Blitz

Blitz+

 Breaking News

Ju ka humbur dëshira për të kryer marrëdhënie seksuale? Ja arsyet…

    Ju ka humbur dëshira për të kryer marrëdhënie seksuale? Ja arsyet…

Dëshira seksuale e një femre është më e komplikuar seç mendohet rëndom. Ka shumë faktorë emocionalë dhe psikologjikë që ndikojnë në dëshirën seksuale të një femre dhe që mund të

Read Full Article

Studiuesja bën thirrje: “Përdoreni vaginën, përndryshe do të vuani!”

    Studiuesja bën thirrje: “Përdoreni vaginën, përndryshe do të vuani!”

  Shpesh herë kemi dëgjuar vajza të çfarëdo moshe të shprehen se nuk kanë një jetë seksuale sepse u mungon partneri. Epo, kjo sipas studiuesve nuk duhet aspak të ndikojë

Read Full Article

“S/Texting”, 4 fazat që të çojnë në një marrëdhënie

    “S/Texting”, 4 fazat që të çojnë në një marrëdhënie

Nëse ka një gjë për të cilën duhet falënderuar teknologjia më së shumti ajo është mundësia që na ofrohet për t’u njohur me njëri-tjetrin. Ne mund të fillojmë me bisedat

Read Full Article

Dalloni nëse jeni duke bërë seks të zakonshëm apo seks me dashuri…

    Dalloni nëse jeni duke bërë seks të zakonshëm apo seks me dashuri…

Keni dëgjuar ndonjëherë pasi keni bërë seks me të dashurin tuaj se ju vërtet e dashuroni mashkullin me të cilin jeni? Ta dashuroni me plot gojën, në çdo qelizë dhe

Read Full Article

Çfarë duhet të dini rreth qimeve pubike?

    Çfarë duhet të dini rreth qimeve pubike?

Pavarësisht nëse i hiqni, prisni apo i lini të rriten normalisht, ka shumë keqkuptime dhe ide të gabuara rreth qimeve pubike. Dr. Alyssa Dweck, eksperte në Shkollën Mjekësore të Mount

Read Full Article

Gjërat që duhet t’i bësh një mashkulli të zhveshur

    Gjërat që duhet t’i bësh një mashkulli të zhveshur

E keni gjetur veten krejt papritur përpara një mashkulli tërësisht të zhveshur? Mirë, merrni frymë thellë dhe kthjellohuni! Është gjë krejt normale që në sekondat e para të hutoheni, por

Read Full Article

Na thoni muajin e lindjes, t’ju themi si është jeta juaj seksuale

    Na thoni muajin e lindjes, t’ju themi si është jeta juaj seksuale

Nëse kemi menduar gjithmonë pse djemtë e lindur në dimër janë më të çuditshëm se fëmijët e lindur në verë, dhe e anasjella, kur vjen puna në shtrat, epo mos

Read Full Article

E dini në cilat raste meshkujt nuk preferojnë të përdorin prezervativ?

    E dini në cilat raste meshkujt nuk preferojnë të përdorin prezervativ?

Sigurisht që të gjithë i dimë përfitimet që një çift ka kur përdorin mbrojtës të tipit prezervativ: kontrollon shtatzënitë e padëshiruara, mbron nga sëmundjet seksualisht të transmetueshme si dhe shërben

Read Full Article

Pozicionet më të mira për të mbetur shtatzënë!

  Pozicionet më të mira për të mbetur shtatzënë!

Dikujt mund t’i duket mjaft e thjeshtë mbetja shtatzënë, por ajo që nuk dinë është se shpesh mund të jetë

Read Full Article

Pakënaqësi gjatë orgazmës? Ja këshillat që duhet t’i praktikoni

  Pakënaqësi gjatë orgazmës? Ja këshillat që duhet t’i praktikoni

Ekspertë të shquar në fushën e psikologjisë dhe marrëdhënieve seksuale, si Virginia Sadock e Lauren Streicher, kanë treguar për të

Read Full Article

Seksi oral: “Djemtë rrëfejnë ndjesitë e tyre!”

  Seksi oral: “Djemtë rrëfejnë ndjesitë e tyre!”

1) “Më duket njësoj si seksi normal. Ndjesia është e njëjtë, përveç faktit që në këtë rast femra ka kontrollin

Read Full Article

Ju ka rënë dëshira për marrëdhënie intime? Ja 5 arsyet!

  Ju ka rënë dëshira për marrëdhënie intime? Ja 5 arsyet!

Keni probleme me dëshirën seksuale? Ka disa arsye pse ju nuk jeni në gjendje t’i jepni partnerit tuaj atë që

Read Full Article

Të bëni më shpesh seks nuk ju bën të lumtur

  Të bëni më shpesh seks nuk ju bën të lumtur

Në një tjetër studim, një ekip shkencëtarësh kanë thënë se duke kryer më shpesh marrëdhënie seksuale do të jeni më

Read Full Article

Ja cilat “leksione ” të filmave porno ju duhen për seks më të mirë

  Ja cilat “leksione ” të filmave porno ju duhen për seks më të mirë

Si fillim, duhet të mësoni të kërkoni atë që doni në një mjedis të sigurt, jo gjykues. Në qoftë se

Read Full Article

Keni dyshime për jetën tuaj seksuale, ja shenjat që tregojnë se keni një jetë perfekte!

  Keni dyshime për jetën tuaj seksuale, ja shenjat që tregojnë se  keni një jetë perfekte!

Në një çift marrëdhënia seksuale është shumë e rëndësishme. Shpeshherë shumë çifte kanë dilemat e tyre nëse jeta seksuale shkon

Read Full Article

9 momente sikleti (normale) gjatë seksit!

  9 momente sikleti (normale) gjatë seksit!

1) Të vijnë menstruacionet gjatë seksit Kjo mund t’ju kapër të papërgatitur, sigurisht… “Pak a shumë femrat e dinë me

Read Full Article

Historia e pazakontë: Injektoi qeliza dhjami në penis për të rritur madhësinë!

  Historia e pazakontë: Injektoi qeliza dhjami në penis për të rritur madhësinë!

  Kemi dëgjuar e kemi parë mënyra nga më të ndryshme për të rritur madhësinë  eorganit gjenital mashkullor, që nga

Read Full Article

10 shenja që tregojnë se nuk jeni seksualisht të përshtatshëm me partnerin tuaj!

  10 shenja që tregojnë se nuk jeni seksualisht të përshtatshëm me partnerin tuaj!

Mjaft njerëz mund të mos jenë të aftë të krijojnë një marrëdhënie të shëndetshme me njëri-tjetrin, ama kur vjen puna

Read Full Article

4 hapa të thjeshtë për t’i dhënë partneres orgazmë, jo një, por disa herë!

  4 hapa të thjeshtë për t’i dhënë partneres orgazmë, jo një, por disa herë!

  T’i japësh partneres një orgazmë të mirë, na duhet të pranojmë, është një rast që duhet festuar sa herë

Read Full Article

Zbuloni pozicionin tuaj ideal bazuar në ngjyrën tuaj të preferuar!

Zbuloni pozicionin tuaj ideal bazuar në ngjyrën tuaj të preferuar!

  E dinit që ka një mënyrë mjaft të thjeshtë për të gjetur pozicionin tuaj ideal në shtrat sesa të

Read Full Article

Ezkistojnë 3 lloje pornosh dhe vetëm një është e shëndetshme: Këtu mund të zbuloni nëse po dëmtoheni ose jo veten!

  Ezkistojnë 3 lloje pornosh dhe vetëm një është e shëndetshme: Këtu mund të zbuloni nëse po dëmtoheni ose jo veten!

  Tashmë është kthyer në një rutinë që të rinjtë dhe jo vetëm të shohin të paktën një herë në

Read Full Article