Blitz

Dietologji/Fitnes

“Albanian Fitness” nuk ndalet, fiton katër çmime brenda një nate: “ Vitin tjetër, do e çoj flamurin shqiptar në skenën më të madhe!”

“Albanian Fitness” nuk ndalet, fiton katër çmime brenda një nate: “ Vitin tjetër, do e çoj flamurin shqiptar në skenën më të madhe!”

Kur bëhet fjalë për fitness-in, shumë vajza dinë ku të drejtohen, pikërisht në rrjetet sociale. Atje gjejnë edhe Disola Malajn, ose sic njihet në rrjete “Albanian Fitness”. Disiola përveç se

Read Full Article

Tetë ushtrimet efektive për të holluar fytyrën

    Tetë ushtrimet efektive për të holluar fytyrën

Shumë njerëz preferojnë të kenë një fytyrë më të hollë dhe të tonifikuar. Ndonjëherë dietat ju ndihmojnë të bini në peshë por fytyra sërish nuk ndryshon. Për të ndryshuar formën

Read Full Article

Dëshironi të pastroni organizmin dhe të humbisni peshë? “Veggies” na prezanton dietën vegane çudibërëse!

    Dëshironi të pastroni organizmin dhe të humbisni peshë? “Veggies” na prezanton dietën vegane çudibërëse!

Kush i do kilet e tepërta? Sidomos tani pas një sezoni të ngarkuar me ushqime që nuk i kemi kontrolluar duke qenë se zakonisht ditët e verës na gjejnë jashtë

Read Full Article

Zëvendësoni këto ushqime dhe është e sigurt që do të bini në peshë

    Zëvendësoni këto ushqime dhe është e sigurt që do të bini në peshë

Në mënyrë që të humbasim peshë duhet të reduktojmë disa prej ushqimeve tona të preferuara. E dimë që kjo është shumë e vështirë, kështu që në qoftë se nuk i

Read Full Article

Luftoni celulitin me këto shtatë këshilla!

    Luftoni celulitin me këto shtatë këshilla!

Shumë vajza kanë komplekse para se të dalin në plazh për shkak të formave të tyre trupore ose celulitit e problemeve të tjera. Por duhet të keni parasysh se përveç

Read Full Article

Ju tregojmë se si të ruani format perfekte trupore edhe gjatë pushimeve verore pa mbajtur dietë

    Ju tregojmë se si të ruani format perfekte trupore edhe gjatë pushimeve verore pa mbajtur dietë

Tha dikush dietë? Tani në verë? Me siguri shumë prej jush do të thoshit se kjo është për të qeshur sepse vera është vetëm për qejf dhe për të provuar

Read Full Article

(Video) Trajnerët e fitness-it ju këshillojnë këto 5 ushtrime për të arritur të pasme perfekte

    (Video) Trajnerët e fitness-it ju këshillojnë këto 5 ushtrime për të arritur të pasme perfekte

Shumë vajza kërkojnë të bëjnë të pasme perfekte, por kjo nuk është aspak e thjeshtë. Fillimisht duhet shumë punë dhe përkushtim gjatë stërvitjes. Gjithsesi, duhet të kenë parasysh që jo

Read Full Article

Stërvitja njëjavore për të pasur këmbët dhe të pasmet që keni ëndërruar

    Stërvitja njëjavore për të pasur këmbët dhe të pasmet që keni ëndërruar

Të gjithë njerëzit kërkojnë që të kenë këmbë të formuara dhe të heqin celulitin. Duket si e pamundur, por në të vërtetë nuk është e tillë. Ju mjafton vetëm një

Read Full Article

Vetëm 1 minutë stërvitje në ditë ju mjafton që të largoni këtë sëmundje

  Vetëm 1 minutë stërvitje në ditë ju mjafton që të largoni këtë sëmundje

Shumë njerëz mendojnë se të qenit të shëndetshëm do të thotë që të shkoni në palestër dhe të mbylleni aty

Read Full Article

Gjashtë ushtrime për të luftuar celulitin vetëm në dy javë

  Gjashtë ushtrime për të luftuar celulitin vetëm në dy javë

Pothuajse të gjitha femrat vuajnë nga celuliti dhe për to është një problem i madh. Ai formohet si pasojë e 

Read Full Article

Gjashtë ushtrime për të luftuar celulitin vetëm në dy javë

  Gjashtë ushtrime për të luftuar celulitin vetëm në dy javë

Pothuajse të gjitha femrat vuajnë nga celuliti dhe për to është një problem i madh. Ai formohet si p-asojë e 

Read Full Article

5 ushtrimet e padobishme që nuk ju ndihmojnë të humbni peshë

  5 ushtrimet e padobishme që nuk ju ndihmojnë të humbni peshë

Shumë njerëz mendojnë se çdo lloj aktiviteti fizik ju bën të humbni peshë, por në të vërtetë gabohen. Në qoftë

Read Full Article

Dhjetë truket që do t’ju ndihmojnë të humbni peshë

  Dhjetë truket që do t’ju ndihmojnë të humbni peshë

Shumë njerëz dëshirojnë të humbasin peshë dhe për këtë arsye nuk ushqehen mirë e qëndrojnë të uritur. Kjo nuk është

Read Full Article

Si të keni bark të sheshtë pa bërë dieta drastike dhe ushtrime

  Si të keni bark të sheshtë pa bërë dieta drastike dhe ushtrime

Shumë vajza dëshirojnë që të kenë një bark të sheshtë, por jo të gjitha arrijnë ta bëjnë atë. Disa prej

Read Full Article

(Intervistë) Instruktori shqiptar do t’ju surprizojë: “Si të arrini trupin perfekt për këtë verë”

  (Intervistë) Instruktori shqiptar do t’ju surprizojë: “Si të arrini trupin perfekt për këtë verë”

Fitness-i është shumë i rëndësishëm për të mbajtur trupin në formë. Çdokush duhet të stërvitet në mënyrë që të jetë i

Read Full Article

(Foto) Ushtrime të shpejta për të pasur krahë të tonifikuar

  (Foto) Ushtrime të shpejta për të pasur krahë të tonifikuar

Shumë vajza kërkojnë që të kenë krahë të tonifikuar, por jo gjithmonë i arrijnë dëshirat e tyre. Instruktorët e palestrave

Read Full Article

5 zakonet e përditshme që ndikojnë në shtimin në peshë

  5 zakonet e përditshme që ndikojnë në shtimin në peshë

Ju nuk e keni tepruar me ushqimin, madje e keni reduktuar atë. Por pavarësisht kësaj ju vazhdoni ende të shtoni

Read Full Article

Uji është “pija magjike” për të rënë në peshë. Ja si ndikon ai në organizmin tuaj

  Uji është “pija magjike” për të rënë në peshë. Ja si ndikon ai në organizmin tuaj

Studiues të ndryshëm thonë se femrat konsumojnë rreth 2.7 litra ujë në ditë, ndërkohë që meshkujt konsumojnë rreth 3.7 litra,

Read Full Article

Nuk humbni dot peshë? Ky ushqim do t’ju ndihmojë!

  Nuk humbni dot peshë? Ky ushqim do t’ju ndihmojë!

Humbja e peshës nuk është aspak e lehtë. Shumë njerëz nuk hanë disa ushqime, por nuk e kuptojnë se produktet

Read Full Article

Dietologia e njohur tregon çelësin e suksesit: Hiqni vetëm këtë produkt nga përditshmëria juaj!

  Dietologia e njohur tregon çelësin e suksesit: Hiqni vetëm këtë produkt nga përditshmëria juaj!

Nëse jeni duke u munduar që të jeni sa më në formë për plazh (ashtu siç të gjithë në fakt

Read Full Article

Ushtrimet e duhura për të pasur një bust të bukur

  Ushtrimet e duhura për të pasur një bust të bukur

Për ta bërë bustin tuaj të bukur dhe të ngritur nuk keni nevojë për ndërhyrje kirurgjikale, por mjafton të bëni

Read Full Article