Blitz

Sociale

Parku i liqenit në Tiranë, pista të reja ecjeje dhe pedalimi

    Parku i liqenit në Tiranë, pista të reja ecjeje dhe pedalimi

Bashkia e Tiranës ka nisur një nga projektet më të rëndësishme për rigjallërimin e Parkut të Liqenit, atë të ndërtimit të një piste vrapimi, ecjeje dhe pedalimi përgjatë të gjithë

Read Full Article

Pogradec, korani drejt zhdukjes për shkak të gjuetisë së paligjshme

    Pogradec, korani drejt zhdukjes për shkak të gjuetisë së paligjshme

Gjuetia e peshkut koran në liqenin e Ohrit në Pogradec vijon të jetë problematike duke rrezikuar zhdukjen e peshkut simbol të këtij liqeni. Pas shumë paralajmërimeve dhe lutjeve për të

Read Full Article

“Në xhenet gratë do të mbeten të virgjëra edhe pas marrëdhënies” – hoxha habit me deklaratat e tij

    “Në xhenet gratë do të mbeten të virgjëra edhe pas marrëdhënies” – hoxha habit me deklaratat e tij

Një hoxhë nga Kosova ka habitur me deklaratat e tij lidhur me atë që do të gjejnë besimtarët myslimanë pas vdekjes në xhenet. Hoxha, emri i të cilit nuk bëhet

Read Full Article

Bleu biletën në një pikë karburanti, amerikania fiton shumën marramendëse prej 785 milionë $

    Bleu biletën në një pikë karburanti, amerikania fiton shumën marramendëse prej 785 milionë $

Një gruaje amerikane i ka ndritur fati pasi ka arritur të fitojë një shumë të jashtëzakonshme parash vetëm në sajë të një bilete lotarie. 53-vjeçarja Mavis Wanczyk mori një biletë

Read Full Article

Mori mbiemrin e nuses për të shkuar në Angli, dy familje në konflikt

    Mori mbiemrin e nuses për të shkuar në Angli, dy familje në konflikt

Dy familje janë në një sherr të hapur me njëra-tjetrën për shkak të marrjes së mbiemrit të nuses nga ana e djalit për efekt dokumentesh për t’u larguar në Angli.

Read Full Article

Tiranë – Shkolla e Baletit është gati. Veliaj: “Ndryshim si dita me natën”

    Tiranë – Shkolla e Baletit është gati. Veliaj: “Ndryshim si dita me natën”

Ka përfunduar rikonstruksioni i Shkollës së Baletit në kryeqytet. Në nisjen e vitit të ri shkollor do të jenë 230 artistë të rinj që do të studiojnë në një godinë

Read Full Article

Festa e birrës në Korçë, “lajthisin” pronarët e hoteleve, rritje e madhe çmimesh

    Festa e birrës në Korçë, “lajthisin” pronarët e hoteleve, rritje e madhe çmimesh

Për të 11-in vit radhazi, “Festa e birrës” në Korçë ka bërë që qindra turistë të preferojnë freskinë e birrës dhe ajrin e freskët të juglindjes në vend të të

Read Full Article

Birra dhe muzika “zbarkojnë” në Korçë, 5 ditë festive në qytetin e serenatave

    Birra dhe muzika “zbarkojnë” në Korçë, 5 ditë festive në qytetin e serenatave

Qyteti i Korçës, ashtu si çdo vit në dekadën e fundit, është gati të presë festën e birrës. Organizimi do të mbahet nga data 9 deri më 13 gusht në

Read Full Article

Lajmi surprizë! Ja cili është universiteti më i mirë në Shqipëri

  Lajmi surprizë! Ja cili është universiteti më i mirë në Shqipëri

Universiteti Bujqësor i Tiranës është renditur si universiteti më i mirë në Shqipëri për vitin 2017. Ky lajm konfirmohet nga

Read Full Article

Portat prej hekuri, flet mjeku: “Mos i përdorni! Çdo vit 10-15 pacientë të dëmtuar”

  Portat prej hekuri, flet mjeku: “Mos i përdorni! Çdo vit 10-15 pacientë të dëmtuar”

Në harkun kohor të 6 muajve në vendin tonë kanë ndodhur 2 raste tragjike të humbjes së jetës së fëmijëve

Read Full Article

Veliaj: “Çerdhet dhe kopshtet, të hapura gjatë gjithë gushtit”

  Veliaj: “Çerdhet dhe kopshtet, të hapura gjatë gjithë gushtit”

Shtatori do t’i gjejë më të vegjlit e Njësisë Nr. 7 me kopsht të ri e me kushte bashkëkohore. Bashkia

Read Full Article

E tepron Sazan Guri: “Shqiptarët, racë e zgjedhur superiore, kanë kafkën më të bukur në botë”

  E tepron Sazan Guri: “Shqiptarët, racë e zgjedhur superiore, kanë kafkën më të bukur në botë”

Jemi mësuar ta shohim në ekrane e rrugë ku proteston përgjithësisht për mjedisin dhe mbrojtjen e këtij të fundit kryesisht

Read Full Article

Toka pushtohet nga alienët! Etja për klikime shkon në çmenduri

  Toka pushtohet nga alienët! Etja për klikime shkon në çmenduri

Bota e rrjeteve sociale ka shkaktuar një gjullurdi të vërtetë për informacionin që shpërndahet, pasi gjithkush ka pushtetin e shpërndarjes

Read Full Article

Gazetarja jep alarmin: “Shmangni pishinat! Vajzës sime iu mbush trupi me pulla të kuqe pasi pushuam në një prej tyre”

  Gazetarja jep alarmin: “Shmangni pishinat! Vajzës sime iu mbush trupi me pulla të kuqe pasi pushuam në një prej tyre”

Pishinat janë cilësuar prej vitesh vende jo të sigurta për t’u larë, të paktën për fëmijët. Gazetarja e njohur Daniela

Read Full Article

Tirana – qiratë e banesave, a ia vlen të blesh shtëpi?

  Tirana – qiratë e banesave, a ia vlen të blesh shtëpi?

Investimi në pasuri të paluajtshme konsiderohet nga shumë si një formë pasive investimi, megjithatë agjentët e pasurive të paluajtshme në

Read Full Article

Poloni, të rinjtë protesta të “çmendura” kundër qeverisë konservatore pro katolike

  Poloni, të rinjtë protesta të “çmendura” kundër qeverisë konservatore pro katolike

Në kushtet kur Polonia drejtohet nga një qeveri me bazë të fortë katolike që ka nxitur reforma referuar rregullave fetare,

Read Full Article

Bashkia publikon fotot, ja si do të duket “Zogu i Zi” pas rikonstruksionit

  Bashkia publikon fotot, ja si do të duket “Zogu i Zi” pas rikonstruksionit

Rrethrrotullimi i “Zogut të Zi” në kryeqytet është bërë shpeshherë mollë sherri mes të majtës dhe së djathtës, veçanërisht pasi

Read Full Article

Norvegji, ekstremistët tallen me burkën e grave myslimane, i krahasojnë me sediljet e autobusëve

  Norvegji, ekstremistët tallen me burkën e grave myslimane, i krahasojnë me sediljet e autobusëve

Një grup ekstremistësh norvegjezë të ekstremit të djathtë është tallur me veshjet burka të grave dhe vajzave myslimane. Një grup

Read Full Article

Hipoteza e çmendur! Njerëzit janë alienët për të cilët kemi kërkuar gjatë gjithë kohës

  Hipoteza e çmendur! Njerëzit janë alienët për të cilët kemi kërkuar gjatë gjithë kohës

Po sikur njerëzit të jenë alienët që kemi kërkuar gjatë gjithë kësaj kohe? Sipas ekspertëve, ka shumë gjasa që në

Read Full Article

Video emocionuese – vogëlushi me sindromën Down këndon me pasion këngën e Whitney Houston

  Video emocionuese – vogëlushi me sindromën Down këndon me pasion këngën e Whitney Houston

Një vogëlush amerikan nga Teksasi është bërë ylli më i fundit i rrjeteve sociale pasi ka kënduar me një pasion

Read Full Article

Raporti: Qytetet më të pasura dhe më të varfra në Shqipëri

  Raporti: Qytetet më të pasura dhe më të varfra në Shqipëri

Nëse jeni në kërkim të një pune, ka më shumë shanse që ta gjeni në Tiranë ose në Durrës, teksa

Read Full Article