Blitz

 Breaking News

Të shtëna me armë në Stamboll. Plagoset zv. kryetari i bashkisë

Të shtëna me armë në Stamboll. Plagoset zv. kryetari i bashkisë
July 18
16:00 2016

Pak minuta më parë, një person i paidentifikuar ka shtënë me armë në Stamboll.

Sipas të dhënave nga policia turke, personi në fjalë ka arritur të plagosë një zyrtar lokal, i cili më pas u  identifikua si zv. Kryetari i bashkisë.

Policia ka arritur ta arrestojë agresorin dhe aktualisht po e dërgon drejt rajonit më të afërt.

Akoam nuk dihet shkaqet e sulmit, por pak orë më parë u dha alarmi për një sulm në paramentin turk, ç’ka çoi në evakuimin e menjëherëshëm të zyrtarëve.

Share