Blitz

Sociale

28 vjeçari nga Tirana kërkon grua në televizion: Nuk kam pasur asnjëherë të dashur!

    28 vjeçari nga Tirana kërkon grua në televizion: Nuk kam pasur asnjëherë të dashur!

“Historia ime”, në TV Klan solli ditën e sotme, historinë e pazakontë të një 28-vjeçari nga Tirana. Ai në studio ka treguar jetën e vështirë dhe punën e lodhshme dhe

Read Full Article

“Le të q***n në b***ë”, qytetari lëshon gojën para gazetares për komunitetin LGBTI!

    “Le të q***n në b***ë”, qytetari lëshon gojën para gazetares për komunitetin LGBTI!

Duket se qytetarët janë të lodhur nga gazetarët teksa këta të fundit kërkojnë mendimin e tyre për tema të ndryshme. Me siguri, mëngjesin e sotëm në “WhatsUpp”; “Instagram” apo “Messenger”

Read Full Article

Çudira nga bota/Video tronditëse teksa kinezët konsumojnë ushqim me virus vdekjeprurës

    Çudira nga bota/Video tronditëse teksa kinezët konsumojnë ushqim me virus vdekjeprurës

Daily Mail ka publikuar një artikull ku shihen disa kinezë që konsumojnë në restorante luksoze, ushqime që përmbajnë virus vdekjeprurës. Në videon tronditëse, publikuar po nga e njejta media, shihet

Read Full Article

I dhunuari në urban paska qenë shoferi, arsyeja?

    I dhunuari në urban paska qenë shoferi, arsyeja?

Një video publikuar fillimisht nga JOQ Albania tregonte qartë nje sherr të ndodhur ditën e sotme në një prej linjave të urbaneve në Tiranë. View this post on Instagram Keni

Read Full Article

Po abuzonte seksualisht me kafshët, 30-vjeçari plagoset nga demi

    Po abuzonte seksualisht me kafshët, 30-vjeçari plagoset nga demi

Nga rubrika: “Të qajmë apo të qeshim”, ose “çudira nga bota”, këtë herë kemi të bëjmë me një 30-vjeçar, Andreas F. i cili abuzonte seksualisht me kafshët në fermën e

Read Full Article

Më shumë se 5000 fëmijë shqiptarë të trafikuar, vetë familjet janë bashkëpunëtore

    Më shumë se 5000 fëmijë shqiptarë të trafikuar, vetë familjet janë bashkëpunëtore

Më shumë se 5000 fëmijë shqiptarë të trafikuar, të kontrabanduar dhe të pashoqëruar: ky është raporti i fundit europian për këtë situatë. Në një intervistë për “Gazeta Shqiptare”, Altin Hazizaj,

Read Full Article

Aktivistët kundër dhunës seksuale, Denis Mukwege dhe Nadia Murad fitojnë çmimin Nobel për Paqen!

    Aktivistët kundër dhunës seksuale, Denis Mukwege dhe Nadia Murad fitojnë çmimin Nobel për Paqen!

Çmimi Nobel për paqen këtë vit është fituar nga Denis Mukwege dhe Nadia Murad, për përpjekjet e tyre për të luftuar përdorimin e dhunës seksuale si një armë e luftës

Read Full Article

Mamasë mos i dhuroni lule këtë muaj, por një vizitë tek mjeku, që kanceri i gjirit të mos bëhet pjesëtari i padëshiruar i familjes

    Mamasë mos i dhuroni lule këtë muaj, por një vizitë tek mjeku, që kanceri i gjirit të mos bëhet pjesëtari i padëshiruar i familjes

Nga Migena Doçi Kush ka kaluar një histori familjare kanceri, e di që përpara se të flasësh për këtë temë, duhet të kesh kaluar në 3 faza. Faza e parë

Read Full Article

Një letër drejtuar atij që më përdhunoi: “Të urrej që më bëre të ndihem e pavlerë…”

  Një letër drejtuar atij që më përdhunoi: “Të urrej që më bëre të ndihem e pavlerë…”

“Të urrej që më bëre të sëmurem për një javë dhe më bërë të pyes veten edhe njëherë se çfarë

Read Full Article

Kjo letër e një 24 vjeçari që ndodhet pranë vdekjes ka një mesazh të rëndësishëm për jetën, që nuk duhet t’a humbisni!

  Kjo letër e një 24 vjeçari që ndodhet pranë vdekjes ka një mesazh të rëndësishëm për jetën, që nuk duhet t’a humbisni!

Jeta jonë shpesh kalon pa e kuptuar. Orët dhe momentet ikin. Prandaj është e rëndësishme t’i kujtojmë vetes gjërat që

Read Full Article

Deri kur do vazhdojmë të prodhojmë viktima fajtore? (nga Aulona Musta)

  Deri kur do vazhdojmë të prodhojmë viktima fajtore? (nga Aulona Musta)

Dy ditë më parë, një vajzë 15-vjeçare është rrëmbyer në shtëpinë e saj, në prani të familjarëve nga dy djem

Read Full Article

Ekspertët paralajmërojnë: Mos postoni foto të fëmijëve në ditën e parë të shkollës

  Ekspertët paralajmërojnë: Mos postoni foto të fëmijëve në ditën e parë të shkollës

Shumë shpejt në vendin tonë nis shkolla për të gjithë nxënësit e arsimit fillor, 9-vjecar dhe të gjimnazit. E ndërkohë

Read Full Article

“Je dhe nënë ti!” (nga Aulona Musta)

“Je dhe nënë ti!” (nga Aulona Musta)

  Ekziston ende një mendësi e vjetër, diskriminuese dhe tejet qesharake, se një vajzë/grua, pasi bëhet nënë duhet të ndryshojë

Read Full Article

Nuk i dha dorën punëdhënësit, gruaja myslimane fiton gjyqin: “Feja s’ja lejon kontaktin fizik, nuk është diskriminim!”

  Nuk i dha dorën punëdhënësit, gruaja myslimane fiton gjyqin: “Feja s’ja lejon kontaktin fizik, nuk është diskriminim!”

Nje vajzë suedeze e cila i përket fesë muslimane ka fituar një kompensim nga gjykata e vendit pas problemeve që

Read Full Article

Jeni në kërkim të një partneri të ri? Tashmë mund të hidhni grepin falë metodës së quajtur “Fishing”…

  Jeni në kërkim të një partneri të ri? Tashmë mund të hidhni grepin falë metodës së quajtur “Fishing”…

Nëse derimë sot i keni mbijetuar trendeve të njohjeve të njerëzve të rinj si “ghosting” apo “friends with benefits”, se

Read Full Article

“Ju kam lënë Zotin!” – Emanuela Pepklola Zaimi revoltohet me tatimet, pasi i bllokuan shtëpizën e “Down Syndrome Albania”

Ditën e sotme, themeluesja dhe drejtoresha e fondacionit “Down Syndrome Albania” Emanuela Pepkola Zaimi është revoltuar me drejtuesit e tatimeve.

Read Full Article

Kryetari i Komunitetit Mysliman uron besimtarët për Kurban Bajramin

  Kryetari i Komunitetit Mysliman uron besimtarët për Kurban Bajramin

Dita e nesërme është një ditë e shënuar për myslimanët në mbarë botën që festojnë Kurban Bajramin. Me këtë rast,

Read Full Article

Jo të gjithë heronjtë mbajnë pelerina. Uragani “Harvey” shpërfaq dashurinë e njerëzve për kafshët

  Jo të gjithë heronjtë mbajnë pelerina. Uragani “Harvey” shpërfaq dashurinë e njerëzve për kafshët

Nuk janë të paktë njerëzit që thonë se duan kafshët më shumë sesa llojin e njëjtë. Ndoshta kjo është një

Read Full Article

Historia e pazakontë. “Isha një neonaziste, por më pas rashë në dashuri me një grua me ngjyrë”

  Historia e pazakontë. “Isha një neonaziste, por më pas rashë në dashuri me një grua me ngjyrë”

Ishte një grua e bardhë që mendonte se raca e saj ishte superiore njësoj si udhëzimet e Hitlerit dikur. Por

Read Full Article

Historia e trishtë në Tiranë. Babai rrëfen mes lotësh se si djali e rrahu dhe e nxori nga shtëpia

  Historia e trishtë në Tiranë. Babai rrëfen mes lotësh se si djali e rrahu dhe e nxori nga shtëpia

Një 58-vjeçar me origjinë nga Librazhdi ka mbetur rrugëve pasi është dëbuar nga fëmijët e tij. A.Koçi, i ulur në

Read Full Article

(Foto) Nëna braziliane i jep gji fëmijës gjatë ceremonisë së dasmës

  (Foto) Nëna braziliane i jep gji fëmijës gjatë ceremonisë së dasmës

Një nuse braziliane është bërë e famshme pasi është fotografuar gjatë ditës së saj të dasmës duke ushqyer me gji

Read Full Article
1 2 3 31