Blitz

 Breaking News

Tiranë/ Shembet tavani i maternitetit “Mbretëresha Geraldinë”, zë poshtë gra e fëmijë!

Tiranë/ Shembet tavani i maternitetit “Mbretëresha Geraldinë”, zë poshtë gra e fëmijë!
April 26
11:42 2019

Ish kryeministri Sali Berisha ka bërë një denoncim nëpërmjet lloagrisë së tij në Facebook, në të cilin shkruhet se është shembur tavani i një dhome në maternitetin Mbretëresha Geraldinë.

Këtë rast policia nuk e ka publikuar por në anan tjetër edhe vetë Berisha e ka fshirë sërish postimin.

Sipas Ballkanëeb, Berisha shkruan:

“Një skandal i vërtet në maternitet që fshihet!

Ndrikull Manasterliu dhe policia fshehin ngjarjen.

Lexoni denoncimin e pacientit dixhital. sb

Mirmbrëma z.Berisha , ju informoj se mbrëmë tek materniteti tek treni është shembur tavani në një dhomë  dhe ka zenë poshtë gra e fëmijë , dhe vendi është pastruar brenda 1 ore , disa janë në reanimacion një grua ka pësuar frakturë të klavikulës dhe shpatullës për tjera nuk dihet , ka ardhur dhe drejtoresha urgjent mbrëmë dhe bënte presion që të pastrohet urgjent. Por sot në mëngjes në mbledhjen e mëngjesit mjekët nuk u informuan për ngjarjen asnjë fjale dhe drejtoresha nuk erdhi fare në mbledhje anonim ju lutem”.

/Blitz.al/

 

Share