Blitz

Intervista

(Intervistë) U “revoltua” ndaj Ministres së Kulturës, Flogerta Krypi: “Në një eveniment librash është dinjitoze të flasësh për librat dhe problemet e tyre në Shqipëri!”

    (Intervistë) U “revoltua” ndaj Ministres së Kulturës, Flogerta Krypi: “Në një eveniment librash është dinjitoze të flasësh për librat dhe problemet e tyre në Shqipëri!”

“Demokracia për mua do të thotë sa orë duhet të punoj që të blej një libër”, është një nga teoritë e autores Flogerta Krypi e cila në Panairin e Librit

Read Full Article

Rrëfehet vëllai i Dritëroit: “Pse u nda nga gruaja ruse, qau për djalin”

    Rrëfehet vëllai i Dritëroit: “Pse u nda nga gruaja ruse, qau për djalin”

Tajar Agolli, vëllai më i vogël i Dritëroit, ende nuk e ka marrë veten nga dhimbja që i ka shkaktuar ndarja nga jeta e shkrimtarit të njohur. Inxhinier elektrik në

Read Full Article

(EKSKLUZIVE) Fevziu: “Emisioni i mbrëmshëm, raporti me Bashën dhe shkrimi i Fugës”

    (EKSKLUZIVE) Fevziu: “Emisioni i mbrëmshëm, raporti me Bashën dhe shkrimi i Fugës”

Emisioni i mbrëmshëm “Opinion” i gazetarit Blendi Fevziu ku i ftuar ishte kreu i opozitës Lulzim Basha, ka sjellë një lumë reagimesh në rrjete sociale mbi mënyrën se si u

Read Full Article

“Emisionin s’ma prish dot askush” – Fevziu flet për intervistën me Bashën

    “Emisionin s’ma prish dot askush” – Fevziu flet për intervistën me Bashën

Drejtuesi i emisionit “Opinion”, Blendi Fevziu ka treguar incidentin e një dite më parë kur kishte të ftuar kryetarin e PD-së, Lulzim Basha. Në fund të intervistës, Basha i kërkoi

Read Full Article

Vajza e Azem Hajdarit në gjurmët e të atit, i futet politikës

    Vajza e Azem Hajdarit në gjurmët e të atit, i futet politikës

Ngjalli jo pak kërshëri dhe kuriozitet kur me emër të përveçëm, kryetari i PD-së, Lulzim Basha, prezantoi një vajzë të re gjatë një takimi me strukturat e partisë. Pak e

Read Full Article

Snajperja “Zonja e vdekjes” rrëfehet për jetën e saj

    Snajperja “Zonja e vdekjes” rrëfehet për jetën e saj

Një studente daneze e shkencave politike, e cila u trajnua si një snajpere për të luftuar ISIS-in në Siri, ka thënë se tashmë “ka humbur gjithçka” pasi është cilësuar si

Read Full Article

(INTERVISTA) I riu që po rivalizon Ben Blushin për kreun e LIBRA-s

    (INTERVISTA) I riu që po rivalizon Ben Blushin për kreun e LIBRA-s

*Askush nuk ka lindur i njohur apo politikan. * Unë kam hyrë në një garë që besoj se mund ta fitoj, pasi nëse nuk do ta mendoja s’do të merrja pjesë

Read Full Article

(Intervista ekskluzive) Kickboxer-i shqiptar: “E ngrita flamurin grek për respekt ndaj trajnerit tim”

    (Intervista ekskluzive) Kickboxer-i shqiptar: “E ngrita flamurin grek për respekt ndaj trajnerit tim”

Nga Elton Dono Më 29 janar, kickboxer-i shqiptar Florian Marku fitoi një ndeshje shumë të rëndësishme në kategorinë e tij 70 kg përballë qindra shqiptarëve që kishin mbushur sallën e

Read Full Article

(Ekskluzive) Intervista dhe letra e veçantë e një serbi për kryeministrin Rama: “Të mposhtim urrejtjen mes nesh”

  (Ekskluzive) Intervista dhe letra e veçantë e një serbi për kryeministrin Rama: “Të mposhtim urrejtjen mes nesh”

Nga Elton Dono  Një aktivist i ri serb, i cili jeton prej më tepër se 1 muaji në Shqipëri, i

Read Full Article

(Intervistë) Blendi Fevziu: “Pushteti”, ndjesi e akumuluar gjatë 27 viteve

  (Intervistë) Blendi Fevziu: “Pushteti”, ndjesi e akumuluar gjatë 27 viteve

Nga Suada Daci Libri i radhës i gazetarit Blendi Fevziu, “Pushteti”, ishte një nga librat më të shitur të Panairit

Read Full Article

Botuesja Berhami: Meshkujt shqiptarë nuk lexojnë. Libri shitet më pak

  Botuesja Berhami: Meshkujt shqiptarë nuk lexojnë. Libri shitet më pak

Panairi i Librit 2016 u mbyll 2 ditë më parë. Ndërkohë dje Shoqata e Botuesve Shqiptarë ka publikuar të dhënat

Read Full Article