Blitz

Blitz+

 Breaking News

6 arsye për të shijuar përdorimin e prezervativëve

    6 arsye për të shijuar përdorimin e prezervativëve

Ka shumë arsye të cituara shpesh mbi mospërdorimin e prezervativëve, por ne nuk do të trajtojmë  mospërdorimin e tyre këtu dhe çështjet mbi dizajnin e prezervativëve modernë janë për t’u diskutuar

Read Full Article

Seksi pas shtatzënisë, ja çfarë ju ndihmon

    Seksi pas shtatzënisë, ja çfarë ju ndihmon

Vagina është pjesa më kontradiktore e anatomisë së një femre. Pjesa më private e trupit femëror është burimi i kënaqësisë më të madhe, por edhe e turpit. Vagina është një pjesë

Read Full Article

Jeni të lidhur prej vitesh? Ja sekreti për të pasur një jetë seksuale ‘marramendëse’

    Jeni të lidhur prej vitesh? Ja sekreti për të pasur një jetë seksuale ‘marramendëse’

Ka rezultuar se qirinjtë, të brendshmet seksi dhe muzika Jazz janë më shumë se klishe romantike – ato mund të funksionojnë vërtet. Sipas një studimi të fundit mbi marrëdhëniet afatgjata,

Read Full Article

Këshilla për një seks të paharrueshëm

    Këshilla për një seks të paharrueshëm

Femrat shpesh kërkojnë dhe imagjinojnë një seks të mrekullueshëm, por zhgënjehen sepse nuk marrin atë që kërkojnë. Kjo nuk ndodh nga paaftësia e meshkujve, por ato nuk shprehin dëshirat në

Read Full Article

A janë normale dhembjet gjatë seksit anal?

    A janë normale dhembjet gjatë seksit anal?

Për seksin anal shpesh thonë se është një akt i tmerrshëm seksual pasi shkakton shumë dhembje, por seksi anal nuk është i rrezikshëm për aq kohë sa jeni të përgatitur

Read Full Article

Pozicionet e seksit për një trup të bukur

Pozicionet e seksit për një trup të bukur

DOWNWARD DOG ◄ Back Next ► Picture 1 of 5 “Downward Dog” është paksa e ngjashme me “më merr nga mbrapa”. Filloni duke vendosur duart dhe këmbët në pozicionin si

Read Full Article

Si ta kënaqësh partnerin në shtrat? Ja 3 këshilla për femrat

    Si ta kënaqësh partnerin në shtrat? Ja 3 këshilla për femrat

Keni dyshime se nuk arrini ta kënaqni sa duhet partnerin në shtrat? Jeni të pasigurta për ‘aftësitë’ tuaja joshëse? Epo, ja 3 këshilla që duhet të keni gjithnjë parasysh rreth

Read Full Article

Ja çfarë duhet të dini për seksin gjatë periodave

    Ja çfarë duhet të dini për seksin gjatë periodave

Disa femra mendojnë se të kryesh marrëdhënie seksuale gjatë periodave është problem, disa të tjera mendojnë se nuk ka asgjë për t’u shqetësuar. Më poshtë do të gjeni disa faktorë

Read Full Article

(Foto) Kamasutra – a i njihni pozicionet që ju kënaqin më shumë gjatë seksit?

(Foto) Kamasutra – a i njihni pozicionet që ju kënaqin më shumë gjatë seksit?

  … ◄ Back Next ► Picture 1 of 18 Të gjithë kemi dëgjuar për Kamasutrën dhe shpesh e përdorim

Read Full Article

9 gjëra rreth seksit që duhet t’i dini patjetër

  9 gjëra rreth seksit që duhet t’i dini patjetër

Kur themi  “truke seksi” nuk jemi duke folur që të mbaroni punë me partnerin për tri minuta sepse ju duhet të

Read Full Article

(Quizz) Zbuloni cila është fantazia juaj erotike

(Quizz) Zbuloni cila është fantazia juaj erotike
Read Full Article

Keni dëgjuar ndonjëherë për prezervativët femëror? Zbuloni si përdoren…

  Keni dëgjuar ndonjëherë për prezervativët femëror? Zbuloni si përdoren…

Ju ka rastisur shpesh të dëgjoni për prezervativët e femrave? Epo, në fakt jo… dhe ky është një ‘mëkat’! “Mendoj

Read Full Article

Flasin terapistët e seksit: Cilat janë sekretet më të mëdha të çifteve?

  Flasin terapistët e seksit: Cilat janë sekretet më të mëdha të çifteve?

Shpesh ndodh që çiftet, për shkak të problemeve që hasin në jetën e tyre seksuale, t’u drejtohen terapistëve të seksit

Read Full Article

Marrëdhëniet seksuale, “Plani B” dhe marrëdhëniet e hapura – 10 femra ndajnë eksperiencat e tyre

  Marrëdhëniet seksuale, “Plani B” dhe marrëdhëniet e hapura – 10 femra ndajnë eksperiencat e tyre

Për shumë arsye, mund ta themi pa pasur frikë se gratë sot e kanë shumë më të lehtë të shfaqin

Read Full Article

Burri im është transgjinor dhe ne jemi më të dashuruar se kurrë

  Burri im është transgjinor dhe ne jemi më të dashuruar se kurrë

Unë jam rritur pranë Kishës Katolike dhe me dëshirën time kam qenë beqare deri sa njoha partnerin tim. Përpara se

Read Full Article

PornHub zbulon “sekretet”. Ja cilat kategori të pornos pëlqejnë femrat!

  PornHub zbulon “sekretet”. Ja cilat kategori të pornos pëlqejnë femrat!

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 2 Me siguri e dini se edhe femrat shohin filma porno, apo

Read Full Article

5 piercing që nuk mendonit se mund të bëheshin ndonjëherë

  5 piercing që nuk mendonit se mund të bëheshin ndonjëherë

  piercing në sy ◄ Back Next ► Picture 1 of 5 Të gjithëve na ka lindur dëshira, të paktën

Read Full Article

Marrëdhënia me një transgjinor

  Marrëdhënia me një transgjinor

Në një episod të Savage Lovecast,një djalë 26-vjeçar  ka thënë se kishte marrëdhënie me një transgjinor. Penisi i saj nuk

Read Full Article

Kjo grua transgjinore tregon si ndryshon jeta kur penisin e zëvendëson me vaginë

  Kjo grua transgjinore tregon si ndryshon jeta kur penisin e zëvendëson me vaginë

Gruaja transgjinore me emrin Jessica ka treguar eksperiencën e saj kur zëvendëson penisin me vaginë. Jessica tregon detaje nga procesi

Read Full Article

Në marrëdhënie me 4 njerëz, veç burrit

34-vjeçarja Lisa (pseudonim) ka jetuar me bashkëshortin për rreth gjysmën e jetës se saj. Por, sipas asaj që thotë, dashuria

Read Full Article

Seksi anal, i dëmshëm apo jo? Ja përgjigjja!

  Seksi anal, i dëmshëm apo jo? Ja përgjigjja!

  Duke qenë se sa herë flitet për seksin anal, njerëzit dëgjojnë lloje të ndryshme informacionesh, herë-herë kontradiktore ose të

Read Full Article