Blitz

 Breaking News

(VIDEO) Martohet vëllai i Xherdan Shaqirit! Futbollisti “e djeg” në dasmë

(VIDEO) Martohet vëllai i Xherdan Shaqirit! Futbollisti “e djeg” në dasmë
July 17
11:49 2017

Dje është martuar Erdin Shaqiri, vëllai i futbollistit zviceran me origjinë shqiptare Xherdan Shaqiri.

Eventi është mbajtur privat nga familja dhe të afërmit e fisit Shaqiri, por megjithatë është arritur të kuptohet nga fotot e videot e shpërndara në rrjete sociale nga të ftuarit.

Erdini është vëllai i madh i Xherdanit dhe dasma është organizuar në vendlindjen e lojtarit, në Gjilan.

Të ftuar në dasmë për të kënduar kanë qenë Meda dhe Vjollca Haxhiu, teksa Xherdani është parë i lumtur gjatë gjithë dasmës dhe i qeshur në videot e shpërndara.

Kujtojmë që lojtari është pjesë e Stoke City dhe pas dasmës do të kthehet në Angli për t’u përgatitur për sezonin e ri futbollistik.  /Blitz.al/

 

Share