Blitz

Rajon

SKANDAL/ Në mes të pandemisë, deputetët në Serbi kapen me grushta me njëri-tjetrin

    SKANDAL/ Në mes të pandemisë, deputetët  në Serbi kapen me grushta me njëri-tjetrin

Edhe pse OBSH-së rekomandon distancim fizik, kjo nuk i ka penguar disa deputetë serbë që të zihen me grushte para hyrjes së Kuvendit. Ngjarja ndodhi gjatë protestës së liderit të

Read Full Article

Covid-19, lajme që japin shpresë nga Italia

    Covid-19, lajme që japin shpresë nga Italia

ITALI- 454 viktima është bilanci i 24 orëve te fundit shkaktuar nga Covid-19 në Itali. Lajmi është bërë i ditur nga autoritetet shëndetësore në Itali  ndërkohë numri total i vdekjeve

Read Full Article

Italia në izolim, rritet niveli i pedofilisë

    Italia në izolim, rritet niveli i pedofilisë

Autoritetet italiane informojnë se në rreth një muaj nën masa izolimi, janë shtuar me 40% denoncimet kundër krimit të pedofilisë e pedopornografisë online. Themeluesi i fondacionit “Metter” në mbrojtje të

Read Full Article

Covid-19 gjunjëzon SHBA, 6,098 viktima dhe 245,646 të infektuar

    Covid-19 gjunjëzon SHBA, 6,098 viktima dhe 245,646 të infektuar

Vazhdon të rritet numri i personave të infektuar me koronavirus në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Në total, numri i të infektuarve me virus në shtetin amerikan ka shkuar në

Read Full Article

Skandal në Maqedoni/ Dy djem rrahin dhe filmojnë një vajzë! (VIDEO+18)

    Skandal në Maqedoni/ Dy djem rrahin dhe filmojnë një vajzë! (VIDEO+18)

Një vajzë e re është dhunuar në mënyrë brutale nga dy djem. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Shtip të Maqedonisë së Veriut, ndërsa videoja është bërë publike në rrjetet

Read Full Article

Vaksina kundër Covid-19 mund të dalë në treg më afër nga ç’e prisnim!

    Vaksina kundër Covid-19 mund të dalë në treg më afër nga ç’e prisnim!

Lajmet se vaksina kundër Covid-19 mund të dalë në treg pas 1 ose 2 vitesh na trishtuan të gjithë por një lajm i mirë në horizon na jep shpresë të

Read Full Article

Çekia urdhëron mbulim të detyruar të fytyrës jashtë shtëpisë

    Çekia urdhëron mbulim të detyruar të fytyrës jashtë shtëpisë

Tashmë në Çeki me një urdhër të 19 marsit kërkohet që të gjithë qytetarët të kenë një veshje mbrojtëse mbi gojën dhe hundën, dhe ata që nuk e bëjnë këtë

Read Full Article

Drithëruese, Italia nuk gjen qetësi, 969 vdekje në 24 orët e fundit

    Drithëruese, Italia nuk gjen qetësi, 969 vdekje në 24 orët e fundit

Numri i viktimave ka shkuar në 9184, që do të thotë janë 969 viktima në 24 orët e fundit. Kjo është dita me më shumë vdekje e regjistruar deri më

Read Full Article

Covid-19, rritet frikshëm Euro

  Covid-19, rritet frikshëm Euro

Koronavirusi ashtu si të gjithë sektorët e ekonomisë ka prekur edhe vlerën e valutave të huaja kundrejt lekut. Brenda katër

Read Full Article

Në Greqi ka 25 të vdekur dhe 830 të prekur nga Covid-19!

  Në Greqi ka 25 të vdekur dhe 830 të prekur nga Covid-19!

Numri i viktimave në Greqi ka shkuar në 25 ku vetëm ditën e sotme ndërruan jetë 3 persona si pasojë

Read Full Article

Mbledh 200 mijë euro për të prekurit me Koronavirus në Kosovë, Labinot Tahiri: Duam të shkojmë në 800 mijë

  Mbledh 200 mijë euro për të prekurit me Koronavirus në Kosovë, Labinot Tahiri: Duam të shkojmë në 800 mijë

Këngëtari Labinot Tahiri e ka lënë mënjanë muzikën dhe I është bashkuar kauzave sociale në këto ditë të vështira jo

Read Full Article

Të moshuarit në azilin e Spanjës gjenden të vdekur pasi u braktisën nga punonjësit

  Të moshuarit në azilin e Spanjës gjenden të vdekur pasi u braktisën nga punonjësit

Disa të moshuar që gjendeshin në një azil të Spanjës janë braktisur nga punonjësit për shkak të frikës së koronavirusit.

Read Full Article

Kush po gënjen? Mjeku italian thotë se në Itali vetëm 3 persona kanë vdekur nga Covid-19!

  Kush po gënjen? Mjeku italian thotë se në Itali vetëm 3 persona kanë vdekur nga Covid-19!

Stefano Montanari një nanopatolog në Bologna dhe mjek në farmaci që e quan veten një “shkencëtar”,  ka pohuar prej kohësh

Read Full Article

Tërmet në Kroaci, një person humb jetën

  Tërmet në Kroaci, një person humb jetën

Një tërmet i fortë ka goditur në Kroacinë në orët e para të ditës së sotme me magnitudë 5.3. Qyteti

Read Full Article

Tërmeti i fuqishëm shkund Greqinë, u ndje dhe në vendin tonë!

  Tërmeti i fuqishëm shkund Greqinë, u ndje dhe në vendin tonë!

Një tërmet i fuqishëm është shënuar Greqi mbrëmjen e sotme. Tërmeti ishte me magnitudë 5.6 të shkallës rihter dhe epiqendra

Read Full Article

E frikshme/ 627 të vdekur vetëm 24 orët e fundit në Itali

  E frikshme/ 627 të vdekur vetëm 24 orët e fundit në Itali

Italia sapo ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave

Read Full Article

Serbi/ Viktima e parë nga Covid-19!

  Serbi/ Viktima e parë nga Covid-19!

Një burrë 59-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e koronavirusit në Qendrën Klinike të Vojvodinës, ka bërë të ditur kryeministrja

Read Full Article

Rusët gjejnë qetësi tek alkoli i quajtur “koronavirus”

  Rusët gjejnë qetësi tek alkoli i quajtur “koronavirus”

Ndërsa Evropa është izoluar e tëra nga pandemia globale, Rusia po e mund ankthin me një koktej alkooli të quajtur

Read Full Article

Conte: Gjendja e jashtëzakonshme do vazhdojë edhe pas 3 prillit

  Conte: Gjendja e jashtëzakonshme do vazhdojë edhe pas 3 prillit

Kryeministri i Italisë Giuseppe Conte deklaroi se gjendja e jashtëzakonshme do të shtyhet edhe pas afatit të vendosur deri më

Read Full Article

Lajm i fundit/ Italia goditet nga tërmeti

  Lajm i fundit/ Italia goditet nga tërmeti

Një tërmet është regjistruar pak minuta më parë në Itali. Sipas EMSC, lëkundjet janë ndjerë rreth orës 01:52, ndërsa epiqendra

Read Full Article

Fier; fluks i lartë i qytetarëve në rrugë, shtohen postoblloqet

  Fier; fluks i lartë i qytetarëve në rrugë, shtohen postoblloqet

Kjo javë në qytetin e Fierit ka nisur me një shtim të postblloqeve nga policia dhe ushtria, raporton gazetarja e

Read Full Article
1 2 3 18