Blitz

 Breaking News

Vrau bashkëshorten gjykatëse, flet Fadil Kasemi: “I kam paguar për 15 vite qeranë dhe nuk e dija sa e kishte rrogën”

Vrau bashkëshorten gjykatëse, flet Fadil Kasemi: “I kam paguar për 15 vite qeranë dhe nuk e dija sa e kishte rrogën”
November 02
10:13 2018

Vrasja e gjyqtares Fildes Hafizi, vitin e kaluar tronditi opinionin publik. Ditën e djeshme, bashkëshorti i saj Fadil Kasemi ka dhënë dëshminë e tij para gjykatës ku ka treguar se ka patur një marrëdhënie të mirë me bashkëshorten deri para se ajo të bënte magjistraturën.

Pastaj më kërkoi të vazhdoj Juridikun dhe më pas më kërkoi të fitonte Juridikun në mënyrë të papërshtatshme. Deri para magjistraturës me Fildesin kishim marrëdhënie shumë të mira. Më pas më thoshte gjëra që nuk i kuptoja, më mbyllte celularin, më thoshte që nuk i dua fëmijët. Për 15 vite kam paguar qiranë dhe nuk e dija sa e kishte gruaja rrogën”- ka thënë ai.

Sipas Ora News, Kasemi përballet me akuzat: “vrasje”, “armëmbajtje pa leje” dhe “rrëmbim e mbajtje peng personi”./Blitz.al/

Share