Blitz

Rreth e Rrotull

Altin Basha pro prishjes së Teatrit: “Edhe kotecat e pulave i rezistojnë tërmeteve, por prap kotec mbeten!”

    Altin Basha pro prishjes së Teatrit: “Edhe kotecat e pulave i rezistojnë tërmeteve, por prap kotec mbeten!”

  Prishja e Teatrit ka qenë tema kryesore e diskutimeve në panelet televizive prej ditësh tashmë. Jo më vonë se dje Altin Basha i ftuar në Report Tv gjatë një

Read Full Article

Bledi Strakosha mban disa lidhje paralelisht dhe këtë nuk ja mban të fshehtë askujt

    Bledi Strakosha mban disa lidhje paralelisht dhe këtë nuk ja mban të fshehtë askujt

Bledi Strakosha, është një nga figurat më të hershme të televizionit shqiptar me plotë 29 vite karrierë, por njëkohësisht është edhe një nga meshkujt më të rezervuar sa i përket 

Read Full Article

Mozzik e ka ndarë mendjen të mos kthehet me Loredanën!

    Mozzik e ka ndarë mendjen të mos kthehet me Loredanën!

Mozzik dhe Loredana i dhanë fund marrëdhënies së tyre muaj më parë dhe duket se ai që ka dashur i pari ndarjen ka qenë Mozzik. Vetë Mozzik tha për herë

Read Full Article

“Nuk je më vajza ime nëse…”, Rudina tregon porosinë e nënës pasi mori vesh lidhjen me Markun

    “Nuk je më vajza ime nëse…”, Rudina tregon porosinë e nënës pasi mori vesh lidhjen me Markun

Rudina Dembacaj e ftuar këtë të diel në emisionin “Why Not” në RTV Ora ka treguar si ka reaguar nëna e saj kur mori vesh lidhjen me Mark Frrokun. Ajo

Read Full Article

“Çkemi Buqi”, si lindi nofka e famshme mes Fatmës dhe Aulonës

    “Çkemi Buqi”, si lindi nofka e famshme mes Fatmës dhe Aulonës

I kemi dëgjuar shpesh Fatmën dhe Aulonën t’i drejtohen njëra-tjetres me nofkën “Buqi” apo “Buqinda”. Shumë nga ndjekësit e tyre madje e kthyen në një tendencë për ti folur shoqeve

Read Full Article

Bebe Rexha del nga karantina dhe nuk e njohëm!

    Bebe Rexha del nga karantina dhe nuk e njohëm!

Këngëtarja e famshme Bebe Rexha u fotografua për herë të parë jashtë shtëpisë së saj pas ditësh të tëra në karantinë. Bukuroshen me origjinë shqiptare duket se po e vizitonte

Read Full Article

Dorina Mema: Qenit i kam blerë 80 euro xhup

    Dorina Mema: Qenit i kam blerë 80 euro xhup

Në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon ishte e ftuar modelja e fitness-it Dorina Mema. Ajo tha se qeni i saj “Boo”, është si një njeri për të dhe e

Read Full Article

Robert Berisha: Më ndaluan policët e i thashë do i jap 2 mijë euro atij që më kthen sërish në konviktin e Prishtinës

    Robert Berisha: Më ndaluan policët e i thashë do i jap 2 mijë euro atij që më kthen sërish në konviktin e Prishtinës

Robert Berisha ka qenë në një lidhje direkte me emisionin e mëngjesit “Ditë e Re” ku ka treguar edhe eksperiencën që ka kaluar në konviktin e studentëve në Prishtinë. Ai

Read Full Article

Dorina Mema flet me nusen e ish-partnerit ndërsa ish-vjehrra i komenton në Instagram!

  Dorina Mema flet me nusen e ish-partnerit ndërsa ish-vjehrra i komenton në Instagram!

Dorina Mema e ftuar në emisionin “Mos i fol shoferit” në TV Ora, ka folur edhe për marrëdhënien që ka

Read Full Article

Varja koronavirusit, po Dafina Zeqiri përse u nda nga i dashuri?

  Varja koronavirusit, po Dafina Zeqiri përse u nda nga i dashuri?

Këngëtarja e njohur me origjinë nga Kosova, Dafina Zeqiri i ka dhënë fund lidhjes së saj me Dj Geek, pak

Read Full Article

Karantina bën Iva Tiçon të kursejë: Hera e parë në jetë që shkoj me listë në market!

  Karantina bën Iva Tiçon të kursejë: Hera e parë në jetë që shkoj me listë në market!

Iva Tiço ishte sot pjesë e emisionit “Ftesë në 5” me Bieta Sulon. Gazetarja e njohur tregoi se pandemia e

Read Full Article

“Thumbon” i karantinës ndan ndjekësit në dy grupe: Videoja virale në të cilën kushdo gjeti veten

“Thumbon” i karantinës ndan ndjekësit në dy grupe: Videoja virale në të cilën kushdo gjeti veten

Epo edhe pse Aulona Musta dhe Fatma Haxhialiu u shprehën se për shkak të pandemisë u detyruan të mos transmetohej

Read Full Article

MC Kresha po mendon të largohet seriozisht nga muzika!

  MC Kresha po mendon të largohet seriozisht nga muzika!

Artisti Mc Kresha ka realizuar një lidhje direkte me emisionin “E diell”, ku ndër të tjera ka folur dhe për

Read Full Article

Ndahet nga jeta krijuesi i “Tom and Jerry”

  Ndahet nga jeta krijuesi i “Tom and Jerry”

Është ndarë nga jeta në moshën 95 vjeçare krijuesi dhe regjisori i “Tom and Jerry” dhe “Popeye”, Gene Deitch. Mediat

Read Full Article

Pas Alban Musës largohet nga “Rreze Dielli” edhe Suada Daci! Çfarë ndodhi?

  Pas Alban Musës largohet nga “Rreze Dielli” edhe Suada Daci! Çfarë ndodhi?

Emisioni “Rreze Dielli” pëson ndryshimin e dytë në mes të sezonit televiziv. Pas largimit të Alban Musës edhe Suada Daci,

Read Full Article

Dikur kishte 2 palë këpucë, Inna e Përputhen zbulon si arriti që sot të jetojë në mes të luksit!

  Dikur kishte 2 palë këpucë, Inna e Përputhen zbulon si arriti që sot të jetojë në mes të luksit!

E ftuar në emisionin “Glamour Zone” në Tv Ora, Ina Kollcaku ka treguar si ia arriti të vetëm nga një

Read Full Article

Erion Isai do të bëhet baba për herë të dytë

  Erion Isai do të bëhet baba për herë të dytë

Një lajm i mirë është më shumë se i gëzueshëm në këto ditë të vështira aq më tepër kur ka

Read Full Article

Fotot e Encës përfundojnë tek “Daily Mail”, arsyeja?!

  Fotot e Encës përfundojnë tek “Daily Mail”, arsyeja?!

Edhe përdorimi i pthotoshop-it ka anën e tij të mirë, përpos faktit që të rregullon fotot. Për shembull mund të

Read Full Article

Jonida dhe Romeo rikthehen bashkë, Visjan Ukcenaj i nxjerr zbuluar bashkë brenda makinës!

  Jonida dhe Romeo rikthehen bashkë, Visjan Ukcenaj i nxjerr zbuluar bashkë brenda makinës!

Pas ndarjes së bujshme në fillim të këtij viti, konfirmuar zyrtarisht pas aludimeve të gazetarëve nga vetë Romeo Veshaj për

Read Full Article

Ish-bashkëshorti i Eneda Tarifës shpërthen ndaj qeverisë, nuk përfitoi ndihmë pas mbylljes së biznesit

  Ish-bashkëshorti i Eneda Tarifës shpërthen ndaj qeverisë, nuk përfitoi ndihmë pas mbylljes së biznesit

Producenti Erjon Zaloshnja, ish-bashkëshorti i Eneda Tarifës, që ka një studio ku ofron shërbimet e tij si producent është shprehur

Read Full Article

Së shpejti kemi dasmë? Olsi Bylyku fillon bashkëjetesën me partneren!

  Së shpejti kemi dasmë? Olsi Bylyku fillon bashkëjetesën me partneren!

Olsi Bylyku ka qenë këtë të shtunë në Pop Culture. Në një lidhje me skype me autoren dhe moderatoren Dojna

Read Full Article