Blitz | Kliko dhe Informohu

Aktualitet

Reshjet e dëborës krijojnë problemet e para, vështirësi në qarkullimin e mjeteve në Korçë-Kolonjë

    Reshjet e dëborës krijojnë problemet e para, vështirësi në qarkullimin e mjeteve në Korçë-Kolonjë

Reshjet e borës kanë vijuar përgjatë gjithë natës në qarkun e Korçës, ndërsa kanë nisur edhe problemet e para për qarkullimin e mjeteve. Sipas Balkanweb probleme me lëvizjen e mjeteve

Read Full Article

Banka e Shqipërisë: Të ardhurat nga emigrantët arrijnë në nivelin më të lartë të dekadës

    Banka e Shqipërisë: Të ardhurat nga emigrantët arrijnë në nivelin më të lartë të dekadës

Paratë që emigrantët dërgojnë tek të afërmit e tyre në Shqipëri kanë arritur në nivelin më të lartë të dekadës në 9 muajt e këtij viti. Sipas statistikave të bilancit

Read Full Article

Vetëm 34 vjeç, Sanna Marin do të jetë kryeministrja më e re në botë

    Vetëm 34 vjeç, Sanna Marin do të jetë kryeministrja më e re në botë

Sanna Marin, aktualisht ministrja e Transportit në Finlandë, është gati për tu bërë kryeminisrja më e re në botë, në moshën 34-vjeçare. Ajo u zgjodh nga partia ku bën pjesë,

Read Full Article

Sherr mes dy të dehurve në Kavajë, vritet me armë zjarri 29-vjeçari

    Sherr mes dy të dehurve në Kavajë, vritet me armë zjarri 29-vjeçari

Disa të shtëna me armë zjarri janë shënuar mbrëmjen e sotme në qytetin e Kavajës, duke krijuar panik te qytetarët. Sipas informacioneve nga të shtënat ka mbetur i vrarë një

Read Full Article

U shkatërrua nga tërmeti, shembet me fadroma godina nr.15 në Qytet Studenti, arsyet pse nuk u përdor eksploziv

    U shkatërrua nga tërmeti, shembet me fadroma godina nr.15 në Qytet Studenti, arsyet pse nuk u përdor eksploziv

Ka nisur puna mesditën e sotme për shembjen e godinës nr.15 në Qytet Studenti. Kjo godinë u vlerësua si e pabanueshme nga ekspertët, pas tërmetit të 26 nëntorit që la

Read Full Article

Parashikimi i motit për javën që vjen, vranësira dhe rrebeshe shiu

    Parashikimi i motit për javën që vjen, vranësira dhe rrebeshe shiu

Java që vjen, parashikohet që të jetë e ndryshueshme përsa i përket motit. Të hënën, reshjet e shiut do të nisin që në orët e para të ditës dhe parashikohen

Read Full Article

Ambulanca me të sëmurin brenda përplaset me trajlerin në Berat, 3 të plagosur

    Ambulanca me të sëmurin brenda përplaset me trajlerin në Berat, 3 të plagosur

Një aksident është regjistruar sot në aksin nacional Berat-Ure Vajgurore, në vendin e quajtur “Otllak”. Për pasojë 3 persona kanë mbetur të plagosur. Sipas Balkanweb aktualisht ndodhen jashtë rrezikut për

Read Full Article

84-vjeçari i mbijetoi dy tërmeteve, atij të vitit 1979 dhe atij të 26 nëntorit

    84-vjeçari i mbijetoi dy tërmeteve, atij të vitit 1979 dhe atij të 26 nëntorit

Ky është Hile Zefi, 84 vjeç i cili u ka mbijetuar dy tërmeteve të fuqishme në jetën e tij atij të vitit 1979 në 15 prill në Shkodër dhe atij

Read Full Article

Takimi i Ramës në Bratislavë nis çuditshëm: Me këmbët mbi tavolinë

  Takimi i Ramës në Bratislavë nis çuditshëm: Me këmbët mbi tavolinë

Sot në Ministerialin e OSBE-së në Bratislavë Shqipëria zyrtarisht merr Kryesinë e OSBE-së. Kryeministri Edi Rama pak përpara fjalës së

Read Full Article

Dëmet nga tërmeti, kryeprokurori i ri Olsian Çela: Njerëzit presin që drejtësia të vihet në vend

  Dëmet nga tërmeti, kryeprokurori i ri Olsian Çela: Njerëzit presin që drejtësia të vihet në vend

Një ditë pas betimit në Kuvendin e Shqipërisë, Olsian Çela ka marrë sot detyrën e Prokurorit të Përgjithshëm. Në fjalimin

Read Full Article

Kryeministri Rama për punonjësit e administratës: “S’kemi detyruar askënd të japë lekë nga rroga”

  Kryeministri Rama për punonjësit e administratës: “S’kemi detyruar askënd të japë lekë nga rroga”

Një nga vendimet që miratoi sot qeveria shqiptare, ka të bëjë me ndalimin e përdorimit të fondit të veçantë për

Read Full Article

Kuvendi 1 minutë heshtje për viktimat e tërmetit, Ruçi e nis me refleksione, falënderon opozitën

  Kuvendi 1 minutë heshtje për viktimat e tërmetit, Ruçi e nis me refleksione, falënderon opozitën

Kuvendi e ka nisur seancën e sotme me një minutë heshtje për viktimat e tërmetit të rëndë që goditi vendin

Read Full Article

Kryeministri Rama flet për herë të parë për ndarjen nga jeta të të fejuarës së djalit të tij, Kristi Reçit

  Kryeministri Rama flet për herë të parë për ndarjen nga jeta të të fejuarës së djalit të tij, Kristi Reçit

Kreu i qeverisë, Edi Rama ka dhënë një intervistë në “Rai 1” ku  foli për tërmetin prej të cilit humbën

Read Full Article

Shtyhet sërish mësimi në Tiranë, Durrës, Vorë e Kurbin, Ministria e Arsimit: Nis më 9 dhjetor

  Shtyhet sërish mësimi në Tiranë, Durrës, Vorë e Kurbin, Ministria e Arsimit: Nis më 9 dhjetor

Ministria e Arsimit, ka shtyrë sërish datën për nisjen e mësimit në shkolla për bashkitë Tiranë, Kurbin dhe Vorë. Ndonëse

Read Full Article

Të pastrehët nga tërmeti në Tiranë duhet të ndjekin tre hapa për të përfituar qira falas nga bashkia

  Të pastrehët nga tërmeti në Tiranë duhet të ndjekin tre hapa për të përfituar qira falas nga bashkia

Mbi një mijë familjet në kryeqytet që kanë mbetur në qiell të hapur pas tërmetit të madh, mund të përfitojnë

Read Full Article

“Pse kaq shumë ushtarë? Jemi në luftë?”- Letra prekëse e 9-vjeçares për heronjtë e tërmetit

  “Pse kaq shumë ushtarë? Jemi në luftë?”- Letra prekëse e 9-vjeçares për heronjtë e tërmetit

Nëse duhet të falenderojmë dikë për gjithë mbështetjen dhe punën që dhanë në situatën emergjente për shkak të tërmetit që

Read Full Article

Vëllai i Diena Karanxhës rrëfen mes emocionesh momentet e saj të fundit dhe historinë që e ndjera la pas

  Vëllai i Diena Karanxhës rrëfen mes emocionesh momentet e saj të fundit dhe historinë që e ndjera la pas

Që prej natës së tmerrshme të 26 nëntorit, vëmendja e gjithë shqiptarëve ka qenë nga zonat e prekura nga tërmeti,

Read Full Article

Pamjet satelitore: Si u transformua Durrësi nga ndërtimet ndër vite

  Pamjet satelitore: Si u transformua Durrësi nga ndërtimet ndër vite

Pamjet satelitore të nxjerra nga “Google Earth Timelapse”, një program që të lejon të shikosh ndryshimet që ka pësuar cdo

Read Full Article

Tërmeti/ Ministri fuqiplotë bën bilancin: Sot përfundon strehimi i të gjithë familjarëve të viktimave

  Tërmeti/ Ministri fuqiplotë bën bilancin: Sot përfundon strehimi i të gjithë familjarëve të viktimave

Ministri fuqiplotë i caktuar nga qeveria për gjendjen e jashtëzakonshme pas tërmetit, Bledi Çuçi, bëri sot një bilanc përmbledhës të

Read Full Article

Iris Luarasi ironizon Olta Xhaçkën? “Nuk na bën mirë një ministre që qan!”

  Iris Luarasi ironizon Olta Xhaçkën? “Nuk na bën mirë një ministre që qan!”

Pedagodia e njohur Iris Luarasi ishte e ftuar pasditen e sotme në emisionin e pasdites, “Rudina”, e cila foli për

Read Full Article

Ermali nuk ndalet, pasi dhuroi 100 mijë euro do të ndërtojë një shtëpi

  Ermali nuk ndalet, pasi dhuroi 100 mijë euro do të ndërtojë një shtëpi

Ermal Fejzuallu në emër të familjes të tij dhuroi 100 mijë euro në ndihmë të të prekurve nga tërmeti, por

Read Full Article
1 2 3 621