Blitz

Lajme

Ndërron jetë 70-vjeçarja me COVID-19 nga Durrësi. 53 raste pozitive

    Ndërron jetë 70-vjeçarja me COVID-19 nga Durrësi. 53 raste pozitive

Në 24 orët e fundit një 70 vjeçare nga Durrësi ka ndërruar jetë në spitalin infektiv, megjithë mjekimin intensiv dhe përkujdesin e mjekëve. 70 vjeçarja e prekur nga Covid19, vuante

Read Full Article

50 raste të reja me COVID-19 në vend, Tirana mban numrin më të lartë të të prekurve

    50 raste të reja me COVID-19 në vend, Tirana mban numrin më të lartë të të prekurve

50 raste të reja më COVID -19 janë shënuar në 24 orët e fundit në vend . Shifrat u bënë të ditur në përditësimin e fundit të Ministrisë së Shëndetësisë.

Read Full Article

Emigracioni në nivelin më të lartë të dekadës, shqiptarët ikin më shumë e kthehen më pak

    Emigracioni në nivelin më të lartë të dekadës, shqiptarët ikin më shumë e kthehen më pak

Nga Shqipëria, në vitin 2019 janë larguar rreth 44 mijë persona, si emigrantë niveli më i lartë që nga 2014-s, sipas statistikave të publikuara nga INSTAT. Ndërsa janë më të

Read Full Article

Ndiheni të lodhur? Ja çfarë i mungon trupit tuaj!

    Ndiheni të lodhur? Ja çfarë i mungon trupit tuaj!

A e dinit se mungesa e magnezit mund të shfaqë probleme serioze në shëndetin tuaj. Si mund ta kuptoni se trupi juaj ka nevojë për magnez? Ja disa nga simptomat :

Read Full Article

Opera me pizhama, TKOB rikthen “Peshkatarët e Perlave”

    Opera me pizhama, TKOB rikthen “Peshkatarët e Perlave”

Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit, në kuadër të sezonit artistik të pazakontë online, #ndiqOPERAMEPIZHAMA, shfaq në fundjavë operën “Peshkatarët e perlave” të kompozitorit Georges Bizet, e cila ktheu në

Read Full Article

Bie numri i të infektuarve me COVID në Shqipëri, 50 raste pozitive janë regjistruar në 24 orët e fundit

    Bie numri i të infektuarve me COVID në Shqipëri, 50 raste pozitive janë regjistruar në 24 orët e fundit

Numri i të infektuarve në vendin tonë në 24 orët e fundit është më i ulët se një ditë më parë, ku nga 333 teste kanë rezultuar 50 persona të

Read Full Article

Sot 82 të prekur me COVID-19, Rama: E dinim se numri do rritej, pasojat më normale

    Sot 82 të prekur me COVID-19, Rama: E dinim se numri do rritej, pasojat më normale

Vijon të rritet frikshëm numri i të infektuarve me koronavirus në Shqipëri. Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 82 raste pozitive, një tjetër shifër rekord kjo, që nga mbërritja

Read Full Article

Policia intensifikon masat kundër COVID-19: Kontroll në çdo subjekt e institucion, kemi kontaktuar gjithë të infektuarit

    Policia intensifikon masat kundër COVID-19: Kontroll në çdo subjekt e institucion, kemi kontaktuar gjithë të infektuarit

Policia e Shtetit ka intensifikuar masat kundër koronavirusit, për shkak të rritjes së numrit të të infektuarve.  Gjatë 24 orëve të fundit, u konfirmuan pozitivë 69 persona, ku ka zgjerim

Read Full Article

Numër rekord të infektuarish, konfirmohen 69 raste pozitive në 24 orët e fundit

  Numër rekord të infektuarish, konfirmohen 69 raste pozitive në 24 orët e fundit

Këto 24 orë kanë shënuar një tjetër rekord të shifrave të koronavirusit në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë raporton se në

Read Full Article

Zbardhet dinamika e vrasjes te Komuna e Parisit/ Autorët e qëlluan me 11 plumba, arma e ekzekutimit si ato që përdor Garda

  Zbardhet dinamika e vrasjes te Komuna e Parisit/ Autorët e qëlluan me 11 plumba, arma e ekzekutimit si ato që përdor Garda

Detaje të reja zbardhen nga ekzekutimi i 40-vjeçarit Hekuran Billa, mbërmjen e kaluar te “Komuna e Parisit”. Policia ka dyshime

Read Full Article

COVID 19 në Shqipëri, 44 raste në 24 orë, ndërron jetë një pacient

  COVID 19 në Shqipëri, 44 raste në 24 orë, ndërron jetë një pacient

Kurba e COVID 19 nuk njeh ulje. Vazhdon të rritet numri i rasteve të reja në vend. Ministria e Shëndetësisë

Read Full Article

Ndërron jetë 81-vjeçarja në Infektiv, ishte me COVID asimptomatik

  Ndërron jetë 81-vjeçarja në Infektiv, ishte me COVID asimptomatik

Një paciente e shtruar në spitalin Infektiv ka ndërruar jetë për shkak të insuficiencës multiorganore, ndërsa ishte dhe me COVID

Read Full Article

Shënohet numër rekord i të prekurve me koronavirus, 42 raste në 24 orët e fundit në vend

  Shënohet numër rekord i të prekurve me koronavirus, 42 raste në 24 orët e fundit në vend

42 raste të reja me koronavirus janë identifikuar përgjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë. Gjatë përditësimit të të

Read Full Article

Aulona Musta: Mos i puthni fëmijët në organet gjenitale, është pedofili!

  Aulona Musta: Mos i puthni fëmijët në organet gjenitale, është pedofili!

Aulona Musta ka qenë një nga personazhet që ka reaguar më së shumti dhe ka protestuar në rrjete sociale por

Read Full Article

Prokuroria kërkonte rikthimin në burg, mbahet seanca gjyqësore për Zogun e Tiranës

  Prokuroria kërkonte rikthimin në burg, mbahet seanca gjyqësore për Zogun e Tiranës

Para pak kohësh prezantuesi Hermes Nikaj, i njohur si “Zogu i Tiranës” u lirua nga Burgu313, ku qëndroi për gati

Read Full Article

Skandali/ Kakavijë, punonjësi i policisë kërkon favore seksuale në këmbim të kalimit ilegal

  Skandali/ Kakavijë, punonjësi i policisë kërkon favore seksuale në këmbim të kalimit ilegal

“Fiks Fare” denoncoi mbrëmjen e së hënës një punonjës të Policisë së Shtetit, me detyrë në pikën e kalimit kufitar

Read Full Article

OSHEE: Nesër pa energji për 5 orë disa zona në Tiranë

  OSHEE: Nesër pa energji për 5 orë disa zona në Tiranë

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka parashikuar ndërprerje të energjisë elektrike për ditën e nesërme. Pa energji për 5

Read Full Article

17 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

  17 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Ditën e sotme, Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar shifrat e të prekurve me Covid-19 brenda 24 orëve të fundit në

Read Full Article

Ndërron jetë tek Infektivi një tjetër pacient me koronavirus, MSH: Kishte dhe sëmundje bashkëshoqëruese

  Ndërron jetë tek Infektivi një tjetër pacient me koronavirus, MSH: Kishte dhe sëmundje bashkëshoqëruese

Ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv një paciente 85-vjeçare nga Tirana, e infektuar me COVID-19. Sipas njoftimit të ministrisë së

Read Full Article

Shkodër/27-vjeçarja jetime rrëfen publikisht abuzimet. Ndalohet shefi i policisë në Fushë-Arrëz, akuzohet për përdhunim!

  Shkodër/27-vjeçarja jetime rrëfen publikisht abuzimet. Ndalohet shefi i policisë në Fushë-Arrëz, akuzohet për përdhunim!

Arbana Osmani lajmëroi pak ditë më parë se këtë të shtunë në emisionin “Dua të të bëj të lumtur” do

Read Full Article

Rama jep lajmin e mirë për bizneset e vogla: Do t’u heqim taksat deri në vitin 2029

  Rama jep lajmin e mirë për bizneset e vogla: Do t’u heqim taksat deri në vitin 2029

Kryeministri Edi Rama ishte  mbrëmë në një lidhje direkte për emisionin “Opinion” në “Tv Klan”. Ai dha një lajm të

Read Full Article
1 2 3 601