Blitz

 Breaking News

(Video) “Si më 11 shtator 2001!” – Avioni usharak terrorizon banorët, futet në mes të qiellgërvishtëseve në Australi

(Video) “Si më 11 shtator 2001!” – Avioni usharak terrorizon banorët, futet në mes të qiellgërvishtëseve në Australi
October 11
11:38 2018

Një avion i Forcave Ajrore Australiane ka fluturuar vetëm pak metra në distancë nga ndërtesat e larta gjatë një festivali. Punonjësit e zyrave janë tmerruar kur kanë parë gjigandin t’i afrohet dritareve të tyre dhe janë shprehur se i është kujtuar skena e 11 shtatorit 2001 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Avioni Boeing C-17 ishte pjesë e repartit ikonik të Brinbane “Riverfire” dhe pamjet kanë shokuar të gjithë qytetin kur ai hyri mes qiellgërvishtëseve. Kanë qenë të shumtë ata që në rrjetet sociale i kanë konsideruar si shumë të rrezikshme lëvizjet e avionit.

Për më shumë ndiqni videon:

Share