Blitz

Lifestyle

Emigracioni në nivelin më të lartë të dekadës, shqiptarët ikin më shumë e kthehen më pak

    Emigracioni në nivelin më të lartë të dekadës, shqiptarët ikin më shumë e kthehen më pak

Nga Shqipëria, në vitin 2019 janë larguar rreth 44 mijë persona, si emigrantë niveli më i lartë që nga 2014-s, sipas statistikave të publikuara nga INSTAT. Ndërsa janë më të

Read Full Article

Ndiheni të lodhur? Ja çfarë i mungon trupit tuaj!

    Ndiheni të lodhur? Ja çfarë i mungon trupit tuaj!

A e dinit se mungesa e magnezit mund të shfaqë probleme serioze në shëndetin tuaj. Si mund ta kuptoni se trupi juaj ka nevojë për magnez? Ja disa nga simptomat :

Read Full Article

Koronavirusi, sulm frontal të gjithë trupit, Ja çfarë pësojnë të prekurit, nga mushkëritë, zemra, truri deri te…lëkura

    Koronavirusi, sulm frontal të gjithë trupit, Ja çfarë pësojnë të prekurit, nga mushkëritë, zemra, truri deri te…lëkura

Sipas studiuesve, virusi agresiv SARS-CoV-2 sulmon jo vetëm mushkëritë, por edhe zemrën, nervat, trurin, enët e gjakut, veshkat dhe lëkurën. COVID-19 prek në radhë të parë mushkëritë dhe traktin respirator

Read Full Article

Covid-19/ Ushtrimet në shtëpi mund të ndihmojnë sistemin tuaj imunitar

    Covid-19/ Ushtrimet në shtëpi mund të ndihmojnë sistemin tuaj imunitar

Ushtrimet kanë shumë përfitime të dëshmuara shëndetësore, nga ulja e rrezikut të sëmundjeve kardiovaskulare deri në përmirësimin e gjendjes shpirtërore, madje edhe një sistem imunitar më të fortë. Ekzistojnë shumë

Read Full Article

Si po ja bëjnë “çunat e Tironës” dhe jo vetëm, për t’u qethur?!

    Si po ja bëjnë “çunat e Tironës” dhe jo vetëm, për t’u qethur?!

Me ardhjen e virusit dëpsëz, Covid-19 në Tiranë, shumë biznese u mbyllën si shkak e masave parandaluese për përhapjen e virusit i cili ka marrë me mijëra jetë në shumë

Read Full Article

Ndërkohë që rrini mbyllur në shtëpi, hani arra!

    Ndërkohë që rrini mbyllur në shtëpi, hani arra!

Artikull-shkruesi fatkeqsisht nuk është mjek, por sot dëshiron që t’ju vijë në ndihmë, për t’ju a rikujtuar se sa mirë i bën arra trurit, sidomos në këto ditë izolimi ku

Read Full Article

Dildo me lugë druri dhe vaginë në kushte shtëpie, Zhaklina na vjen në ndihmë!

    Dildo me lugë druri dhe vaginë në kushte shtëpie, Zhaklina na vjen në ndihmë!

Shumë janë duke e kaluar vetë-karantinimin çift e shumë të tjerë pa partnerin apo partneren e tyre, shumë të tjerë janë single dhe në kushte izolimi. Për këtë arsye është

Read Full Article

Marrin me qira Lamborghini për dasmën e tyre dhe i vënë flakën

    Marrin me qira Lamborghini për dasmën e tyre dhe i vënë flakën

Një Lamborghini i marrë me qera për një çift martesor shpërtheu pasu përplas me një makinë Golf VW të parkuar. Ngjarja ka ndodhur në Bradford të Anglisë natën e kaluar..

Read Full Article

13 ide të gabuara për nënat beqare

  13 ide të gabuara për nënat beqare

Të jesh një nënë beqare nuk do të thotë se nuk je e lumtur, je e vetmuar apo je për

Read Full Article

“Oscar 2020”, Bleona godet sërish në tapetin e kuq!

  “Oscar 2020”, Bleona godet sërish në tapetin e kuq!

Bleona Qereti, këngëtarja shqiptare e cila ndër vite ka mundur të parakalojë në festa apo evente muzikore, kinematografike, gjithmonë ka

Read Full Article

Lista e plotë e fituesëve në Oscars 2020

  Lista e plotë e fituesëve në Oscars 2020

Ishte një ceremoni le të themi standarte, ajo e çmimeve Oscar, që u mbajt mbrëmjen e djeshme në Dolby Theater

Read Full Article

Letër modeste për miken time: Jam me ty edhe nëse ndahesh apo kthehesh tek “AI” që të lëndoi

  Letër modeste për miken time: Jam me ty edhe nëse ndahesh apo kthehesh tek “AI” që të lëndoi

Nga Liridon Mulaj Duke marrë parasysh sesa të vështirë e kam të flas perballë për dhimbjet dhe trishtimet, po ti

Read Full Article

Çfarë??? “Simpsons” parashikoi Koronavurisin në vitet ’90?

  Çfarë??? “Simpsons” parashikoi Koronavurisin në vitet ’90?

Lajmet kanë qenë të mbushura mbi virusin që përhapet në të gjithë botën, me më shumë se 200 njerëz të

Read Full Article

Kush ka të drejtë në debatin e tanishëm për kinematografinë shqiptare?

  Kush ka të drejtë në debatin e tanishëm për kinematografinë shqiptare?

Meqë më pëlqen përgjithësisht ta jap përgjigjen e pyetjes dhe më pas ta shtjelloj, më lejoni t’ju them që të

Read Full Article

Koncerti i Maluma-s/ Dalin në shitje biletat, ja detajet që duhet të dini

  Koncerti i Maluma-s/ Dalin në shitje biletat, ja detajet që duhet të dini

Ditë më parë, në rrjetet sociale qarkulloi lajmi se ylli i muzikës latine Maluma do të vinte në një koncert

Read Full Article

Billie Eilish bën historinë, lista e plotë e fituesëve në Grammy Awards 2020

  Billie Eilish bën historinë, lista e plotë e fituesëve në Grammy Awards 2020

Ishte një natë vërtetë emocionuese në Staples Center, LA, mbrëmjen e djeshme teksa u mbajt ceremonia e çmimeve më të

Read Full Article

Përralla e Brad Pitt dhe Jennifer Aniston është shumë e bukur për të qenë e vërtetë!

  Përralla e Brad Pitt dhe Jennifer Aniston është shumë e bukur për të qenë e vërtetë!

Me siguri që Instagram-i juaj ka qenë i pushtuar ditën e sotme nga foto, video apo momentet kur Brad Pitt

Read Full Article

Ky aplikacion do të bëhet më i famshëm se Instagrami!

  Ky aplikacion do të bëhet më i famshëm se Instagrami!

Bëhet fjalë për TikTok-un dhe pritshmërinë që ky aplikacion relativisht i ri, të bëhet më i famshëm, rrjedhimisht dhe më

Read Full Article

Shpenzimet për restorante dhe hotele, ja ku renditen shqiptarët

  Shpenzimet për restorante dhe hotele, ja ku renditen shqiptarët

Për një vend si Shqipëria, ku të ardhurat janë të ulëta, sigurisht që shpenzimet për restorante dhe hotele do të

Read Full Article

Nominimet e Oscars 2020, “Joker” kryeson me 11, lista e plotë

  Nominimet e Oscars 2020, “Joker” kryeson me 11, lista e plotë

Nominimet për ceremoninë e 92-të të cmimeve Oscar dolën mëngjesin e kësaj të hëne dhe kryesisht janë përmbushur pritshmëritë, megjithatë

Read Full Article

Të pathënat e Barcelonës… (nga eksperienca e një turisteje shqiptare)

  Të pathënat e Barcelonës… (nga eksperienca e një turisteje shqiptare)

Nga Rea Yzeiraj Mund ta merrni me mend se kisha muaj që e kisha planifikuar këtë udhëtim. Normalisht kisha programuar

Read Full Article
1 2 3 240