Blitz

Blitz+

 Breaking News

Sa kalori harxhoni gjatë seksit? Zbulojeni këtu

    Sa kalori harxhoni gjatë seksit? Zbulojeni këtu

Nëse urreni palestrën dhe jeni në kërkim të një opsioni tjetër për të harxhuar kaloritë, partneri mund t’ju ndihmojë. Sipas Healthline (dhe çdo njeriu që ekziston) seksi është një aktivitet

Read Full Article

Zbuloni ushqimet që shkatërrojnë jetën tuaj seksuale pa e kuptuar

    Zbuloni ushqimet që shkatërrojnë jetën tuaj seksuale pa e kuptuar

Nëse trangulli, avokado, shalqiri apo xhenxhefili sugjerohen për të pasur një jetë të kënaqshme seksuale, ka dhe ushqime që duhet t’i shmangni. Pijet e gazuara Jeta juaj seksuale shkatërrohet nga

Read Full Article

9 fakte surprizuese rreth seksit që nuk i dinit më parë

    9 fakte surprizuese rreth seksit që nuk i dinit më parë

Seksi është një pjesë e rëndësishme e jetës sonë, por shpesh jo i eksploruar në skaje. Thënë kjo, ka shumë fakte interesante për të që shumica e njerzvë ende nuk

Read Full Article

Të bësh seks me ishin? Ja çfarë thonë ekspertët

    Të bësh seks me ishin? Ja çfarë thonë ekspertët

Ndodhi që u ndave. Por të mungon diçka nga ishi: seksi. A është gabim apo nuk përbën problem të kalosh disa netë me të? Ndonëse zgjedhja është subjektive, dhe përballuni

Read Full Article

Cilat janë gabimet më të mëdha që bëni në seks? Jua thotë gjinia tjetër

    Cilat janë gabimet më të mëdha që bëni në seks? Jua thotë gjinia tjetër

Si fillim duhet të dini që nëse marrëdhëniet tuaja seksuale janë të shëndetshme dhe të kënaqshme, po e bëni siç duhet. Por gjithnjë ka vend për përmirësime dhe sipas një

Read Full Article

Si është në shtrat? Jua tregon horoskopi

    Si është në shtrat? Jua tregon horoskopi

Astrologjia mund të të thotë shumë për atë që je, çfarë po ndodh me jetën tënde, apo dhe marrëdhëniet që krijon. Në fakt, nëpërmjet horoskopit mund të zbuloni dhe për

Read Full Article

“Gruaja ime ka humbur dëshirën për marrëdhënie seksuale, çfarë duhet të bëj?”, përgjigjet psikologu

    “Gruaja ime ka humbur dëshirën për marrëdhënie seksuale, çfarë duhet të bëj?”, përgjigjet psikologu

Gruaja ime dhe unë kalojmë ulje dhe ngritje, si çdo martesë, por ka filluar të bëhet e painteresuar për të bërë dashuri me mua. E di që dëshirat seksuale variojnë,

Read Full Article

Sa orë porno është normale të shohësh? Zbuloni te cili grup shikuesish bëni pjesë

    Sa orë porno është normale të shohësh? Zbuloni te cili grup shikuesish bëni pjesë

Njerëzit shikojnë shumë pornografi – më shumë se 4 miliardë orë në PornHub vetëm vitin e kaluar. Një studim i fundit në “Journal of Sexual Medicine” zbuloi se ka tre

Read Full Article

Ndiheni gati? Ja kur është koha e duhur për të kryer marrëdhënie seksuale për herë të parë

  Ndiheni gati? Ja kur është koha e duhur për të kryer marrëdhënie seksuale për herë të parë

E keni humbur virgjërinë në kohën “e duhur”? Shumë anglezë pranojnë se jo. Studimi i ri tregon se 4 në

Read Full Article

+18/Të zgjedhësh partnerin pasi e ke parë nudo! “Νaked Αttraction”, reality që po çmend botën

  +18/Të zgjedhësh partnerin pasi e ke parë nudo! “Νaked Αttraction”, reality që po çmend botën

Nëse dikur ishim mësuar të shohnim në televizion programe në të cilat një vajzë kishte mundësi të njihte dhe zgjidhte

Read Full Article

Një lidhje të hapur? Duhet të dini patjetër këto gjëra përpara se të merrni vendimin

  Një lidhje të hapur? Duhet të dini patjetër këto gjëra përpara se të merrni vendimin

Një lidhje e hapur nuk është një koncept i ri, por njëkohësisht nuk është dhe aq i përhapur. Nëse po

Read Full Article

Nëse nuk keni pasur një orgazëm më parë, duhet të dini patjetër këto gjëra

  Nëse nuk keni pasur një orgazëm më parë, duhet të dini patjetër këto gjëra

Orgazma është një ndër kënaqësitë më të mëdha që çiftet përjetojnë gjatë marrëdhënieve seksuale. Por për arsye nga më të

Read Full Article

Kur bëhet fjalë për marrëdhëniet seksuale, ja çfarë pengesash hasin femrat nga shoqëria!

  Kur bëhet fjalë për marrëdhëniet seksuale, ja çfarë pengesash hasin femrat nga shoqëria!

Shëndeti seksual është shumë i rëndësishëm e njëkohësisht flitet shumë pak për të. Dhe disa sondazhe kanë pyetur gratë se

Read Full Article

Marrëdhëniet seksuale? Ja 5 fakte që nuk i dinit për to, të vështira për t’u besuar por të vërteta!

  Marrëdhëniet seksuale? Ja 5 fakte që nuk i dinit për to, të vështira për t’u besuar por të vërteta!

Nëse mendoni se dini gjithçka për marrëdhëniet seksuale, gaboheni. Më poshtë renditen 5  fakte për to, që me siguri do

Read Full Article

5 arsye pse duhet të kryeni marrëdhënie seksuale përpara martese, dhe janë më të rëndësishme nga sa mendoni.

  5 arsye pse duhet të kryeni marrëdhënie seksuale përpara martese, dhe janë më të rëndësishme nga sa mendoni.

Shumë të rinj ndihen në presion që të mos kryejnë marrëdhënie seksuale përpara martesës. Kjo justifikohet me nocionin e të

Read Full Article

Nëse doni që të shkoni sërish në shtrat me atë, mos ia thoni kurrë këto gjëra të dashurës tuaj pas seksit!

  Nëse doni që të shkoni sërish në shtrat me atë, mos ia thoni kurrë këto gjëra të dashurës tuaj pas seksit!

Ende debatohet nëse të folurit gjatë seksit e bën atë më të mirë apo të shpërqendron duke përfunduar në një

Read Full Article

Kujtoni se jeni më i miri në shtrat? Ja shenjat që e vërtetojnë këtë

  Kujtoni se jeni më i miri në shtrat? Ja shenjat që e vërtetojnë këtë

Edhe pse shumë pak e pranojnë, qëllimi i të gjithëve është të jemi partnerë sa më të mirë në shtrat

Read Full Article

5 pozicione që janë më të kënaqshme kur shoqërohen me vibratorë

  5 pozicione që janë më të kënaqshme kur shoqërohen me vibratorë

Zakonisht vibratorët përdoren në mungesë të një partneri, por kush tha që nuk mund të përdoren edhe gjatë aktit seksual

Read Full Article

Sa duhet të zgjasë ‘normalisht’ akti seksual? Ky studim ju jep përgjigje…

  Sa duhet të zgjasë ‘normalisht’ akti seksual? Ky studim ju jep përgjigje…

Të gjithë e dinë që një nga kënaqësitë më të mëdha të jetës është të bësh seks! Por, pavarësisht kësaj,

Read Full Article

Si të jeni “miq për seks”?

  Si të jeni “miq për seks”?

Të gjithë e kemi parë filmin hit të vitit 2011, “Friends with benefits” dhe e kemi menduar të paktën një

Read Full Article

Këto janë pozicionet më të mira të seksit për të dy partnerët për çdo dhomë të shtëpisë tuaj!

  Këto janë pozicionet më të mira të seksit për të dy partnerët për çdo dhomë të shtëpisë tuaj!

Ndonjëherë mendojmë se seksi bëhet i mërzitshëm, sidomos kur partnerët qëndrojnë për një kohë të gjatë me njëri tjetrin dhe

Read Full Article
1 2 3 14