Blitz

Kendveshtrime

Këndvështrime/ Mësimi online dhe vendimi i ri i MA për studentët, po na ndihmon apo penalizon?

    Këndvështrime/ Mësimi online dhe vendimi i ri i MA për studentët, po na ndihmon apo penalizon?

Shënim: Ky artikull është shkruar nga Gilberta Lleshi, studente në Fakultetin e Drejtësisë, Tiranë dhe është terësisht A-Politik. Vendimi përfundimtar i Ministrisë së Arsimit ne lidhje me përfundimin e vitit

Read Full Article

Për ata që i  përdorin gjenitalet veç për në banjë

    Për ata që i  përdorin gjenitalet veç për në banjë

Nga Kozeta Kurti Si jeni? Mirë? Si po ju shkon karantina? Ju është bërë ëndrra realitet ë? Keni më shumë kohë se kurrë për t’u marrë me tjetrin! Shumë mirë,

Read Full Article

Le t’i harrojmë për pak çaste konkubinat e show biz-it dhe të flasim pak për super star-ët e gazetarisë!

    Le t’i harrojmë për pak çaste konkubinat e show biz-it dhe të flasim pak për super star-ët e gazetarisë!

Nga Ronaldo Sharka! Fillimisht, dua të sqaroj me shumë kujdes se ky artikull shkon për të gjithë ata që punojnë në media, ku pavarësisht ritmit të shpejt të jetës, pushtimit

Read Full Article

Covid-19/ Mbase jeta është më e bukur në këtë mënyrë!

    Covid-19/ Mbase jeta është më e bukur në këtë mënyrë!

Po shqetësoheni shumë të nderuar njerëz? Po ju zotërinj qeveritarë po shqetësoheni? Po keni të drejtë, ja unë për shembull ndodhem në shtëpi i frikësuar ashtu si mijëra njerëz në të

Read Full Article

(Këndvështrim) COVID-19 do të na shtyjë të rivlerësojmë punën

    (Këndvështrim) COVID-19 do të na shtyjë të rivlerësojmë punën

Nga Malbora Gurra Është një situatë e jashtëzakonshme kjo, e cila po e frikëson vërtetë njerëzimin! COVID-19 po e kthen jetën e shumë njerëzve me kokë poshtë. Në kohë krize,

Read Full Article

Këndvështrime/ S’keni faj kur e dh*sni gjuhën shqipe

    Këndvështrime/ S’keni faj kur e dh*sni gjuhën shqipe

Shënim* Materiali që jeni duke lexuar është shkruar nga Sindi Salaj dhe është botuar në Anabel.al* Dëshira për të parë se si zhvillohet një orë mësimi online më dërgoi në

Read Full Article

Dashuria, veç ajo është përgjigja…

    Dashuria, veç ajo është përgjigja…

Nga Kozeta Kurti! Në këto kohëra pamundësish me u puth e me u përqafu’, çfarë s’do kisha dhënë me të shtrëngu’ fort edhe një herë e me të kërku’ falje

Read Full Article

”Ju sot i vratë të gjitha gratë!” Dojna Mema sapo na kujtoi mentalitetin fatkeq të vendit ku po jetojmë!

    ”Ju sot i vratë të gjitha gratë!” Dojna Mema sapo na kujtoi mentalitetin fatkeq të vendit ku po jetojmë!

Nga lajmet e shkruara gjatë ditëve të fundit kemi kuptuar se në Shqipërinë tonë të vogël ekziston ende mentaliteti fatkeq,ku burri ka çdo të drejtë mbi gruan: madje mund ta

Read Full Article

Për Robert Berishën dhe të gjithë “burrat që i thonë vetes burrë”!

  Për Robert Berishën dhe të gjithë “burrat që i thonë vetes burrë”!

Nga Ana Limani Të mos punuarit më si gazetare showbiz-i më ka distancuar nga shumë “gjullurdi” dhe drama, po përballë

Read Full Article

Të pathënat e Barcelonës… (nga eksperienca e një turisteje shqiptare)

  Të pathënat e Barcelonës… (nga eksperienca e një turisteje shqiptare)

Nga Rea Yzeiraj Mund ta merrni me mend se kisha muaj që e kisha planifikuar këtë udhëtim. Normalisht kisha programuar

Read Full Article

Pse njerëzve të famshëm në Shqipëri “i ngel hatri” për një batutë?

  Pse njerëzve të famshëm në Shqipëri “i ngel hatri” për një batutë?

Nga Kejvin Kalo Në fakt artikulli është për njerëzit e spektaklit, ndikuar nga ngjarjet e fundit të showbiz-it në Shqipëri,

Read Full Article

A i duhet Eurovisionit një këngë nga Roberti dedikuar Norës?

  A i duhet Eurovisionit një këngë nga Roberti dedikuar Norës?

Fillimisht le të kënaqim pak syrin me një prej baballarëve më sexy në show biz, Robert Berisha! Pra, ka një

Read Full Article

Pse tekstet shqiptare kanë ngecur te lekët dhe gocat e bukura?

  Pse tekstet shqiptare kanë ngecur te lekët dhe gocat e bukura?

Nga Ana Limani Një këngë e re… Klikon ta dëgjosh dhe të tingëllon e njohur. Dhe jo më kot. Tekstet

Read Full Article

Pse “po na plas” kaq shumë këtë vit për Festivalin e RTSH-së?

  Pse “po na plas” kaq shumë këtë vit për Festivalin e RTSH-së?

  Si rrallë herë këtë vjeshtë-verën e vitit 2019, në qendër të opinionit publik ka ardhur dhe një çeshtje e

Read Full Article

Pse koncerti madhështor i Capital T e çoi artin shqiptar në një tjetër nivel?

  Pse koncerti madhështor i Capital T e çoi artin shqiptar në një tjetër nivel?

Nga Ana Limani Ndodhi. Koncerti i shumëpërfolur i Capital T u zhvillua mbrëmjen e djeshme në sheshin “Nënë Tereza”, që

Read Full Article

Kur t’i pyesni VIP-at pse e mbajnë të fshehtë jetën private, kujtoni Norën dhe Robertin

  Kur t’i pyesni VIP-at pse e mbajnë të fshehtë jetën private, kujtoni Norën dhe Robertin

Kryefjala e mediave dhe rrjeteve sociale që prej ditës së dielë ka qenë ndarja e Nora Istrefit dhe Robert Berishës.

Read Full Article

Letër dashurisë sime të përjetshme: Dedikuar ty, nga biri yt…

  Letër dashurisë sime të përjetshme: Dedikuar ty, nga biri yt…

Nga: Ylber Shehu Atë ditë nuk gjeta qetësi, diçka në kraharorin tim digjej… Një ndjenjë shumë e keqe rrotullohej nga

Read Full Article

Ngjyrosja e kauzës së teatrit…-Nga Marin Mema

  Ngjyrosja e kauzës së teatrit…-Nga Marin Mema

Pse duhet të jetë kaq e lehtë të shkatërrosh, të humbësh, të politizosh një debat që nuk duhet të ketë

Read Full Article

Djathi dardan “caseus dardanicus” dhe eksporti i kërmijve të Ilirisë- Nga Marin Mema

  Djathi dardan “caseus dardanicus” dhe eksporti i kërmijve të Ilirisë- Nga Marin Mema

Rritja e kafshëve në Ilirinë e Jugut ishte një nga aspektet ekonomike më të organizuara. Ky është një fakt që

Read Full Article

Në kujtim të 370 vjetorit të Papa Klementit XI- Albani dhe më tej…- Nga Marin Mema

  Në kujtim të 370 vjetorit të Papa Klementit XI- Albani dhe më tej…- Nga Marin Mema

Mes figurave shqiptare që kanë lënë gjurmët e tyre të forta përmes shekujve është padyshim edhe Papa Klementi XI –

Read Full Article

Djemtë e jetës sime, kam një mesazh për ju!

Djemtë e jetës sime, kam një mesazh për ju!

Gjatë viteve të fundit kam njohur djem të ndryshëm; nga ata që më donin shoqe, ata që donin të krijonin

Read Full Article
1 2 3 20