Blitz

 Breaking News

(VIDEO) “Zoti i futbollit” Ronaldinho dhe njeriu i jashtëzakonshëm i adhuruar nga të gjithë

(VIDEO) “Zoti i futbollit” Ronaldinho dhe njeriu i jashtëzakonshëm i adhuruar nga të gjithë
August 09
08:20 2017

Ka disa vite që është tërhequr nga futbolli profesionist i Europës, por një nga lojtarët më të mirë të futbollit në të gjitha kohërat, Ronaldinho Gaucho, vijon të lërë gjurmë të paharrueshme.

Ai pëlqehet nga fansat të cilët janë të gatshëm të bëjnë edhe çmenduri për të përherë.

Së fundmi ka qenë një tifoz i cili është futur pa leje në fushë ndërkohë që Ronaldihno ishte duke luajtur një ndeshje miqësore veteranësh.

Fillimisht rojet e sigurisë nuk e lejuan tifozin t’i afrohej Ronaldinhos, por më pas ishte vetë futbollisti që i është afruar dhe e ka përqafuar për të treguar edhe njëherë vlerat e mëdha që ka si njeri dhe si futbollist dhe arsyen pse pëlqehet aq shumë nga fansat e futbollit.

Ndiqni videon. /Blitz.al/

Share