Blitz

Aktualitet

Bilanci i MSH: Sot dita me numrin më të ulët, vetëm 2 raste pozitivë

    Bilanci i MSH: Sot dita me numrin më të ulët, vetëm 2 raste pozitivë

Vjen një lajm i mirë sa i përket përhapjes së COVID 19. Në 24 orët e fundit janë vetëm 2 raste positive, duke e cuar ne 948 numrin e të

Read Full Article

ISHSH kërkon mbylljen e RTV Ora

    ISHSH kërkon mbylljen e RTV Ora

Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor kërkon mbylljen e sinjalit të transmetimit të RTV Ora. Një ditë pas gjobitjes me 20 milionë lekë ISHSH ndërmerr dhe një hap tjetër të rëndë duke kërkuar

Read Full Article

Dhimbje dhe lot, momenti kur familjarët konfirmojnë në morg mbytjen e djalit të tyre

    Dhimbje dhe lot, momenti kur familjarët konfirmojnë në morg mbytjen e djalit të tyre

Ulërima dhe të qara. Ky ishte momenti i trishtë kur familjarët mbërrijnë në morgun e spitalit të Korçës dhe konfirmojnë se trupi i pajetë i 8 vjeçarit që u mbyt

Read Full Article

Lihet i lirë, ish-bashkëshorti i Albërije Hadërgjonajt! U denoncua nga i vëllai për dhunë

    Lihet i lirë, ish-bashkëshorti i Albërije Hadërgjonajt! U denoncua nga i vëllai për dhunë

Mentor Hadërgjonaj, ish-bashkëshorti i këngëtares Arbërije Hadërgjonaj u arrestua ditën e djeshme nga policia pas denoncimit  që u bë nga vëllai i tij 1 javë më parë. Ai është lënë

Read Full Article

“Dita Botërore e Infermierëve”, Rama dhe Manastirliu mesazh mirënjohje

    “Dita Botërore e Infermierëve”, Rama dhe Manastirliu mesazh mirënjohje

Në kuadër të ditës Botërore të Infermierëve, ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu vjen me një mesazh falënderimi për ta në këtë kohë pandemie. Përmes një postimi në ‘Facebook’, Manastirliu thekson

Read Full Article

Koronavirusi, sulm frontal të gjithë trupit, Ja çfarë pësojnë të prekurit, nga mushkëritë, zemra, truri deri te…lëkura

    Koronavirusi, sulm frontal të gjithë trupit, Ja çfarë pësojnë të prekurit, nga mushkëritë, zemra, truri deri te…lëkura

Sipas studiuesve, virusi agresiv SARS-CoV-2 sulmon jo vetëm mushkëritë, por edhe zemrën, nervat, trurin, enët e gjakut, veshkat dhe lëkurën. COVID-19 prek në radhë të parë mushkëritë dhe traktin respirator

Read Full Article

SKANDAL/ Në mes të pandemisë, deputetët në Serbi kapen me grushta me njëri-tjetrin

    SKANDAL/ Në mes të pandemisë, deputetët  në Serbi kapen me grushta me njëri-tjetrin

Edhe pse OBSH-së rekomandon distancim fizik, kjo nuk i ka penguar disa deputetë serbë që të zihen me grushte para hyrjes së Kuvendit. Ngjarja ndodhi gjatë protestës së liderit të

Read Full Article

“Do sfidoj legjislacionin, dua të martohem”/ Dëshira e madhe e Xheni Karaj dhe partneres Livia

    “Do sfidoj legjislacionin, dua të martohem”/ Dëshira e madhe e Xheni Karaj dhe partneres Livia

E ftuar në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, ishte aktivistja e Komunitetit LGBT Xheni Karaj.  Xheni prej katër vitesh është në një lidhje me Livian dhe ka një dëshirë

Read Full Article

Dalin fakte të reja për mjekët shqiptarë që u gjobitën në Itali: Pinin alkol dhe bënin zhurmë çdo natë!

  Dalin fakte të reja për mjekët shqiptarë që u gjobitën në Itali: Pinin alkol dhe bënin zhurmë çdo natë!

“U jam drejtuar forcave të policisë dhe do ta bëja sërish sepse puna në spital nuk e justifikon mungesën e

Read Full Article

LAJM I MADH për shqiptarët: Në 18 Maj do të hapen lokalet!

  LAJM I MADH për shqiptarët: Në 18 Maj do të hapen lokalet!

Në daljen e sotme për publikun në përditësimin e masave, ministrja e Shëndetësië Ogerta Manastirliu, ka bërë të ditur strategjinë

Read Full Article

Pas Ballukut, incident me Kumbaron në parlament/ I zbërthehet kopsa e këmishës

  Pas Ballukut, incident me Kumbaron në parlament/ I zbërthehet kopsa e këmishës

Gjatë fjalës së saj në kuvend ish-ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro ka patur një moment të sikletshëm, që është përpjekur

Read Full Article

Plas skandali në mediat italiane: Mjekët dhe infermierët shqiptarë gjobiten me nga 500 euro për festën me birra dhe muzikë

  Plas skandali në mediat italiane: Mjekët dhe infermierët shqiptarë gjobiten me nga 500 euro për festën me birra dhe muzikë

Pak orë përpara mbylljes së misionit në Itali, grupi i parë i mjekëve dhe infermierëve kanë kryer një veprim, për

Read Full Article

E morët vesh? Pandemia në Shqipëri dhe në të gjithë botën përfundon afër vitit të ri 2021

  E morët vesh? Pandemia në Shqipëri dhe në të gjithë botën përfundon afër vitit të ri 2021

Teksa në të gjithë botën janë shënuar më shumë se 219 mijë viktima për shkak të koronavirusit, një universitet në

Read Full Article

Nëna e vajzës që e ngacmonte 73-vjeçari: Ka bërë akte të turpshme me të

  Nëna e vajzës që e ngacmonte 73-vjeçari: Ka bërë akte të turpshme me të

Nëna e të miturës nga Fieri, e cila fatkeqësisht ra pre e ngacmimeve seksuale të një 73-vjeçari, i cili tashmë

Read Full Article

Çfarë ndodhi? Shoqërohet në polici reperi shqiptar Gold AG

  Çfarë ndodhi? Shoqërohet në polici reperi shqiptar Gold AG

Disa ditë më parë reperi mjaft i dashur për publikun Arian Agushi, i njohur me emrin e artit  Gold Ag,

Read Full Article

Plas arma tek burgu i Peqinit, plagoset punonjësi 41-vjeçar

  Plas arma tek burgu i Peqinit, plagoset punonjësi 41-vjeçar

Një punonjës i burgut të Peqinit është plagosur me armë zjarri. Dosja.al ka mësuar se i plagosur ka mbetur 41-vjeçari, Idajet

Read Full Article

Si Ed Sheeran i paçim të gjithë pronarët, kur vjen puna tek rroga!

  Si Ed Sheeran i paçim të gjithë pronarët, kur vjen puna tek rroga!

Këngëtari britanik Ed Sheeran është përgëzuar për gjestin dashamirës që ka bërë kundrejt stafit të klubit të tij në Notting

Read Full Article

Kujtim Gjuzi i bën thirrje qytetarëve të dalin dhe mos të dëgjojnë Ramën: Virusi është mashtrim!

  Kujtim Gjuzi i bën thirrje qytetarëve të dalin dhe mos të dëgjojnë Ramën: Virusi është mashtrim!

Në emisionin “Shqipëria Live”, drejtuar nga dyshja e moderatorëve Flori Gjini dhe Erjona Rusi, ishte i ftuar deputeti Kujtim Gjuzi.

Read Full Article

Tronditet Durrësi: Gjenden dy të vrarë në tregun e makinave

  Tronditet Durrësi: Gjenden dy të vrarë në tregun e makinave

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Durrës. Dy persona janë gjetur të vrarë brenda një makine

Read Full Article

Lajm i fundit/ Gjenden dy persona të pajetë në Lezhë

  Lajm i fundit/ Gjenden dy persona të pajetë në Lezhë

LEZHË- Dy persona janë gjetur të vdekur në afërsi të fshatit Lalm i Vjetër, Lezhë, në një kodër. Sipas policisë

Read Full Article

Arrestohet një person në Bulqizë, në gjendje të dehur ushtroi dhunë ndaj policit

  Arrestohet një person në Bulqizë, në gjendje të dehur ushtroi dhunë ndaj policit

Arrestohet një person në Bulqizë, pasi në gjendje të dehur, prishi qetësinë e qytetarëve dhe kundërshtoi me dhunë punonjësit e

Read Full Article