Blitz

Aktualitet

Babai i vajzës së dhunuar dje doli në protestë: Të paktën mos ta vuajnë vajzat e tjera. Mua më kërcënojnë

    Babai i vajzës së dhunuar dje doli në protestë: Të paktën mos ta vuajnë vajzat e tjera. Mua më kërcënojnë

Ditën e djeshme u zhvillua marshimi “Për Fëmijërinë e Vjedhur”, kundër abuzimeve seksuale ku të shumtë ishin qytetarët dhe personazhë të famshëm që morën pjesë. Protesta u nxit nga rasti

Read Full Article

Rriten vetëvrasjet në 2019-n, depresioni pushton “moshën e artë”

    Rriten vetëvrasjet në 2019-n, depresioni pushton “moshën e artë”

Vetëvrasjet u rriten në mënyrë sistematike dy vitet e fundit, duke arritur në 216 persona më 2019 ose 2,3 për qind në raport me një vit më parë. Sipas të

Read Full Article

Zgjedhorja/ “Zëri i Amerikës”: Bisedimet morën kthesë të fortë në mbëmje vonë

    Zgjedhorja/ “Zëri i Amerikës”: Bisedimet morën kthesë të fortë në mbëmje vonë

Fjala e fundit për një kompromis për Reformën zgjedhore i ka mbetur tanimë opozitës, ndërsa shumica, sipas ambasadores amerikane Yuri Kim, bëri të gjithë lëshimet e kërkuara. Nga residenca e

Read Full Article

Krijohet konfuzion, mesazhi për ndihmën 40 mijë lekë u shkon dhe individëve që nuk e përfitojnë; Tatimet sqarojnë ç’po ndodh

    Krijohet konfuzion, mesazhi për ndihmën 40 mijë lekë u shkon dhe individëve që nuk e përfitojnë; Tatimet sqarojnë ç’po ndodh

Mesazhi se janë përfitues të ndihmës prej 40 mijë lekësh u ka shkuar ditën e fundit shumë individëve, po ndër ta edhe atyre që realisht nuk e përfitojnë, si p.sh.

Read Full Article

Një tjetër histori përdhunimi: 12-vjeçarja rrëfen abuzimin nga roja i jetimores së Shkodrës

    Një tjetër histori përdhunimi: 12-vjeçarja rrëfen abuzimin nga roja i jetimores së Shkodrës

Moderatorja shumë e dashur për publikun, Arbana Osmani përmes një postimi në Instagram ka bërë të ditur se të shtunën në “Dua të bëj të lumtur” do të transmetohet një

Read Full Article

Zaida Çobo rrëfen bisedën me të birin pasi u dhunua nga policia!

    Zaida Çobo rrëfen bisedën me të birin pasi u dhunua nga policia!

Nëna e 15-vjeçarit të dhunuar nga policia pranë Liqenit të Tiranës pak ditë më parë, ka rrëfyer momentet e dhunës  ndaj djalit të saj. E ftuar në emisionin “360gradë” nga

Read Full Article

Covid 19: 21 raste të reja nga dje, 6 personel shëndetësor

    Covid 19: 21 raste të reja nga dje, 6 personel shëndetësor

Është rritur sërish numri i të infektuarve me koronavirus në vendin tonë, nga 6 raste pozitive që u shënuan një ditë më parë. Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë 24

Read Full Article

Abuzimi me të miturën, Lala: Videoja i ka shkuar familjes. Vajza ka tentuar dy herë vetëvrasjen

    Abuzimi me të miturën, Lala: Videoja i ka shkuar familjes. Vajza ka tentuar dy herë vetëvrasjen

Mbrëmjen e djeshme e në emisionin Opinion është folur mbi rastin e rëndë të abuzimit me të miturën në Tiranë nga një 65-vjeçar. Detajet e zbuluar më vonë e bëjnë

Read Full Article

Del përgjigjja e autopsisë/ George Floyd ka ndërruar jetë nga asfiksia

  Del përgjigjja e autopsisë/ George Floyd ka ndërruar jetë nga asfiksia

Avokati i familjes së George Floyd-it, Benjamin Crump, ka zbuluar se autopsia e kryer në mënyrë private nga falmiljarët e

Read Full Article

MSH: Regjistrohen 6 raste të reja me koronavirus, shkon në 1143 numri i të infektuarve

  MSH: Regjistrohen 6 raste të reja me koronavirus, shkon në 1143 numri i të infektuarve

Ka rënë sërish numri i të infektuarve me koronavirus në vendin tonë. Pas disa ditësh me mbi 20 raste, sot

Read Full Article

Anila Hoxha: Shfrytëzimi i 15-vjeçares tregohej prej një viti si ‘hit’ nëpër gojët e lagjes. Prindërit janë ngujuar…

  Anila Hoxha: Shfrytëzimi i 15-vjeçares tregohej prej një viti si ‘hit’ nëpër gojët e lagjes. Prindërit janë ngujuar…

Dyditë më parë policia e Tiranës ka arrestuar 4 shtetas, të cilët akuzohen për marrëdhënie seksuale me dhunë me të

Read Full Article

Lëvizja me makina, Policia e Shtetit sqaron qytetarët: Të dielën nuk do të ketë ndalim të qarkullimit brenda qyteteve

  Lëvizja me makina, Policia e Shtetit sqaron qytetarët: Të dielën nuk do të ketë ndalim të qarkullimit brenda qyteteve

Policia e Shtetit ka bërë të ditur se ditën e diele nuk do të ketë ndalim të qarkullimit me automjete

Read Full Article

Të hënën më 1 qershor hapen cerdhet dhe kopshtet me rregullat ndaj koronavirusit

  Të hënën më 1 qershor hapen cerdhet dhe kopshtet me rregullat ndaj koronavirusit

ë hënën e 1 Qershorit fëmijët e Tiranës do të rikthehen në çerdhe dhe kopshte. Por, këtë fundjavë, Bashkia e

Read Full Article

MSH: Konfirmohen 23 raste pozitive gjatë 24 orëve të fundit, zgjerohet harta e infektimeve

  MSH: Konfirmohen 23 raste pozitive gjatë 24 orëve të fundit, zgjerohet harta e infektimeve

Vijon të jetë i lartë numri i të infektuarve në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë 24 orëve

Read Full Article

Sërish ulje të numrit të të prekurve nga COVID-19/ 5 raste të reja brenda 24 orëve

  Sërish ulje të numrit të të prekurve nga COVID-19/ 5 raste të reja brenda 24 orëve

Ulet sërish numri i personave të identifikuar me koronavirus në vendin tonë. Kështu, përgjatë 24 orëve të fundit, janë identifikuar

Read Full Article

Rriten sërish shifrat, 15 raste të reja me koronavirus në 24 orë

  Rriten sërish shifrat, 15 raste të reja me koronavirus në 24 orë

Janë rritur sërish shifrat e koronavirusit në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë raporton se kanë rezultuar pozitivë me koronavirus gjatë 24

Read Full Article

Rifillimi i fluturimeve me rregulla të reja! Aeroportet gjermane janë kundër kontrollit mjekësor të pasagjerëve

  Rifillimi i fluturimeve me rregulla të reja! Aeroportet gjermane janë kundër kontrollit mjekësor të pasagjerëve

Pasagjerët duhet të planifikojnë më tepër kohë për të shkuar në aeroport në të ardhmen. Krahas mbajtjes së maskës parashikohen

Read Full Article

Gazetari Alfred Lela rrëfen momentin kur u dhunua nga policia: Polici më goditi pas koke

  Gazetari Alfred Lela rrëfen momentin kur u dhunua nga policia: Polici më goditi pas koke

Gazetari Alfred Lela i cili u shoqërua dhunshëm gjatë protestës për Teatrin Kombëtar, në përpjekje për të liruar ish-deputeten Silva

Read Full Article

Trump letër- ultimatumi OBSH-së: 30 ditë kohë të bëni përmirësime thelbësore për pandeminë

  Trump letër- ultimatumi OBSH-së: 30 ditë kohë të bëni përmirësime thelbësore për pandeminë

Presidenti amerikan Donald Trump i ka dërguar një letër kreut të Organizatës Botërore të Shëndetit (OBSH) duke kërcënuar se do

Read Full Article

Debati për Teatrin, Bushati- Maznikut: Kush në të sëmës jeni ju që vendosni të paguajmë 28 milion euro?

  Debati për Teatrin, Bushati- Maznikut: Kush në të sëmës jeni ju që vendosni të paguajmë 28 milion euro?

Shembja e godinës së Teatrit Kombëtar është shoqëruar me debat të fortë midis analistit Andi Bushati dhe nënkryetarit të Bashkisë

Read Full Article

Maturantët rikthehen në shkolla por duhet të ndjekin disa rregulla

  Maturantët rikthehen në shkolla por duhet të ndjekin disa rregulla

Maturantët rikthehen këtë të hënë në bankat e shkollave për të bërë përgatitjet e nevojshme për provimet e maturës shtetërore.

Read Full Article