Blitz

Blitz-ing

Emigracioni në nivelin më të lartë të dekadës, shqiptarët ikin më shumë e kthehen më pak

    Emigracioni në nivelin më të lartë të dekadës, shqiptarët ikin më shumë e kthehen më pak

Nga Shqipëria, në vitin 2019 janë larguar rreth 44 mijë persona, si emigrantë niveli më i lartë që nga 2014-s, sipas statistikave të publikuara nga INSTAT. Ndërsa janë më të

Read Full Article

Ndiheni të lodhur? Ja çfarë i mungon trupit tuaj!

    Ndiheni të lodhur? Ja çfarë i mungon trupit tuaj!

A e dinit se mungesa e magnezit mund të shfaqë probleme serioze në shëndetin tuaj. Si mund ta kuptoni se trupi juaj ka nevojë për magnez? Ja disa nga simptomat :

Read Full Article

Koronavirusi, sulm frontal të gjithë trupit, Ja çfarë pësojnë të prekurit, nga mushkëritë, zemra, truri deri te…lëkura

    Koronavirusi, sulm frontal të gjithë trupit, Ja çfarë pësojnë të prekurit, nga mushkëritë, zemra, truri deri te…lëkura

Sipas studiuesve, virusi agresiv SARS-CoV-2 sulmon jo vetëm mushkëritë, por edhe zemrën, nervat, trurin, enët e gjakut, veshkat dhe lëkurën. COVID-19 prek në radhë të parë mushkëritë dhe traktin respirator

Read Full Article

13 ide të gabuara për nënat beqare

    13 ide të gabuara për nënat beqare

Të jesh një nënë beqare nuk do të thotë se nuk je e lumtur, je e vetmuar apo je për keqardhje. Zgjedhja e të qënurit nënë single është dicka  që

Read Full Article

Lista e plotë e fituesëve në Oscars 2020

    Lista e plotë e fituesëve në Oscars 2020

Ishte një ceremoni le të themi standarte, ajo e çmimeve Oscar, që u mbajt mbrëmjen e djeshme në Dolby Theater të LA, ku monotonina u thye vetëm nga performancat e

Read Full Article

Letër modeste për miken time: Jam me ty edhe nëse ndahesh apo kthehesh tek “AI” që të lëndoi

    Letër modeste për miken time: Jam me ty edhe nëse ndahesh apo kthehesh tek “AI” që të lëndoi

Nga Liridon Mulaj Duke marrë parasysh sesa të vështirë e kam të flas perballë për dhimbjet dhe trishtimet, po ti shkruaj këtu fjalët që s’ti thashë dot mbrëmë teksa bisedonim

Read Full Article

Çfarë??? “Simpsons” parashikoi Koronavurisin në vitet ’90?

    Çfarë??? “Simpsons” parashikoi Koronavurisin në vitet ’90?

Lajmet kanë qenë të mbushura mbi virusin që përhapet në të gjithë botën, me më shumë se 200 njerëz të vdekur në Kinë për shkak të përhapjes në masë të

Read Full Article

Kush ka të drejtë në debatin e tanishëm për kinematografinë shqiptare?

    Kush ka të drejtë në debatin e tanishëm për kinematografinë shqiptare?

Meqë më pëlqen përgjithësisht ta jap përgjigjen e pyetjes dhe më pas ta shtjelloj, më lejoni t’ju them që të gjithë dhe askush nuk kanë të drejtë në këtë debat.

Read Full Article

Koncerti i Maluma-s/ Dalin në shitje biletat, ja detajet që duhet të dini

  Koncerti i Maluma-s/ Dalin në shitje biletat, ja detajet që duhet të dini

Ditë më parë, në rrjetet sociale qarkulloi lajmi se ylli i muzikës latine Maluma do të vinte në një koncert

Read Full Article

Billie Eilish bën historinë, lista e plotë e fituesëve në Grammy Awards 2020

  Billie Eilish bën historinë, lista e plotë e fituesëve në Grammy Awards 2020

Ishte një natë vërtetë emocionuese në Staples Center, LA, mbrëmjen e djeshme teksa u mbajt ceremonia e çmimeve më të

Read Full Article

Përralla e Brad Pitt dhe Jennifer Aniston është shumë e bukur për të qenë e vërtetë!

  Përralla e Brad Pitt dhe Jennifer Aniston është shumë e bukur për të qenë e vërtetë!

Me siguri që Instagram-i juaj ka qenë i pushtuar ditën e sotme nga foto, video apo momentet kur Brad Pitt

Read Full Article

Ky aplikacion do të bëhet më i famshëm se Instagrami!

  Ky aplikacion do të bëhet më i famshëm se Instagrami!

Bëhet fjalë për TikTok-un dhe pritshmërinë që ky aplikacion relativisht i ri, të bëhet më i famshëm, rrjedhimisht dhe më

Read Full Article

Shpenzimet për restorante dhe hotele, ja ku renditen shqiptarët

  Shpenzimet për restorante dhe hotele, ja ku renditen shqiptarët

Për një vend si Shqipëria, ku të ardhurat janë të ulëta, sigurisht që shpenzimet për restorante dhe hotele do të

Read Full Article

Nominimet e Oscars 2020, “Joker” kryeson me 11, lista e plotë

  Nominimet e Oscars 2020, “Joker” kryeson me 11, lista e plotë

Nominimet për ceremoninë e 92-të të cmimeve Oscar dolën mëngjesin e kësaj të hëne dhe kryesisht janë përmbushur pritshmëritë, megjithatë

Read Full Article

Të pathënat e Barcelonës… (nga eksperienca e një turisteje shqiptare)

  Të pathënat e Barcelonës… (nga eksperienca e një turisteje shqiptare)

Nga Rea Yzeiraj Mund ta merrni me mend se kisha muaj që e kisha planifikuar këtë udhëtim. Normalisht kisha programuar

Read Full Article

Lista e fituesëve në Golden Globes 2020

  Lista e fituesëve në Golden Globes 2020

Mbrëmjen e kaluar (orët e para të mëngjesit këtu tek ne) u mbajt ceremonia e Golden Globes, çmimet e rëndësishme

Read Full Article

Të nominuarit kryesorë në Golden Globes 2020

  Të nominuarit kryesorë në Golden Globes 2020

Te dielën e datës 6 në Beverly Hills( këtu tek ne e hënë), do të mbahet ceremonia e 77-të e

Read Full Article

Cilët janë pijedashësit e Shqipërisë? Ky qytet ka shpenzuar dyfish më shumë se mesatarja “për raki dhe duhan”

  Cilët janë pijedashësit e Shqipërisë? Ky qytet ka shpenzuar dyfish më shumë se mesatarja “për raki dhe duhan”

Shqiptarët shquhen për dashurinë e tyre ndaj pijes dhe këtë e tregon edhe tradita që ende mbahet e gjallë, për

Read Full Article

Cilët janë sportistët më të paguar të dekadës?

  Cilët janë sportistët më të paguar të dekadës?

Si në çdo kategori tjetër, “Revista Forbes” ka përpiluar dhe listën e atletëve më të paguar të dekadës që po

Read Full Article

Studimi: Të flesh pak, shton më shumë kilogramë!

  Studimi: Të flesh pak, shton më shumë kilogramë!

Për disa që nuk kanë nevojë të humbin kilogramët, ideja e konsumimit të ushqimit nuk është edhe aq tunduese sesa

Read Full Article

Kush e bëri më mirë, Kylie Jenner dhe Stormi apo Jona Spahiu dhe Raiden?

  Kush e bëri më mirë, Kylie Jenner dhe Stormi apo Jona Spahiu dhe Raiden?

Koha e Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri është një periudhë e magjishme, e mbushur me drita, lutje dhe dhurata. Është

Read Full Article
1 2 3 114