Blitz

Bota

Italia në izolim, rritet niveli i pedofilisë

    Italia në izolim, rritet niveli i pedofilisë

Autoritetet italiane informojnë se në rreth një muaj nën masa izolimi, janë shtuar me 40% denoncimet kundër krimit të pedofilisë e pedopornografisë online. Themeluesi i fondacionit “Metter” në mbrojtje të

Read Full Article

SHBA, mbi 2 mijë të vdekur brenda 24 orëve

    SHBA, mbi 2 mijë të vdekur brenda 24 orëve

Shtetet e Bashkuara të Amerikës u bënë vendi i parë në botë që kaluan shifrën e 2000 të vdekurve nga Covid-19 brenda një dite të vetme. Sipas shifrave të publikuara

Read Full Article

E ëma del për pazar, i përdhurojnë të bijën 13-vjeçare dhe më pas e vrasin

    E ëma del për pazar, i përdhurojnë të bijën 13-vjeçare dhe më pas e vrasin

Një vajzë 13-vjeçare është përdhunaur e vrarë kur një sulmues hyri në shtëpinë e saj teksa e ëma kishte dalë për të blerë ushqim. Trupi i pajetë e Ana Paola

Read Full Article

101-vjeçari shërohet nga Covid-19

    101-vjeçari shërohet nga Covid-19

Një 101-vjeçar nga Britania e Madhe i cili ishte infektuar me Covid-19, është kthyer në shtëpi nga spitali, pas shërimit të plotë nga sëmundja. Keith Watson ishte shtruar në spital

Read Full Article

Përkeqësohet gjendja e Boris Johnson, futet në oksigjen

    Përkeqësohet gjendja e Boris Johnson, futet në oksigjen

Gjendja e kryemisntrit britanik, Boris Johnson është përkeqësuar akoma më shumë ditën e sotme nga koronavirusi, ku mediat e  huaja kanë  raportuar se ai është futur në oksigjen. Kjo pasi

Read Full Article

E morët vesh? Pas 2 ditësh në qiell do të shihni “Hënën Rozë”!

    E morët vesh? Pas 2 ditësh në qiell do të shihni “Hënën Rozë”!

Ajo që njihet si Hëna Rozë apo Hëna e Trëndafiltë e Pashkëve pritet të jetë e dukshme më 8 prill. Hëna e plotë do të arrijë pikun kur sfera hënore

Read Full Article

Qeni humb shtëpinë dhe shkon në rajonin e policisë

    Qeni humb shtëpinë dhe shkon në rajonin e policisë

Policët e Departamentit të Policisë në Odessa të SHBA-ve u shokuan kur një qen hyri brenda godinës, shkruan Daily Mail. Ai u largua nga shtëpia gjatë kohës  që pronari i

Read Full Article

Marrin me qira Lamborghini për dasmën e tyre dhe i vënë flakën

    Marrin me qira Lamborghini për dasmën e tyre dhe i vënë flakën

Një Lamborghini i marrë me qera për një çift martesor shpërtheu pasu përplas me një makinë Golf VW të parkuar. Ngjarja ka ndodhur në Bradford të Anglisë natën e kaluar..

Read Full Article

“Oscar 2020”, Bleona godet sërish në tapetin e kuq!

  “Oscar 2020”, Bleona godet sërish në tapetin e kuq!

Bleona Qereti, këngëtarja shqiptare e cila ndër vite ka mundur të parakalojë në festa apo evente muzikore, kinematografike, gjithmonë ka

Read Full Article

Ndërron jetë doktori që dha alarmin për Koronavirusin

  Ndërron jetë doktori që dha alarmin për Koronavirusin

Li Wenliang, mjeku i cili dha paralajmërim e parë mbi epideminë e Koronavirusit, me epiqendër në Wuhan të Kinës, ka

Read Full Article

Konfirmohet viktima e parë e Koronavirusit jashtë Kinës, numri shkon në 304

  Konfirmohet viktima e parë e Koronavirusit jashtë Kinës, numri shkon në 304

Viktima e parë e Koronavirusit jashtë Kinës është një burrë në Filipine, ndërkohë që numri i të vdekurve nga epidemia

Read Full Article

Kina ndalon ceremonitë martesore nga frika e coronavirusit

  Kina ndalon ceremonitë martesore nga frika e coronavirusit

Kina ka marrë vendim që të ndalojë ceremonitë martesore, ndërsa funeralet të zhvillohen në numër simbolik njerëzish, për shkak të

Read Full Article

Koronavirusi/ Konfirmohen 106 viktima dhe mbi 4000 mije persona te prekur nga epidemia

  Koronavirusi/ Konfirmohen 106 viktima dhe mbi 4000 mije persona te prekur nga epidemia

Autoritetet e Kinës kanë konfirmuar këtë të martë se numri i viktimave nga Koronavirusi ka shkuar në 106, ndërkohë që

Read Full Article

Thellohet bilanci nga koronavirusi/ 56 viktima në Kinë dhe 2000 të infektuar, izolohen miliona njerëz

  Thellohet bilanci nga koronavirusi/ 56 viktima në Kinë dhe 2000 të infektuar, izolohen miliona njerëz

Koronavirus nuk ndalet, përkundrazi, vazhdon të infektojë dhe të shkaktojë viktima, që deri tani janë 56, ndërkohë që pothuajse 2000

Read Full Article

Tërmeti në Turqi/ Vogëlushja nxirret e gjallë pas 24 orësh nën rrënoja

  Tërmeti në Turqi/ Vogëlushja nxirret e gjallë pas 24 orësh nën rrënoja

Një mrekulli ka ndodhur nën rrënojat e tërmetit shkatërrimtar në Turqi. Një vajzë 2-vjeçare së bashku me nënën e saj,

Read Full Article

3 qytete në karantinë në Kinë për shkak të Coronavirus-it, a rrezikon të bëhet një epidemi botërore?

  3 qytete në karantinë në Kinë për shkak të Coronavirus-it, a rrezikon të bëhet një epidemi botërore?

Deri më tani, viktimat nga Coronavirus-i në Kinë janë 25, ndërkohë që personat e konfirmuar si të prekur mendohet të

Read Full Article

Gratë shtatzëna nga sot, do ta kenë të vështirë të udhëtojnë në SHBA!

  Gratë shtatzëna nga sot, do ta kenë të vështirë të udhëtojnë në SHBA!

Administrata e presidentit Trump njoftoi ditën e sotme për kufizime të reja lidhur me vizat, që synojnë të parandalojnë gratë

Read Full Article

“Çmendet’ moti në Australi, vendi goditet nga breshëri dhe stuhitë e rërës, por a po shuhen zjarret?

  “Çmendet’ moti në Australi, vendi goditet nga breshëri dhe stuhitë e rërës, por a po shuhen zjarret?

Krejtësisht e pazakontë ajo çfarë po ndodh me motin në Australi, me pikënisje që prej qershorit të 2019-ës. Pas zjarreve

Read Full Article

400 raste të prekura me virusin e ri në Kinë, 9 viktima. OBSH gati të shpallë urgjencë ndërkombëtare

  400 raste të prekura me virusin e ri në Kinë, 9 viktima. OBSH gati të shpallë urgjencë ndërkombëtare

Të paktën 440 njerëz janë infektuar me një virus të ri në Kinë, ndërsa 9-të kanë ndërruar jetë, konfirmuan ditën

Read Full Article

Bashkimi Europian: Të rishqyrtohet paketa anti-shpifje!

  Bashkimi Europian: Të rishqyrtohet paketa anti-shpifje!

Komisioni i Bashkimit Europian i bëri thirrje Shqipërisë të marrë në konsideratë rekomandimet e Këshillit të Europës në lidhje me

Read Full Article

Rrëzohet avioni ukrainas në Iran, mbi 170 pasagjerë humbin jetën

  Rrëzohet avioni ukrainas në Iran, mbi 170 pasagjerë humbin jetën

Një avion Boeing 737 i linjës “Ukrainian Airlines”, me 176 pasagjerë dhe staf në bord, është përplasur menjëherë pas nisjes

Read Full Article
1 2 3 61