Blitz

Stil

 Breaking News

“Oscar 2020”, Bleona godet sërish në tapetin e kuq!

    “Oscar 2020”, Bleona godet sërish në tapetin e kuq!

Bleona Qereti, këngëtarja shqiptare e cila ndër vite ka mundur të parakalojë në festa apo evente muzikore, kinematografike, gjithmonë ka tërhequr vëmendjen e mediave, shqiptare dhe ndërkombëtare. Kujtojmë para disa

Read Full Article

Fatma i surprizon te gjithë! Fatmarrela “sold out” në 48 orë!

    Fatma i surprizon te gjithë! Fatmarrela “sold out” në 48 orë!

Gra në biznes? mbi të gjitha nëna? sigurisht që munden! Kemi parë shumë raste të tilla, i fundit është ai i moderatores së ThumbON dhe njërës prej drejtueseve të Blitz.al,

Read Full Article

Buzët e djallit me forma të çuditshme, trendi më i ri i operacioneve plastike?

    Buzët e djallit me forma të çuditshme, trendi më i ri i operacioneve plastike?

Rreth dy vite më parë, kreativiteti i disa njërëzve ktheu në trend realizimin e vetuallave në formë Peme Kritshtlidjesh. Tashmë një trend i ri është përhapur në Rusi, shkruan Vouge

Read Full Article

Njihuni me 9 stilistët e rinj që morën të gjithë vëmendjen e Javës së Modës në New York!

    Njihuni me 9 stilistët e rinj që morën të gjithë vëmendjen e Javës së Modës në New York!

Bota e modës ka konkurrencë, por atë mund ta sundosh me pak stil dhe inovacion. Të paktën këtë duket se kanë bërë stilistët e rinj që morën vëmendjen në Javën

Read Full Article

(Sondazh) Votoni të veshurat më mirë dhe më keq në “British GQ Men of the Year Awards”

    (Sondazh) Votoni të veshurat më mirë dhe më keq në “British GQ Men of the Year Awards”

Një ceremoni tjetër ku personazhet e njohur u vlerësuan me çmime për kontributin e tyre: Nicole Kidman si aktorja më e mirë, Kylie Minogue si ikonë apo Greta Thunberg si

Read Full Article

Nisur nga Lori Hoxha, si ta shndërroni një shall në rroba banjo?

    Nisur nga Lori Hoxha, si ta shndërroni një shall në rroba banjo?

Jo më kot Lori Hoxha cilësohet si një ndër vajzat shqiptare më me stil. Të qenit “fashionista” nuk do të thotë vetëm të ndjekësh trendet e fundit e të dish

Read Full Article

(Sondazh) Votoni të veshurat më mirë dhe më keq në Venice Film Festival!

    (Sondazh) Votoni të veshurat më mirë dhe më keq në Venice Film Festival!

Dita e djeshme shënoi fillim e Festivali të Filmit në Venecia dhe kjo do të thotë që personazhet e njohur pushtuan tapetin e kuq. Dhe me ritualin e ri që

Read Full Article

Po ti do e vishje stilin e gazetave si yjet e Hollywood-it?

    Po ti do e vishje stilin e gazetave si yjet e Hollywood-it?

Trendet…sa më të çuditshëm, aq më shumë vëmendje marrin. Ky i radhës është i inspiruara nga shkrimet, gazetarët, stilistët, të gjitha të ardhura në formën e gazetave! Rikthehemi pak në

Read Full Article

20 super kombinime për ditët e freskëta të shtatorit

  20 super kombinime për ditët e freskëta të shtatorit

Shtatori po vjen dhe temperaturat po ulen. Kjo do të thotë që duhet të nxjerrim veshjet e reja nga garderoba.

Read Full Article

Ju rikujtojmë veshjet më ikonike ndër vite nga MTV Video Music Awards!

  Ju rikujtojmë veshjet më ikonike ndër vite nga MTV Video Music Awards!

Ceremonia më e madhe e çmimeve për projektet muzikore, MTV Music Awards do të zhvillohet së shpejti në New Jersey.

Read Full Article

North West është vetëm 6 vjeç, por ju jep disa mësime të mira stili!

  North West është vetëm 6 vjeç, por ju jep disa mësime të mira stili!

Si të përballosh fëmijërinë në një familje që ka çdo minutë të jetës së saj të ekspozuar për publikun? Epo

Read Full Article

7 ide kombinimesh për javën e nxehtë që ju pret!

  7 ide kombinimesh për javën e nxehtë që ju pret!

Gushti ka nisur me temperaturat e tij tipike dhe kur ke ngecur në qytet për shkak të punës, një ndër

Read Full Article

Tayna, Megi dhe Ronela ju prezantojnë kombinimin më me ngjyra të kësaj vere!

  Tayna, Megi dhe Ronela ju prezantojnë kombinimin më me ngjyra të kësaj vere!

Ky artikull nuk është për ju që vazhdoni të vishni vetëm të zeza dhe në mes të gushtit! Vera ka

Read Full Article

Pas Lorit dhe Jonidës, edhe Bora Zemani zgjodhi të vishte këto sandale!

  Pas Lorit dhe Jonidës, edhe Bora Zemani zgjodhi të vishte këto sandale!

Pak muaj më parë, ju prezantuam me sandalet stil që dy prej vajzave ikonë të modës në Shqipëri kishin zgjedhur

Read Full Article

Syzet e diellit: 25 sugjerime stil nga VIP-at shqiptarë!

  Syzet e diellit: 25 sugjerime stil nga VIP-at shqiptarë!

Shpëtimi i sezonit të verës janë pa dyshim syzet e diellit. Përveç funksionit të tyre kryesor për mbrojtjen e syrit

Read Full Article

Roza Lati dhe Kida ju japin idenë më të veçantë për stilimin e flokëve këtë verë!

  Roza Lati dhe Kida ju japin idenë më të veçantë për stilimin e flokëve këtë verë!

Vera zyrtarisht ka ardhur dhe është koha më e mirë për të eksperimentuar në veshje apo stilimin e flokëve. Dhe

Read Full Article

Këto janë ngjyrat më trend të rroba banjove dhe e vërtetojnë vajzat shqiptare

  Këto janë ngjyrat më trend të rroba banjove dhe e vërtetojnë vajzat shqiptare

Vera zyrtarisht ka ardhur, dhe një ndër gjërat për të cilat mendojmë përpara pushimeve është përgjedhja e rroba banjove të

Read Full Article

51 vjeç me stil, Celine Dion zgjodhi të mos veshë fare pantallona në Paris

  51 vjeç me stil, Celine Dion zgjodhi të mos veshë fare pantallona në Paris

Nuk do të veshësh pantallona në gjithë këtë vapë? Mos i vish. Të paktën kështu bëri ikona Celine Dion. Ajo

Read Full Article

Ky është trendi i ri i makijazhit dhe jua prezantojnë vajzat e showbizit

  Ky është trendi i ri i makijazhit dhe jua prezantojnë vajzat e showbizit

Vera vjen me shumë ngjyra dhe ky është një fakt i ditur tashmë. Dhe vajzat e njohura të showbizit, shqiptar

Read Full Article

10 trendet e viteve ’70 që po rikthehen sërish në modë

  10 trendet e viteve ’70 që po rikthehen sërish në modë

Disa trende të modës i mbijetojnë kohës, ose rikthehen sërish pas një pauze. Dhe kështu secili prej nesh mund të

Read Full Article

11 fustanet më madhështorë nga dasmat e personazheve të njohur

  11 fustanet më madhështorë nga dasmat e personazheve të njohur

Jeni të fejuar dhe po planifikoni dasmën e ëndrrave? Apo jeni single dhe thjesht ju pëlqejnë fustanet e nusërisë?  Cilado

Read Full Article
1 2 3 24