Blitz

 Breaking News

(Video) Trupi i pajetë i Kacifas mbërrin në Bularat i mbuluar nga flamuri grek

(Video) Trupi i pajetë i Kacifas mbërrin në Bularat i mbuluar nga flamuri grek
November 07
18:23 2018

I mbuluar me flamurin grek dhe veshje ushtarake, trupi i 35-vjeçarit Konstantinos Kacifas mbërriti në shtëpinë e lindjes në Bularat ku do të qëndrojë deri nesër pas mesdite në orën 13:00 kur është ceremonia e varrimit që do nisë me meshën në kishën e Shën Athanasius.

Sipas Ballkanweb arkëmorti me të ndjerin është pritur nga familjarë dhe banorë të fshatar, të cilët kanë shpërthyer në lot dhe britma teksa ai është transportuar me arkmort për në banesë.

Konstantinos Kacifas u vra gjatë shkëmbimit të zjarrit me forcat e policisë më 28 tetor, dita e Greqisë pas disa orëve që i ishte bërë thirrje të dorëzohej.

Share