Blitz

 Breaking News

6 shenjat që tregojnë se jeni alergjikë ndaj seksit!

6 shenjat që tregojnë se jeni alergjikë ndaj seksit!
January 22
20:56 2018

Ndër të gjitha alergjitë e globit ka një lloj alergjie që ne urojmë të mos e ketë asnjëri… dhe ajo është alergjia ndaj seksit.

Në fakt, shkencëtarët shprehen se alergjia e vërtetë është ajo e spermës, ç’ka e bën aktin seksual gati të pamundur.

Në shumicën e rasteve kjo ndodh te femrat, të cilat kanë komplikacione në kontaktin e parë me lëngun spermatik, i cili është asgjë tjetër veçse lëngu pa spermatozoidet.

Por cilat janë shenjat?

 

  1. Djegie, kruajtje, skuqje në zonat e kontaktit me spermën.

 

  1. Irritim në zonat intime si vagina apo zona përreth vaginës apo anusit.

 

  1. Këto simptoma ndodhin vetëm kur kryeni seks të pambrojtur.

 

  1. Krijim i puçrave në zonat ku takohet lëkura me lëngun spermatik.

 

  1. Filloni të keni probleme me frymëmarrjen.

 

  1. Seksi oral fillon të bëhet jo i rehatshëm e ndjeni vështirësi. /Blitz.al/
Share