Historia e trishtë e vogëlushit britanik në luftë me vdekjen, SHBA i jep pasaportën për t’u kuruar atje

  Historia e trishtë e vogëlushit britanik në luftë me vdekjen, SHBA i jep pasaportën për t’u kuruar atje

Vogëlushit 11-muajsh Charlie Gard i është dhënë shtetësia amerikane dhe në këtë mënyrë ai do të mund të fluturojë drejt

Read Full Article

Modelja arabe ndalohet nga policia, pozoi me minifund në rrugë

  Modelja arabe ndalohet nga policia, pozoi me minifund në rrugë

Një modele nga Arabia Saudite është ndaluar nga policia pasi ka thyer një rregull të daljes së përshtatshme në publik.

Read Full Article

Rasti i rrallë në Kinë – fetus brenda fetusit, vogëlushja lind shtatzënë me 2 binjakë

  Rasti i rrallë në Kinë – fetus brenda fetusit, vogëlushja lind shtatzënë me 2 binjakë

Një rast shumë i rrallë mjekësor ka pushtuar mediat ndërkombëtare. Në Kinë ka lindur një vogëlushe, e cila ishte shtatzënë

Read Full Article

Kjo shenjë ndodhet në kroskotin e makinës suaj, por me siguri nuk e keni ditur çfarë kuptimi ka

  Kjo shenjë ndodhet në kroskotin e makinës suaj, por me siguri nuk e keni ditur çfarë kuptimi ka

Me siguri e keni parë nga afër qindra herë, por shumë pak mund ta kenë kuptuar çfarë kuptimi ka. Ndoshta

Read Full Article

“Edhe karikimi i celularit me pagesë. Vijnë të huajt se u thonë se shqiptarët të presin mirë”- Meço kritikon turizmin në Shqipëri

  “Edhe karikimi i celularit me pagesë. Vijnë të huajt se u thonë se shqiptarët të presin mirë”- Meço kritikon turizmin në Shqipëri

Gazetarja dhe moderatorja e njohur Sonila Meço është e njohur për reagimet e saj kritike ndaj politikës e kryesisht qeverive.

Read Full Article

Ushqim mbi peceta higjienike, servirje në lopatë, mbi gomë etj. 13 momente kur restorantet e kanë kaluar masën

  Ushqim mbi peceta higjienike, servirje në lopatë, mbi gomë etj. 13 momente kur restorantet e kanë kaluar masën

Na ndodh shpesh të ankohemi për ushqimin që na serviret në restorante të ndryshme ku shkojmë. Por as në ëndrra

Read Full Article

E turpshme! Abuzimi me shqiptarët e Kosovës në plazhet shqiptare, trajtohen “si të njerkës”

  E turpshme! Abuzimi me shqiptarët e Kosovës në plazhet shqiptare, trajtohen “si të njerkës”

Prej vitesh shqiptarët e Kosovës që zgjedhin të pushojnë në brigjet shqiptare trajtohen të diferencuar nga bizneset shqiptare dhe detyrohen

Read Full Article

U dogj me tenxheren e qumështit, dërgohet për kurim në Turqi vogëlushja Altea

  U dogj me tenxheren e qumështit, dërgohet për kurim në Turqi vogëlushja Altea

2-vjeçarja Altea Jubi, e cila u dogj në 70% të trupit, është dërguar për një kurim më të specializuar në

Read Full Article

Reuters: “George Washington ka pasur prejardhje shqiptare nga nëna”

  Reuters: “George Washington ka pasur prejardhje shqiptare nga nëna”

Nëna e presidentit historik amerikan ishte shqiptare me prejardhje nga rrethi i Pejës. Vetë presidenti Washington thuhet ta ketë lënë

Read Full Article

Tregoni adresën deri më 28 korrik, ndryshe do të gjobiteni!

  Tregoni adresën deri më 28 korrik, ndryshe do të gjobiteni!

Kanë mbetur edhe 2 javë nga afati i deklarimit të adresave të banimit për qytetarët shqiptarë. Duke qenë se do

Read Full Article

Miliarderët arabë pushtojnë rrjetet sociale me ‘çmenduritë’ e tyre

  Miliarderët arabë pushtojnë rrjetet sociale me ‘çmenduritë’ e tyre

Fëmijët e miliarderëve arabë vendosen shpesh në qendër të vëmendjes së mediave kudo në botë. Makina superluksoze, jahte private, pazare

Read Full Article