Blitz

Aktualitet

Përurohet busti i Papa Françeskut në Tiranë

    Përurohet busti i Papa Françeskut në Tiranë

Ati i Shenjtë, Papa Françesku, ka një vend të veçantë edhe në kryeqytetin shqiptar. Sot është përuruar në Tiranë busti i Papa Françeskut, i cili është vendosur pranë Kambanës së Paqes,

Read Full Article

Kodheli për tragjedinë e Gërdecit: Autorët i kanë shpëtuar drejtësisë

    Kodheli për tragjedinë e Gërdecit: Autorët i kanë shpëtuar drejtësisë

Në një takim të mbajtur sot me drejtues të  Ministrisë së Mbrojtjes, Bashkisë së Vorës dhe ushtarakëve, ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, është shprehur se fatkeqësisht autorët e ngjarjes së

Read Full Article

“Rikthehet” Gërdeci

Ditën e sotme, gazeta “Tema” ka publikuar një video ku shfaqen disa momente nga shpërthimi në Gërdec. Videoja është xhiruar nga një amerikan, bashkëpunëtor i Mihal Delijorgjit në biznesin e

Read Full Article

Nënë Tereza do të shpallet shenjtore

    Nënë Tereza do të shpallet shenjtore

Në prag të përvjetorit të vdekjes të saj, më 4 shtator Nënë Tereza do të shpallet shenjtore nga Papa Françesku. Nënë Tereza  ishte një murgeshë që iu përkushtua të varfërve

Read Full Article

Papa Françesku miraton shenjtërimin e Nënë Terezës

    Papa Françesku miraton shenjtërimin e Nënë Terezës

Papa Françesku ka firmosur sot dekretin e shenjtërimit të Nënë Terezës. Eventi do të mbahet në bazilikën e Shën Pjetrit në Vatikan. Sipas vendimit, data e shenjtërimit të Nënë Terezës

Read Full Article

Shpallet në kërkim ish-banorja e “Big Brother”

    Shpallet në kërkim ish-banorja e “Big Brother”

Është shpallur në kërkim nga policia e Tiranës bukuroshja e “Big Brother”-it, pasi akuzohet se ka rrahur me grushte një vajzë. Sipas njoftimeve të policisë, ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e

Read Full Article