Blitz

Blitz+

 Breaking News

Studimi: Meshkujt nuk arrijnë të kuptojnë kur partneret e tyre duan seks

    Studimi: Meshkujt nuk arrijnë të kuptojnë kur partneret e tyre duan seks

Meshkujt nënvlerësojnë se sa shpesh të dashurat apo gratë e tyre duan të kenë marrëdhënie seksuale. Hulumtuesit në universitetet e Torontos dhe Ontarios kanë bërë një studim me një numër

Read Full Article

Këshilla për një seks perfekt… në këmbë

Këshilla për një seks perfekt… në këmbë

1 ◄ Back Next ► Picture 1 of 7 Pozicione si ky i fluturës janë një nga më të thjeshtat, sepse ju mund të qëndroni në këmbë dhe jeni në

Read Full Article

Studim: Seksi oral rrit rrezikun për kancerin e kokës dhe të qafës

    Studim: Seksi oral rrit rrezikun për kancerin e kokës dhe të qafës

Studiuesit tregojnë se ekziston një lidhje e fortë mes virusit Human Papilloma (HPV) – i cili mund të transmetohet me anë të seksit oral – dhe kancerit të kokës e

Read Full Article

(Quizz) Cili është personaliteti yt erotik?

(Quizz) Cili është personaliteti yt erotik?
Read Full Article

Të varur ndaj seksit? Ja 9 shenja që jua tregojnë…

    Të varur ndaj seksit? Ja 9 shenja që jua tregojnë…

Janë të shumtë njerëzit që e dashurojnë vërtetë seksin, madje ka dhe nga ata që përdorin mënyra të ndryshme manipulimi për të arritur atë që duan. Duhet kuptuar ama se

Read Full Article

Çfarë duhet të dinë meshkujt për penisin?

Çfarë duhet të dinë meshkujt për penisin?

  1 ◄ Back Next ► Picture 1 of 5 Në qoftë se e prekni penisin gjatë gjithë kohës kur jeni vetëm kjo nuk ju shkakton marrëzi ose puçrra në

Read Full Article

9 gjërat që meshkujt mendojnë kur janë në kulmin e masturbimit

    9 gjërat që meshkujt mendojnë kur janë në kulmin e masturbimit

“Jepi një vaginë dhe ai do të kënaqet një ditë… Mësoji “dorën” dhe do të kënaqet tërë jetën”, – është kjo një nga batutat e filmit “Dictator”, por që ka

Read Full Article

12 nofkat me të cilat do të donit të thërrisnit penisin

    12 nofkat me të cilat do të donit të thërrisnit penisin

Gjatë gjithë jetës kemi dëgjuar pseudonime të ndryshme e të shumëllojshme që meshkujt (edhe femrat) u kanë vënë penisëve. Pse? Sepse gjimnazi bën punën e vet.. Fjalë të tilla, si

Read Full Article

Pse femrat pëlqejnë porno gay?

Pse femrat pëlqejnë porno gay?

1453495588-img-6319-2 ◄ Back Next ► Picture 1 of 5 Shumica e femrave dëshirojnë të shohin  pornografinë homoseksuale. Dokumentari i pornografisë

Read Full Article

7 arsye pse duhet të bëni më shumë seks

  7 arsye pse duhet të bëni më shumë seks

Gjithkush prej jush e di që të hani çokollatë dhe të pini verë teksa kryeni marrëdhënëie seksuale, iu bën mirë

Read Full Article

Doni seks më të mirë? Përgjigjja gjendet te sasia e ushqimit

  Doni seks më të mirë? Përgjigjja gjendet te sasia e ushqimit

Zakonisht ka shumë studime mbi seksin dhe se si të përfitojmë më tepër kënaqësi prej tij. Megjithatë, shumica e këtyre

Read Full Article

5 gjëra që nuk duhet t’i bëni asnjëherë para seksit

  5 gjëra që nuk duhet t’i bëni asnjëherë para seksit

Urinimi ◄ Back Next ► Picture 1 of 5 Vajzat i njohin mirë infeksionet e traktit urinar. Ato e dinë

Read Full Article

Çfarë duhet të bësh në qoftë se i dashuri dëshiron të eksperimentojë me meshkuj?

Çfarë duhet të bësh në qoftë se i dashuri dëshiron të eksperimentojë me meshkuj?

Jepini kohë vetes ◄ Back Next ► Picture 1 of 7 Kjo ka qenë një bombë për ju. Duhet të

Read Full Article

I keni provuar pozicionet më të mira të Kamasutrës?

I keni provuar pozicionet më të mira të Kamasutrës?

Pozicioni “karrocë dore” ◄ Back Next ► Picture 1 of 7 Pozicioni karrocë dore është shumë i thjeshtë dhe i

Read Full Article

Arsyet pse duhet të bëni seks oral

  Arsyet pse duhet të bëni seks oral

Kur bëhet fjalë për seksin oral, jo çdo kush jep aprovimin. Shumë njerëz janë kundër, të tjerë shprehin kënaqësitë e

Read Full Article

Një orgazëm e mirë sjell përfitime shëndetësore

Një orgazëm e mirë sjell përfitime shëndetësore

Lehtëson stresin ◄ Back Next ► Picture 1 of 8 Orgazma liron oksitocinë në trurin tuaj. Oksitocina është një hormon

Read Full Article

Edhe femrat kanë penis. Zbulojeni se ku!

  Edhe femrat kanë penis. Zbulojeni se ku!

  A e dini ç’është klitorisi? Ku ndodhet? Në  përgjithësi, sa herë përmendet klitorisi jepet përkufizimi i zonës së vogël

Read Full Article

12 fakte magjepsëse për spermën

  12 fakte magjepsëse për spermën

Sperma është një nga subjektet e seksit që fsheh shumë mister dhe është intriguese.  Në fakt, ajo është një nga

Read Full Article

Femrat, shikueset kryesore të pornove. Ja cilat kategori preferojnë…

Femrat, shikueset kryesore të pornove. Ja cilat kategori preferojnë…

Kategoritë më të para nga femrat në botë ◄ Back Next ► Picture 1 of 3 Siç shikohet edhe prej

Read Full Article

Ja çfarë ndikon për të bërë seks për herë të parë

Ja çfarë ndikon për të bërë seks për herë të parë

Formimi gjenetik ◄ Back Next ► Picture 1 of 5 Gjenet e rrezikshme shkaktojnë fillimin e pubertetit. Sipas një studimi,

Read Full Article

Seksi oral – meshkujt ende “i tremben” vaginës

  Seksi oral – meshkujt ende “i tremben” vaginës

Duhet të kuptoni se vagina juaj nuk po merr aq shumë dashuri sa meriton e për këtë duhet të bëni

Read Full Article