Blitz

 Breaking News

Tiranë- Tensionohet protesta, banorët e Unazës së Re tentojnë të hyjnë brenda bashkisë

Tiranë- Tensionohet protesta, banorët e Unazës së Re tentojnë të hyjnë brenda bashkisë
November 13
11:25 2018

Momente tensioni gjatë protestës së banorëve para bashkisë së Tiranës, banesat e të cilëve preken nga projekti i ‘Unazës së Re’.Protestuesit kanë tentuar të hapin me forcë portën e madhe të bashkisë për të hyrë brenda, por më pas janë tërhequr sërish pas ndërhyrjes së policisë.

Banorët shprehen të vendosur për protestën e tyre dhe kërkojnë dëmshpërblim me vlerën e tregut për banesat e tyre që do të prishen. Situata është e tensionuar  pasi asnjë përfaqësues nuk ka dalë prej saj të takojë me ta.

 

 

Share