Blitz

Archive

    “Ferrari” mbush 70 vjeç, shikoni 10 makinat më të bukura

“Ferrari” mbush 70 vjeç, shikoni 10 makinat më të bukura

Një prej makinave më të njohura në botë, klasike dhe moderne, e bukur, e shpejtë dhe luksoze, mbush 70 vjeç. Është “Ferrari”.  Më 12 mars 1947, 70 vite më parë,

Read Full Article
    Përse Blendi Fevziu nuk e intervistoi kurrë Nexhmije Hoxhën?

Përse Blendi Fevziu nuk e intervistoi kurrë Nexhmije Hoxhën?

Nexhmije Hoxha, bashkëshortja e ish-diktatorit Enver Hoxha u nda ditën e djeshme nga jeta në moshën 99-vjeçare në banesën e saj, Laprakë. Ditën e sotme, Hoxha u përcoll për në

Read Full Article
Martesa Ime
    6 shenjat që tregojnë se martesa po shkon në divorc

6 shenjat që tregojnë se martesa po shkon në divorc

Edhe pse në fillim të lidhjes mund të jeni të bindur që personi që keni zgjedhur të keni në krahë është i duhuri dhe ju me zor prisni të martoheni

Read Full Article
Pamja Ime
    Fatma i surprizon te gjithë! Fatmarrela “sold out” në 48 orë!

Fatma i surprizon te gjithë! Fatmarrela “sold out” në 48 orë!

Gra në biznes? mbi të gjitha nëna? sigurisht që munden! Kemi parë shumë raste të tilla, i fundit është ai i moderatores së ThumbON dhe njërës prej drejtueseve të Blitz.al,

Read Full Article
Pushimet e Mia
    (FOTO galeri) Qyteti më i bukur në botë?

(FOTO galeri) Qyteti më i bukur në botë?

Kyoto, qyteti japonez i ndërtuar që prej shekullit XIV, është cilësuar si më i bukuri në botë. Guidat turistike ua sugjerojnë udhëtuesve si destinacion perfekt. Pjesë e UNESCO-s, Kyoto ka

Read Full Article
    Agjenti 00Thumb: Të gjithë lakojnë Elvanën si fituese por e vërteta është ndryshe!

Agjenti 00Thumb: Të gjithë lakojnë Elvanën si fituese por e vërteta është ndryshe!

Në premierën e “ThumbON”, i cili nisi të dielën që sapo kemi lënë pas, përveç suprizave të shumta tërhoqi vëmemdjen edhe një personazh misterioz, i cili qëndroi pothuajse përgjatë gjithë

Read Full Article